Премини към съдържание

Покупка на Лансър съвет


kompotq

Препоръчано мнение

Здравейте колеги,

 

Искам да помоля за съвет и мнението ви при покупка на Лансър? Спрял съм се на тези два автомобила :

 

http://www.mobile.bg/11413813337692320

 

http://www.mobile.bg/11395234794381120

 

Какво ви е мнението?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Колега, единият е дизел, другият е бензин.

Трябва да решиш какъв двигател искаш.

Този червеният съм го гледал преди няколко месеца пред Mетро в София.

Доста време го продават...

Не е ли поразен от градушка?

Освен това той е много по-висок клас на оборудване от първият в обявата и много по-скъп, като чисто нов.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не взимай автоматик втора ръка за да си нямаш ядове по-късно със скапаното CVT.

 

Печката на 1-та обява е много бедна на оборудване, пък освен това е производство на VW.

 

Общо взето бих ти препоръчал да търсиш бензин с ръчни скорости и колкото можеш да си позволиш по-богато оборудване.

 

 

 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не взимай автоматик втора ръка за да си нямаш ядове по-късно със скапаното CVT.

 

Печката на 1-та обява е много бедна на оборудване, пък освен това е производство на VW.

 

Общо взето бих ти препоръчал да търсиш бензин с ръчни скорости и колкото можеш да си позволиш по-богато оборудване.

 

Перфектен отговор - Mitsubishi автоматик - НЕ и Lancer дизел - НЕ ! http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/icon_rock.gif

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за изказаните мнения - определено предпочитам повече 1.8 бензин седан с високо ниво на оборудване. Какво му е проблемното на автоматика - ако се поддържа правилно и се сменя маслото на кутията на редовни интервали си мисля, че не би трябвало да дава проблеми.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Какво му е проблемното на автоматика - ако се поддържа правилно и се сменя маслото на кутията на редовни интервали си мисля, че не би трябвало да дава проблеми.

 

Това ще го правиш ти, но от къде си сигурен какво е правил предишният собственик или по-скоро какво е пропуснал да направи?

 

Затова казвам, че автоматик 2-ра ръка е риск. Особено това мудно CVT ползващо капризно масло. Не всички модели са оборудвани с охладител за CVT маслото, изкачат съобщения SLOW DOWN като прекалиш с юркането. Има случаи на добре поддържани коли със сменени CVT кутии.

 

От Мицубиши цялата кутия я смятат за сервизна част, според тях не подлежи на ремонт. Та ако стане евентуално проблем ще трябва да разчиташ на някакви местни майстори или да се бръкнеш 7000-8000 или колкото там хиляди струва нова.

 

Просто няма как да си сигурен колко бой е отнесла тази CVT кутия преди ти да станеш собственик.

 

 

 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Прав е колегата LiX - избягвай CVT кутия, ако е възможно.

Едва ли ще се намери някой, който познава историята на колата и най-важното - какво е било "зад кормилното устройство". :drive:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Знам, че всичко е възможно, но все пак си мисля, че за тази цена и тези км би трябвало всичко да е читаво по колите :)

За съжаление, поне за момента по сайтовете не се продава лансър с ръчни скорости, отговарящ на моите желания...

Благодаря за мненията, колеги, ще ви ъпдейтна ако има развитие :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Прави са колегите за автоматик втора ръка, но това важи и за ръчна скоростна кутия, кой знае какво се е случвало с тази кола преди вас!?

