Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Телефон


Препоръчано мнение

Ами клониш към HTC-то тогава, ако имаш възможност да ги разцъкаш малко, ще е добре. Имай предвид , че освен разликите в интерфейса, става върпос за разлика в екоситемите на Google и Microsoft. За мен лично Windows Phone е доста недоразвит все още, но това е субективно, тъй като основите неща и масовите "third party" апове ги има и за двете системи. :rolleyes:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

%7Bstyle_images_url%7D/offtop.gif
Къде ги дават тия телефони ( щом Габровец пита - за без пари ще е сигурно ) (:
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Пичуе дават ми 2 вида телефони: HTC Desire 310 и Nokia Lumia 630.

Кой от двата да земам?

Щом ти ги "дават", вземай ги и двата ..:lol:
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Щом ти ги "дават", вземай ги и двата ..:lol:

Ни стаа, дават саде единия...инак въобще нямаше да питам :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Пичуе дават ми 2 вида телефони: HTC Desire 310 и Nokia Lumia 630.

Кой от двата да земам?

 

Нямам впечатления от Лумията, но като чисти хардуерни характеристики изглежда по-добър. С повече налична памет (8 Gb срещу 4 GB в HTC-то от които налични ще са ти само 1.5 GB) е и най-вероятно камерата му ще е доста по-добра. От друга страна ДжамОС-a и на телефон и на компютър си е ... абе много е странен. Да не говорим, че приложенията за него все още са сравнително кът и повечето са платени.

 

Хората, които ползват Нокии твърдят, че Нокия мапс е много добра, та ще я получиш с телефона безплатно.

 

И двата имат FM радио, което е всъщност много приятна екстра.

 

В общи линии ако мислиш да го ползваш предимно като телефон с малко навигация, лицекнига и снимки Нокията май е по-добре. Ама ако решиш да слагаш и някакви други приложения - по-добре HTC-то. Например всепопулярния Whatsapp го няма за ДжамТелефон.

 

Поздрави!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

 

В общи линии ако мислиш да го ползваш предимно като телефон с малко навигация, лицекнига и снимки Нокията май е по-добре. Ама ако решиш да слагаш и някакви други приложения - по-добре HTC-то. Например всепопулярния Whatsapp го няма за ДжамТелефон.

 

Поздрави!

 

Има го уж - > http://www.windowsphone.com/en-us/store/app/whatsapp/218a0ebb-1585-4c7e-a9ec-054cf4569a79

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

С новата скоростна клавиатура Word Flow и приложения като WhatsApp и WeChat пък бързо и лесно контактувате в социалните мрежи.

Tова за Нокиата.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Windows Phone е толкова стабилен, колкото непопулярен. Страшно много ми допада като ОС и го препоръчвам пред нисък клас смартфон на HTC.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Windows Phone е толкова стабилен, колкото непопулярен. Страшно много ми допада като ОС и го препоръчвам пред нисък клас смартфон на HTC.

 

Само че в този случай Андройда на ниския клас на HTC мисля, че ще върви по-добре от колкото джамовете на нокиата.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Склонен съм да споря доста, но не мисля че има смисъл. Който се е докоснал до Windows Phone 8 знае защо го казвам. Няма общо със старите версии, нито с Джам за РС.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Между двата аз бих избрал Нокия, макар да не съм им хич фен. Бих избрал и HTC, но ако беше с WP8. За мен истината е следната - ниския и средния клас устройства с Андроид са с такива характеристики, че първо са доста по тромави, второ, след известно време започват да забиват (било то от многото приложение или задръстения Андроид) и няма как да се избегне Factory Reset. Причината според мен, а и според човек, който прави приложения за iOS е следната - Андроид е толкова свободна платформа, че всеки си прави с нея каквото си поиска, без да тества на устройствата как ще работи, дали работи добре, дали не тормози повече отколкото трябва ОС и т.н. От това, което съм видял от WP8, смея да твърдя че е повече от добра ОС - работи много гладко, изчистен интерфейс, разполага с всички масови приложения.

 

В момента съм с Note 3 на Самсунг и го избрах само и единствено заради батерията. Преди това бях с iPhone 4s, от който бях повече от доволен, но в моята работа говоренето по телефона е едно от основните неща, а iPhone-a издъхваше около 17-18ч вечерта. Разглеждах много усилено и апаратите с WP8, но там поне преди половин година не намерих толкова силна батерия и затова избрах отново Самсунг.

