Премини към съдържание

Кой къде е ходил по празниците


Препоръчано мнение

Имам една идея, по подобие на клуб Нисан да си направим една тема в която се споделят кой къде е ходил по празниците , кой знае красиви кътчета по Бг и в чужбина и т.н. и някой като затръгва на някъде , вместо да се чуди къде, то като отвори темата да му бъде полезна за избора му......... :D

Нека и да се пускат снимки за по голямо улеснение на избора :) Аз ходих тези дни по Триград и околностите му, Мицу се държеше превъзходно( и то няма как да е иначе де :first: ) и това добави още по голямо удоволствие от разходката и почивката там..........ще ви покажа снимки ,само да ги кача. :icon_blush:

Та идеята ми е да има такава тема някъде във форума и тя да е полезна за всички...........не държа точно така да се казва , няма значение, ако искате дайте предложение за заглавие и съдържание, както и каква да бъде тя............като обикновенна, важна и т.н. тема :icon_angel:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Пътеводител на галактическия мицаджия :)

 

 

Ами да почна аз - Северна Гърция. Вече няма опашки по границата. За първи път минаваме като бели хора. Показва се само паспорта/лична карта и зелената карта. Готово.

Както наскоро писаха по вестниците внимавайте за скоростта. Полицаи има на много места. Ограниченията са абсурдни - най-честия знак е 50 км. Никой от местните не ги спазва, затова най-добре се лепнете за някой от тях, а не бъдете първа кола. Магистралите се плащат по 2 евро. Тънкана. Лошото е, че магистралата изведнъж се свива до тесен двупосочен път и след няколко километра пак се разгъва. Не се учудвайте и на светофарите - редовен номер е по средата на главния път за някъде си да има светофар. Те пък от своя страна се сменят на цяла вечност и отгоре на всичко след червеното светва директно зелено и ако не се изстреляте на секундата ще има сериозен хор от клаксони зад гърба ви.

 

Ако някой е останал с впечатлението, че Гърция е напреднала туристическа страна, нека го забрави. Не очаквайте много повече, отколкото може да ви предложи която и да е дупка в България. Не търсете информационни бюра, карти по улиците, табелки с имена и други подобни туристически глезотии. По тази причина строго препоръчително е използването на GPS, защото хаосът е невероятен. Табелките или ги няма или са само на гръцки. Аз лично навъртях поне 50 км отгоре в търсене само на изхода от Солун. Ако нямате GPS най-добре се лепнете зад някой БГ автобус, който ще ви отведе до магистралата. В събота и неделя е пълно с такива. пътищата нямат дупки, но като слезете от магистралата по нищо не си личи, че сте на главния/правия път. Между другото на всяка отсечка (пък дори и сграда) стои знака, че е правена с пари от ЕС. Бензина варира на всяка бензиностанция без значение от марката. Явно разположението е важно. Цената беше от 99 цента до евро и 7 цента. На по-смотаните бензиностанции (т.е. почти на всички) касови бележки не дават, не се учудвайте. Тур агенции реално няма да ви свършат работа. Те работят с по 1-2 хотела макс. Затова като си харесате нещо спирате и питате има ли места и цената. Манджата по заведенията е по 5-8 евро порцията, а безалкохолните са по ок 1.50.

 

Като се обстрахирате от тези все пак поносими несгоди, задължително отидете до Метеора. Това са едни отвесни скали с манастири по върховете им. Направо е невероятно и най-хубавото е, че са възстановени изцяло и в момента са като нови, без да има скелета или някакви други довършителни работи. С кола от БГ е не повече от 500 км. Най-добре спете някъде около Паралия (хем е на морето, хем е с прилични цени) и тръгнете по-рано сутринта, за да стигнете преди групите, защото има да се редите с часове на опашки и няма да видите нищо. Входът за всеки манастир е по 2 евро. Напълно възстановени са общо 6, но не е нужно да влизате във всеки. Стига ви да посетите най-високите два. Те са най-големи и в тях има стаи с експозиции. В другите няма нищо отворено за посетителите, освен църквите. Паркингът е безплатен и е кой където намери. Колкото и топло да е не трябва да сте по къси гащи и потници, защото няма да ви пуснат или ще ви накарат да си намятате нещо.