При по-новите коли при всички марки е изключително скъпо да се прави ремонт на автоматик, въпросът е дали Мицубиши са известни с проблемни автоматични кутии както са ваговете с тяхните DSG или всичко е до въпрос на късмет. Добра проверка при вещо лице преди покупката може да бъде полезна. Колко колеги от форума имат Лансер CVT и колко от тях са имали проблеми с кутиите? Автоматикът е най-голямата и най-важната екстра в един автомобил и то специално ако се кара основно в голям град. За малки градчета или селца ръчните скорости са ОК , но в задръстванията е просто изтезание да караш кола ръчка. За София определено автоматикът е по-правилното решение.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Относно обявите в първото мнение. Аз имам като първата обява, но моето е трети клас оборудване, а това в обявата май е първи. На сходни км. аз го купих преди година на 15500 лв. Т.е. ако успееш да го купиш за около 12-13000 лв., това не само е добър автомобил, а е изгодна сделка. Пък после можеш да допълниш оборудването. Аз добавих на моето разни хромирани елементи, спойлер, предна решетка, ще слагам предни долни ъгли, прагове и т.н.

 

Нещата трябва да се огледат от различни перспективи.

 

Що се отнася до дизела на VW - аз съм начинаещ шофьор и първите си 10000 км. изминах с 680 лв. дизелово гориво.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Относно обявите в първото мнение. Аз имам като първата обява, но моето е трети клас оборудване, а това в обявата май е първи. На сходни км. аз го купих преди година на 15500 лв. Т.е. ако успееш да го купиш за около 12-13000 лв., това не само е добър автомобил, а е изгодна сделка. Пък после можеш да допълниш оборудването. Аз добавих на моето разни хромирани елементи, спойлер, предна решетка, ще слагам предни долни ъгли, прагове и т.н.

 

Нещата трябва да се огледат от различни перспективи.

 

Що се отнася до дизела на VW - аз съм начинаещ шофьор и първите си 10000 км. изминах с 680 лв. дизелово гориво.

здравей колега,би ли споменал за ъглите на предната броня,които мислиш да слагаш,от къде ще купиш,какво производство ще са, къде ще монтираш,колко ще струва.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Така като започнахме за автоматика - какви са признаците на заминало CVT - освен евентуалния шум?

..........загрява много кутията, изписва на екрана "да намалиш скороста", превкл. на не много подходящи или високи обороти,маслото е кафяво или черно , а то е зелено и т.н........при неадекватни мерки, кутията става на мармалад и вече нищо не може да се направи.....ремонта е скъп( околло 3000 лв.,но и това зависи )и не си заслужава да чакаш да се строши......

http://japanautoservice.com/cvt-gear-boxes/

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Предните долни ъгли (front airdam corners) са много скъпи в Балканстар. Търсих ги в интернет, предимно ибей, но някакси не успях да намеря такива - все нещо друго излизаше. И се отказах да ги търся в нета. И така докато при подобна тема като тази - за покупка на лансер по обяви, не ги харесах и стана дума за тях и един потребител от форума се свърза с мен и ми продаде неговите :)

 

Страничните прагове ги има в и-бей, търся ги като side skirts. Ето:

http://www.ebay.co.uk/itm/MITSUBISHI-LANCER-X-SIDE-SKIRTS-NEW-NEW-NEW-/150671589703?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item2314ba0147

 

Купил съм ги и тях. Ще мисля кога да ги поставям всичките джунджурии - предните може би с новото Каско, че имам щети по предната броня и да съчетая. Страничните вероятно след зимата.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е, ся, за какви пари... Спазарил съм се с него, направили сме сделка. Може да не съм добър търговец и да съм дал повече, отколкото друг купувач би успял да постигне. Или пък може той да ми ги е продал по-евтино, отколкото друг би ги продал. Той е потребител като нас тук и нямам съгласието му да разкривам такива неща. :) Но ясно е, че е за по-малко, отколкото бих ги купил нови от Балканстар. Така или иначе се нуждаят от поставяне, китосване, боядисване.

 

И като стана дума за цена за монтаж, понеже по-горе ме пита, в един сервиз до нас (монтираха ми и други елементи) за ъглите (вкл. и боядисване на цялата предна броня, щото има одраскани вежди) и за страничните прагове ми искат 450 лв. Но както стана дума по-горе, ще разделя монтажа на елементите на два етапа.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...