Премини към съдържание

Ремонт на климатроника


Препоръчано мнение

Здравейте,

 

Някой може ли да ми препоръча майстор, който разбира от климатици?

 

Климатика духа постоянно топло. Сменил съм дехидратора, има фреон,купих нов/на старо/ компресор, радиатора в купето е почистен, уж няма никъде запушване и течове , и все така си продължава.

 

Галанта е 1998 г. 2.5 V6 - автоматик

Редактирано от partizanina
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

Някой може ли да ми препоръча майстор, който разбира от климатици?

 

Климатика духа постоянно топло. Сменил съм дехидратора, има фреон,купих нов/на старо/ компресор, радиатора в купето е почистен, уж няма никъде запушване и течове , и все така си продължава.

 

Галанта е 1998 г. 2.5 V6 - автоматик

.........духа топло на празен ход? А като дадеш на 2000 об. примерно какво става?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

.........духа топло на празен ход? А като дадеш на 2000 об. примерно какво става?

Пак същото. По едно време преди да сменя компресора ,почваше да охлажда след като вдигна над 2000 оборота и като паднеше на хиляда - пак топло.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Пак същото. По едно време преди да сменя компресора ,почваше да охлажда след като вдигна над 2000 оборота и като паднеше на хиляда - пак топло.

.......преди това е бил компресора проблема ти, сега е пак той,+ запушена пита или дехидратор.......какво налягане дава сега на ниското ??

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

.......преди това е бил компресора проблема ти, сега е пак той,+ запушена пита или дехидратор.......какво налягане дава сега на ниското ??

 

Знам ли какво е налягането????

 

Само радиатора отпред не е пипан?

Значи ли това според теб , че съм си взел стар неработещ компресор?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Сигурен ли си че има фреон в момента? Перките включват ли се, усещаш ли включения компресор (по-спънато вървене) и покачване оборотите на празния ход? Може и клапата да ти е заяла за топлия/студен въздух. Едно моторче я движи. Чудя се дали е възможно едновременно да охлажда и да вкарва и горещ въздух заради тази клапа, а ти не можеш да усетиш студения въздух заради горещия.

Като правих моя климатик първо работеше добре, след два дни започна да изстудява само от 2000 оборота нагоре и накрая спря. Отидох в сервиза, където ми бяха сложили оцветител и намериха откъде пропуска.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Иди да ти я измерят, линк съм дал с контакти.

 

Някой да е теглил компресора колко тежи? Че ми се струва добра идея да се разкара климатичния радиатор, компресора и тръбите, че много тясно, пък може и да поолекне предницата.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Пълна е системата с фреон!!

 

Сигурен ли си че има фреон в момента? Перките включват ли се, усещаш ли включения компресор (по-спънато вървене) и покачване оборотите на празния ход? Може и клапата да ти е заяла за топлия/студен въздух. Едно моторче я движи. Чудя се дали е възможно едновременно да охлажда и да вкарва и горещ въздух заради тази клапа, а ти не можеш да усетиш студения въздух заради горещия.

Като правих моя климатик първо работеше добре, след два дни започна да изстудява само от 2000 оборота нагоре и накрая спря. Отидох в сервиза, където ми бяха сложили оцветител и намериха откъде пропуска.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Значи колегата Любо ти е дал линк с контакти. Аз съм ходил два пъти там - първия, като купих колата, да оправят климатика, че се беше разкапал и втория път - профилактично на следващата година. "Фреонът" си беше там с точност до милилитър. Т.е. доволен съм от ремонта им.

Иначе на въпроса - може и питата на радиатора да е задръстена с боклуци. Преди години с едно рено ходих при майстори, наляха "фреон" и като измериха системата се оказа, че налягането е "пред избухване". Пратиха ме до първата автомивка, където "продухаха" питата с водоструйка и като се върнах при майсторите, налягането беше в норма. Кое как действа, не ми е ясно.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...