Премини към съдържание

Касетофон адаптор за Pajero 3.2 DI-D


Препоръчано мнение

Здравейте колеги, от няколко дена съм собственик на Mitsubishi Pajero 3.2 DI-D -2000 година. Вътре нищо не е пипано и за аудио имам касетофон, който няма как да ползвам. В някой от другите машини, когато обикалях на огледи, видях че касетофона е заменен с конвенционално СД. След като се поразрових в нета как да го сменя попаднах на клипче на следнят

. Ако някой е правил такава или подобна процедура нека да сподели. Благодаря предварително Редактирано от Hristo
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, аз съм със СД и досега /7 месеца./ не съм го и пробвал дали работи. открих един изоставен фм-трансмитер 1Гб, който закачих в багажника и настроих на 107,5мхц. върши перфектна работа ако пътуваш извън населени места или офф и не ти се слуша програма Хоризонт.

поздрави!

Редактирано от Hristo
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги ,

До колегата -xcm- решението на проблема струва точно 5 лева : адаптор

 

Аз лично ползвам касетофон с подобен адаптор от много време и въобще не съм се замисля да го сменя .

Ето няколко от предимствата на касетофона с адаптор :

- не се записват дискове

- не се записват флашки

- не се свалят панела всяка вечер (просто касетофоните са по 20-30 лева и не се крадат)

- свързва се към телефон или мп3 които така или иначе са винаги с теб

 

поздрави

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...

Здравейте отново колеги, имам пак едно питане. Намерих си ЦД ченджер, работи си перфектно, но чете само нормални дискове. възможно ли е да се преработи за да чете МП-3? Благодаря предварително.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не става !

Но имам някъде такава касета, каквато колегата по-горе е публикувал. Ако имаш интерес, мога да се разровя и да ти я дам.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не става !

Но имам някъде такава касета, каквато колегата по-горе е публикувал. Ако имаш интерес, мога да се разровя и да ти я дам.

 

Благодаря за бързият отговор. Ако не ти представлява трудност бих се възползвал от касетата, да видя как ще е.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...

Аз също съм минал през това колега. И касетка и 2 трансмитера после, просто качеството на музиката, която излиза е отврат !!! Ще ти се отще да слушаш каквото и да е през тия джаджи ... Не съм пробвал aux изход и връзка с такава джаджа от клипа но предполагам че ефекта ще е същия или малко по-добър. Решението е качествен плеър с усб ...

Редактирано от hondata
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз преди време си купих ФМ трансмитер с опция да изписва песничките по RDS системата на радиото. Миналата седмица го ползвах по-дълго време (ходихме с гаджето до една местност след Кръстова гора). Общо взето добре се справи. Е Звукът не е като от CD плеъра, но пред нищо е все пак по добре :) Аз съм се чудел може ли да се направи някаква джаджа която да излъже касетофона че има CD chancher и през line in на чейнджъра да се подаде звуков сигнал от телефон или друга джаджа.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз бях намерил тази статия за фабричното CD, но все още събирам смелост за да му причиня това.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Жената ми намери решение на проблема, като ме изненада с ново CD ( с входове AUX +USB ).

Взех си една флашка 8GB и от две седмици си слушам нормално музика, кадо до сега песен не съм повторил. :icon_rock:

Иначе по темата : има едни специални електронни CD-ченджъри с изводи за USB и AUX, които се вклюшват директно към заводския касетофон и всичко се контролира от там.

НО цените им ако не се лъжа тръгваха от около 350 лв, т.е. малко соленичко излиза. Поздрави.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да това е най-доброто решение. Аз съм гледал тази манипулация в руският сайт , но си мислех че става на версията със СД - а то имало и за касетофон :). Сега си мисля ,че тази доработка може да я направя :) :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...