 

На път за морето добре е да минете през Солун. За жалост Бялата Кула ще е затворена до средата на 2007. Свети Стефан все пак работи. Покрития пазар също със сигурност.

Търсете да паркирате по малките улички, защото иначе всичко е синя зона.

 

Другото наистина интересно място е естествено Света Гора или Атон на Гръцки. За целта трябва да стигнете до края на Халкидическия полуостров. Мястото е прекрасно и преспокойно може да спите където ви падне по крайбрежието. Цените са около 10 - 15 евро на човек на нощ. Като стигнете крайната точка преди Атон - едно много малко и приятно градче на име Уронополи можете да се качите на ферибот, който ще ви разходи покрай полуострова и ще може да видите манастирите (носете си мощен бинокъл). На самия Атон както знаете се влиза само със специално разрешение. До него пък има един остров, който е известен с това, че пясъкът му е като от оризови зрънца - бял и леко продълговат и е забранено да се изнася.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз бях за 2 дена в с.Равногор, което се намира на 17-18 км от Брацигово. Не е още много развито за туризъм, но има някои места които непременно трябва да се видят. Ето малко снимков материал: http://www.snimka.bg/album.php?album_id=128747

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Чудесна тема Пламене :first:

 

Ние бяхме в Асеновград и околностите.

Хубаво градче, в района има много интересни места, където може да се отиде.

Градът е известен най-вече с булчинските си рокли (жените знаят) и с много църкви и параклиси.

 

В неделя отскочихме до Кръстова гора, аз не бях ходил дотам, намира се на около 40-50км от Асеновград, пътят дотам е много живописен, нямаше много дупки, има доста завои обаче. От пътя за Смолян малко след Бачково се отклонява за гр. Лъки, там трябва да се хване една отбивка за с. Борово. От тази отбивка нагоре пътят става доста тесен, 2 коли трудно се разминават на места, а имаше и рейсове, които се катереха.

Самото място е интересно да се види, легендата е, че там са занесени останки от кръста на Христос.

 

На мен лично повече ми хареса една полянка на около 1км преди Кръстова Гора, където седнахме да хапнем и пийнем :drinks:

Има много места по пътя, където си заслужава да поспреш замалко и да се поогледаш, има страхотни гледки.

 

На следвашият ден се качихме и до Асеновата крепост. Построена е на много интересно място и доколкото знам е била граничен район навремето, трябвало е да защитава пловдивското поле.

 

Бачковският манастир също е интересно място в района. Препоръчвам там да се отиде в делничен ден обаче. През празниците там е невероятна лудница, хората са го обърнали на пазар, голяма лудница е, предпочитам някое тихо и спокойно местенце!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Все пак трябва да се приложат и снимки , така че да се види за какво става въпрос ..........

ето и моите.... :D

http://www.bgphoto.net/Photos.aspx?UserId=...p;AlbumId=92698

Разходка из Родопите с Галанти...... :first:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Все пак трябва да се приложат и снимки , така че да се види за какво става въпрос ..........

ето и моите.... :D

http://www.bgphoto.net/Photos.aspx?UserId=...p;AlbumId=92698

Разходка из Родопите с Галанти...... :first:

 

Много е красиво в Родопите, особено в тази част около Триград. Никога не ми омръзва да ходя там.

 

А ние бяхме на по-прозаично място- Златни пясъци. Само че от тенис, минерални басейни, джинчета, бирички и подобни удоволствия почти не ми остана време да снимам. :icon_blush: :icon_angel:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...

