Премини към съдържание

Покупка... Лансер... ПОМОЩ ?


Препоръчано мнение

Здравейте банда,

 

Моля ви да ми помогнете за тежко решение :)

 

Решил съм да закупя Лансер Х 1.8 Автоматик от първи собственик. Тъй като досега съм юркал само моето Колт-че 6ца което е 1.1 3-цилиндъра и съм привикнал към неговата возия и размери, всичко друго ми се струва като Боинг 747. Конкретно ме интересува какво може да се очаква като проблем с автоматика, двигател, съединител. Колата е на 50хил км и е водена книжка с техническите обслужвания.

 

Моля за съдействие.

 

Поздрави,

Алекс Савов

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега,за съжаление моя лансер е с ръчка и е 2.0 и не съм аз Човека,който може да ти даде отговор на зададените от теб въпроси.Това което си подал като инфо звучи добре-от първа ръка ,50 х. км ,остава да е по-височко ниво на оборудване,да е нямала тежки инциденти,да е ИСТИНА това ,ако е и гаражна и цената те устройва,не виждам какво те спира.Очаквай инфо от колега с кола като въпросната.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, при наличие на автоматична скоростна кутия съединител няма :) Въпросната кутия е CVT и според мен не е добър избор за кола втора ръка с изтекла гаранция.

 

Ремонта излиза скъпо, маслото също е скъпо и имай предвид, че това е неремонтируема част според Мицубиши, направо се заменя цялата скоростна кутия. Естествено имаш вариант за ремонт от някой майстор, но пак ще ти излезе скъпо и знаеш, че гаранция няма. Затова смятам, че не си заслужава риска от купуването на Лансер с CVT кутия втора ръка.

 

От друга страна двигателя е много издържлив. Има много успешни проекти за турбиниране на въпросния двигател, така че издържа на по-голям товар от предвиденото и мисля, че няма да имаш някакви сериозни проблеми.

 

Моята препоръка е да се замислиш за вариант с ръчни скорости ако искаш Лансер.

 

 

 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А като цяло проблемни ли са тези CVT ? То и на други марки коли ако роди автоматика ремонта е скъп. Гадно е да си вземеш ръчка ако живееш в голям град.

Редактирано от tonino_g3
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А като цяло проблемни ли са тези CVT ? То и на други марки коли ако роди автоматика ремонта е скъп. Гадно е да си вземеш ръчка ако живееш в голям град.

 

Абе сервизирана на 50 000 км. с доказан произход не е зле хич. Имат някои конструктивни недомислици, но ако цената е добра, защо не.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Приятели влизам в играта :) След днешният тест драйв съм просто въодушевен, ето обявата http://www.cars.bg/c1023267 . Надявам се да не ми създава проблеми.

 

Поздрави,

Алекс

Редактирано от Алекс Савов
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Еми успех! Обявата вече е свалена.

 

 

Точката след обявата махни :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Приятели влизам в играта :) След днешният тест драйв съм просто въодушевен, ето обявата http://www.cars.bg/c1023267 . Надявам се да не ми създава проблеми.

 

Поздрави,

Алекс

......честито........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 седмици ...

CVTто щом ми издържа на моето каране, значи е супер. Аз вече съм подгонил 170 000км и проблеми нямам с кутията! Маслото и филтъра на кутията се сменят на 90 000км, свещите на 100 000км, аз ги смених на 130 000, не защото имах проблем а защото свещите на Lix стояха във джоба навратата 1г, веригата още не съм я пипал. От 93 000км съм на газ и няма отклонения в работата на колата. Много си е хубава кутията и за града иза магистралата. Адаптира се бързо към стила на каране и е почти ненужно да ползваш перата за превключване. Аз ги ползвам при спускане за да може да спира не само със спирачките, защото са лайниви! Най-скапаното нещо от тая кола са спирачките!

Редактирано от Vasil Sivkov-Noby
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

Здравейте банда,

 

Моля ви да ми помогнете за тежко решение :)

 

Решил съм да закупя Лансер Х 1.8 Автоматик от първи собственик. Тъй като досега съм юркал само моето Колт-че 6ца което е 1.1 3-цилиндъра и съм привикнал към неговата возия и размери, всичко друго ми се струва като Боинг 747. Конкретно ме интересува какво може да се очаква като проблем с автоматика, двигател, съединител. Колата е на 50хил км и е водена книжка с техническите обслужвания.

 

Моля за съдействие.

 

Поздрави,

Алекс Савов

 

Здравейте Алекс

 

Митсубиши Лансер Автоматик е може би най-доброто, което можете да си пожелаете. Много е важно - от къде е колата. От европа или от пазарите в азия. Препоръчвам азиатските модели, където автоматика няма поддръжка.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

Здравейте хора, направих вече 10 хил.км на лансера и освен накладки и криви спирачни дискове нямам други ядове. Автоматика ме прероди, голям кеф е и ако ми доскучае имам перките зад волан хаха. Препоръчвам колата, абсолютно удоволствие е да се шофира :) не съжалявам за парите които съм платил... ако това е фактор за някого :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...