Премини към съдържание

проблем с оборотите


Препоръчано мнение

Купих си Каризма 1.9 турбо дизел 96г.Имам един проблем.Ккогато съм на 5-та скорост със 90 км.оборотомера ми показва 3 000 оборота,а на 120 км.вече отива на 4000 оборота.Оборотомера смятам,че ми е верен ,но май скоростната кутия е сменяна.Назнам как мога да го установя.Благодаря Ви предварително.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Какво става колеги, никой ли няма идея какъв може да е проблема!

EМИ ТАМ Е ПРОБЛЕМА ЧЕ ПРОБЛЕМ НЯМАШ :icon_blush: На 120км според мен е напълно нормално да си на 4000 оборота:)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

EМИ ТАМ Е ПРОБЛЕМА ЧЕ ПРОБЛЕМ НЯМАШ :icon_blush: На 120км според мен е напълно нормално да си на 4000 оборота:)

 

Здравейте,

 

Не съм сигурен дали няма проблем. Аз съм с бензинов мотор и на 4000 оборота се движа със 150км/ч. За дизел според мен трябва да е с още по-висока скорост при тези обороти. :icon_hmm:

Или което е по-вероятно при тази скорост (ако скоростомера е коректен), оборотомера да показва много по-ниски обороти. Според мен нещо съотношението не пасва...

 

Поздрави :rolleyes:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Купих си Каризма 1.9 турбо дизел 96г.Имам един проблем.Ккогато съм на 5-та скорост със 90 км.оборотомера ми показва 3 000 оборота,а на 120 км.вече отива на 4000 оборота.Оборотомера смятам,че ми е верен ,но май скоростната кутия е сменяна.Назнам как мога да го установя.Благодаря Ви предварително.

Значи , вземи и огледай ск. кутия за надписи, трябва да има нещо от рода на F5XX и т.н. или пък други надписи.....когато ги видя и ми дадеш ВИН кода на твоята кола ,ще ти кажа дали има проблем или дали е сменяна ск. кутия :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Умишлено не давах мнение, защото не бях много сигурен по памет.

 

Но, Carisma 1.9TD F8QT двигател, 1997 г., 3600-3800 оборота при скорост около 140-160.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

При мен когато е на 5-та и оборотите са 3000 об/мин - скороста е някъде към 115-120 км/ч.

Значи имаш проблем някъде.......провери каква ти е ск. кутия, пише на нея номера, така по нея можем да определим каква е и от какъв автомобил........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

При мен когато е на 5-та и оборотите са 3000 об/мин - скороста е някъде към 115-120 км/ч.

 

Това беше по спомени, защото напоследък основно Мария я кара Каризмата. Но ще пробвам при първи удобен случай и ще споделя пресни впечатления.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги!Благодаря Ви за проявения интерес към моя проблем,в събота ще ходя да сменям ангренажен ремък и ще помоля майстора ако той може да види този номер на ск.кутия, защото аз и представа си нямам как мога да го видя и ще ви пиша!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Значи имаш проблем някъде.......провери каква ти е ск. кутия, пише на нея номера, така по нея можем да определим каква е и от какъв автомобил........

 

 

DJ Tymbi - мислиш, че имам проблем в скоростната кутия. Това дето писах, че на 5-та с 3000 об/мин. ми дава към 125 км/час. Добре де каква трябва да е скороста при тия обороти, че това много ме озадачава.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

DJ Tymbi - мислиш, че имам проблем в скоростната кутия. Това дето писах, че на 5-та с 3000 об/мин. ми дава към 125 км/час. Добре де каква трябва да е скороста при тия обороти, че това много ме озадачава.

 

 

Според мен нямаш никакви проблеми. При дизелите които съм карал при 115-120 км/ч, оборотите са се движели около 3000. При GDI системата е приблизително същата ситуация, макс 100-200 оборота отгоре.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

DJ Tymbi - мислиш, че имам проблем в скоростната кутия. Това дето писах, че на 5-та с 3000 об/мин. ми дава към 125 км/час. Добре де каква трябва да е скороста при тия обороти, че това много ме озадачава.

Не знам дали има проблем или не,затова поисках номера на ск. кутия......по него ще видя пред. числа или за кой мотор я слагат........... :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Може да се каже, че и при мен скороста и оборотите са също такива както при tmintov. Браво за чудесния пример със снимки :icon_clap: . Поне съм спокоен, че по отношение на ск. кутия с моята кола нещата са наред.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте! Разгледах снимките и определено при мен оборотите са по - високи! Смятате ли че е възможно автоматична ск. кутия да е преправена и да е сложена на моята Каризма? И какво мога да направя оттук натам.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Твоята автоматична ли е??

Може да има проблем в скоростомера или оборотомера, те са изчяло електронни и е възможно това..........

Можеш да вземеш един ГПС и да замериш скоростта и да ги сравниш с показанията от ГПС-а............ако са различни ,тогава да се търси причината..........

Един съвет - при работа с ГПС (GPS) най добре е да излезнаш на открито пространство , така че да хване най много спътници с най голям % ...........така ще е по точно отчитането на скоростта ти ........ :icon_dance: Друг вариант легален за измерване на скоростта ти е да вземеш съседа и с двете коли някъде да се движите с еднаква скорост...........

Друг вариант е да накараш куките да те "стрелнат" с радара и така :rolleyes: :icon_rock:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Незнам дали е автоматична, но според Miroslav щом на ск.кутия пише F3 значи е авт.Ти какво мислиш?Почти 100% съм сигурен,че проблема не е в оборотомера, а в ск.кутия.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Незнам дали е автоматична, но според Miroslav щом на ск.кутия пише F3 значи е авт.Ти какво мислиш?

 

Трябва да направим тема за бисери :hysterical:

 

Как не знаеш бе човек? Ръчно ли включваш 1ва, 2ра и т.н. скорост или сами се превключват :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не може да е преправяна. Може евентуално да е сменена...

Но при твоята модификация няма с автоматик. Така че прочети пак съветите от начало :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Снимките, които публикувах са от Carisma 1.9TD, F8QT двигател, 5 степенна ръчна скоростна кутия.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...