На Метеора е невероятно красиво, струва си да се види...ние бяхме там в края на април, снимките не могат да се сравнят с това, което усеща човек на това място...

Нещо не се организирахме за тези почивни дни, но където и да пътуваме, ще е в България...

Весели празници и приятна почивка на всички фенове! :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За разлика от миналите почивни дни тези пътувахме като за 8 почивни дни!

Ще се опитам да предам маршрута на кратко! :)

Та София-Асеновград-Кърджали-Перперикон-Татул-Златоград-Смолян-Ухловица-Чудните мостове-Пловдив-Съединение-София или около 750км с DJ-я, Галанта му bone и pilcho...

Ами само мога да кажа, че разходката беше прекрасна времето беше с нас и никъде дъжд не ни валя, само в пещерата... :icon_blush:

Галанта се държи много добре на всякакъв път няма такъв автомобил .....

а останалото което се състои в снимков маатериал ще бъде качено и постнато в последствие... който ще гледа снимки да си вземе почивен ден, че са доста... :icon_thumbup:

Много поздрави на всички от дедо поп беше направил чуден курбан Браво на него до година май ще трябват 2 телета ако нараства така популацията от година на година! :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За разлика от миналите почивни дни тези пътувахме като за 8 почивни дни!

Ще се опитам да предам маршрута на кратко! :)

Та София-Асеновград-Кърджали-Перперикон-Татул-Златоград-Смолян-Ухловица-Чудните мостове-Пловдив-Съединение-София или около 750км с DJ-я, Галанта му bone и pilcho...

Ами само мога да кажа, че разходката беше прекрасна времето беше с нас и никъде дъжд не ни валя, само в пещерата... :icon_blush:

Галанта се държи много добре на всякакъв път няма такъв автомобил .....

а останалото което се състои в снимков маатериал ще бъде качено и постнато в последствие... който ще гледа снимки да си вземе почивен ден, че са доста... :icon_thumbup:

Много поздрави на всички от дедо поп беше направил чуден курбан Браво на него до година май ще трябват 2 телета ако нараства така популацията от година на година! :)

Браво, явно добре сте си изкарали, ще разказвате на срещата. :icon_clap: Завиждам ви, разбира се с благородна завист.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:drive: Ами освен да видим малко снимки! Все пак една кола професионалисти сте се събрали!
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За разлика от миналите почивни дни тези пътувахме като за 8 почивни дни!

Ще се опитам да предам маршрута на кратко! :)

Та София-Асеновград-Кърджали-Перперикон-Татул-Златоград-Смолян-Ухловица-Чудните мостове-Пловдив-Съединение-София или около 750км с DJ-я, Галанта му bone и pilcho...

Ами само мога да кажа, че разходката беше прекрасна времето беше с нас и никъде дъжд не ни валя, само в пещерата... :icon_blush:

Галанта се държи много добре на всякакъв път няма такъв автомобил .....

а останалото което се състои в снимков маатериал ще бъде качено и постнато в последствие... който ще гледа снимки да си вземе почивен ден, че са доста... :icon_thumbup:

Много поздрави на всички от дедо поп беше направил чуден курбан Браво на него до година май ще трябват 2 телета ако нараства така популацията от година на година! :)

Да.....разходката беше супер, само че Дани се е объркал - не е Съединение, а Септември при Дедо Поп и националната среща на Нисан........ :icon_dance: Нисанджиите стават все повече и ние трябва да помислим сериозно за числеността на нашата си среща........ :icon_thumbup: :icon_rock:

Иначе Галанта..................ми какво да кажа за него.......вие си знаете че това е колата :icon_thumbup: обаче с тая газ дето ни я сипват по газстанциите, направо ...............не знам, идва ми да ги запаля всичките :icon_box: само на една единствена в Кърджали им беше както трябва газта и тогава Галанта ми даде разход от 8.6л/100км. иначе през останалото време гореше по 11л./100км. :icon_censored: но както и да е..........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ето моят разказ за пътуването:

магистралата - аааа DJ, много е бързо ... оооо бързо е, страх ме е :rijden:

Асеновград - шооо-пинг! шооо-пинг!

Перперикон - уааау, голям камък, голямо нещо. А гледката е.. все едно си в джунглата и търсиш рудниците на цар Соломон

Кърджали - там такситата са с ролбари на номерата и седалки на леопардови точки. Заядливи полицаи - "вие по какъв повод сте в нашия град - екскурзия ли, ама тука няма нищо за гледане - перпери-какво?" Хубава кръчма на язовирната стена с мнооого хубави манджи.И големи. И музика на живо.

Татул - още камъни - там всеки камък е с дупка за дарохранилница или кой знае какво. Страхотно.

Златоград - хубави възрожденски къщи с голееми приветливи прозорци и не са скрити зад дувари. Баклава и клин много вкусни. Дюкянчета с бижута.

Смолян - софийски баби с френски возила отнемат предимството на галанти, но галантите имат спирачки. Рибен ресторант със жабешки бутчета, акулски коремчета и други вкуснотии.

Ухловица - пещера като бижу - фини суперкрасивички образувания по стените като корали или броколи, ама целите стени. И едни други дето като ги тупнеш лекичко издават звук като някакъв странен музикален инструмент. Ама много красиво.

Чудните мостове - там видяхме какво се случва с пещерите след това - като им пропадне тавана. Там "броколито" се е изронило и се търкаля на малки парченца по земята. Останали са само огромните сводове, идеално кръгли, грандиозни. Ако някъде живеят тролове, то трябва да е там.

Пловдив - спане, ядене, автомивка.

Септември - много Нисан, много нещо. Истории тип ловджийски - турбините им - ееей толчави така и оборотите правят вруум вруууум.. А Дедо Поп голям курбан направил. :drinks:

Галанта много върви. :rulez:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

bone, винаги чета с удоволствие разказите ти. :119:

Дайте малко снимки сега.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

това са снимките на Дани и Пилчо от първите 3 дни

 

http://www.album.bg/pilcho/albums/2333/

http://www.album.bg/pilcho/albums/2335/

http://www.album.bg/pilcho/albums/2337/

 

от Нисан-срещата - очаквайте скоро..

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да.....разходката беше супер, само че Дани се е объркал - не е Съединение, а Септември при Дедо Поп и националната среща на Нисан........ :icon_dance:

 

:icon_doh: Нещо съм бил слънчасал като съм го писал...! :)

А Бо страхотен разказ! :)

много се смях! :icon_clap:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Браво! Снимките са страхотни. Добре сте си изкарали, и надявам се поздравихте Дедо Поп в Септември. :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А аз ходих до Велинград....

http://ftp.domainbg.com/Mitsubishi/Media/pics/20070701/velingrad_park.jpg

 

http://ftp.domainbg.com/Mitsubishi/Media/pics/20070701/velingrad_pate.jpg

 

http://ftp.domainbg.com/Mitsubishi/Media/pics/20070701/velingrad_hotel.jpg

 

Карлово

http://ftp.domainbg.com/Mitsubishi/Media/pics/20070701/karlovo.jpg

 

Пловдив

http://ftp.domainbg.com/Mitsubishi/Media/pics/20070701/grebnatabaza.jpg

 

Септември на празника на църквата при dedopop (в действие)

http://ftp.domainbg.com/Mitsubishi/Media/pics/20070701/dedopop.jpg

Компанията там

http://ftp.domainbg.com/Mitsubishi/Media/pics/20070701/septemvri.jpg

 

И интересни снимки на вилата

http://ftp.domainbg.com/Mitsubishi/Media/pics/20070701/vilata.jpg

 

http://ftp.domainbg.com/Mitsubishi/Media/pics/20070701/vilata2.jpg

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...