 

В крайна сметка - отиди в някой магазин, хвани двата апарата, сравни си ги за теб кое ти е по-удобно и... газ... Всеки може да казва всичко, но малко или много е пристрастен.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Съгласен съм със StanislavB. Нямам наблюдение върху Windows 8 телефоните, но не съм много доволен от Android-ските. Не знам за какво ще го ползваш, но андроида избуя според мене заради многото приложения за него. За съжаление писани от кого ли не. Дори и добре работещи, често им липсва развита функционалност. Едно работи, друго не съвсем, режимите за настройки са малко. (пример: Получавам служебната поща от Exchendge serwera на телефона. Със старата симбианска Нокия имаше режим за синхронизация от час до час. Тук такова нещо няма. И като ти издрънчи 6-7 пъти през нощта изключваш звуковата сигнализация и псуваш. Е... Самсунг са го дописали и там за последните версии го има...) От време на време рестартираш, защото започва да бави, чистиш кешове да освободиш памет и т.н. Нокия и Микрософт имат различна визия към продуктите които предлагат на пазара и предполагам и тук са се придържали към нея. Каквото има работи добре, има достатъчно настройки и режими за да си го персонализираш. предполагам че ще работи доста по-дълго без да създава досадни проблемчета.

Редактирано от Ivo Ru
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Нямам идея какви Андроиди ползвате и как, моя телефон е рестартиран само при ъпдейти, не забелязвам да има бавене или заталачване. Но не се изживявам като експериментатор и да инсталивам всичко от топ 100. Също така, преди да сложа нещо, чета изискванията му. А относно майкрософт.. те за няколко месеца успяха да скапат Скайп, изводите оставям на вас. А сравнението между Google и Microsoft мисля, че е безсмислено - едните са с години назад.

Но нека не навлизам в каквито и да е спорове, всеки да ползва каквото му е на сърце.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм чувал (и съм виждал на приятели) как телефоните (т.е. смартфоните) забиват. Нали - понеже мисля скоро да стана "смарт-асс" :), още обмислям какъв телефон да взимам. Тези забивания доста ме притесняват. Ако е Андроид 2.3 и ако не го блъскам с всевъзможни глупости, да очаквам ли да забива? Т.е. Андроид-а, и въобще ОС забиват, защото ги товарим много, или забиват по принцип? А ако Джам 8 е толкова стабилен, гледам има Лумия 520 за 200 кинта, което е приемливо...

:)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм чувал (и съм виждал на приятели) как телефоните (т.е. смартфоните) забиват. Нали - понеже мисля скоро да стана "смарт-асс" :), още обмислям какъв телефон да взимам. Тези забивания доста ме притесняват. Ако е Андроид 2.3 и ако не го блъскам с всевъзможни глупости, да очаквам ли да забива? Т.е. Андроид-а, и въобще ОС забиват, защото ги товарим много, или забиват по принцип? А ако Джам 8 е толкова стабилен, гледам има Лумия 520 за 200 кинта, което е приемливо...

:)

 

Някак не върви да сравняваш стар Андройд с нов windows. Моя Андройд е версия: 4.1.2 и HTC Sense: 5.0 до момента с 2 ъпдейта на софтуера и нито 1 забиване, като го имам от 6-7 месеца.

Старият ми телефон беше HTC Wildfire S, като последната версия на Андройда беше 2.1. Смених го тъй като новите приложения, вече изискват повечко хардуер и като не им стига се самозатварят. Но и до ден днешен вече почти 3 години си работи - GSM, навигация, имейли. Проблеми има с месинджърите, фейсбук, тежки игри и такива неща, защото хардуера вече не ги покрива. За 3 години ми се случи да забие 2 или 3 пъти докато се правех на изследовател и аз.

Иначе и аз съм виждал Андроиди, които да забиват. От тях повечето бяха root-нати или набъкани със всякакви "кракнати" глупости от руски сайтове. Което мога да го сведа до проблем със задклавиетурното устройство, като изключим хардуерни проблеми, които принципно ги покрива гаранцията на телефона.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Добре, разбирам. Тогава да попитам така (извинете, че е извън темата, но последно питане :)):

Този хардуер:

Card slot-------microSD, up to 32 GB, 2 GB included

Internal--------150 MB storage, 512 MB RAM, 512 MB ROM

OS--------------Android OS, v2.1 (Eclair)

Chipset---------TI OMAP 3410

CPU-------------600 MHz Cortex-A8

GPU-------------PowerVR SGX530

Дали ще стигне за интернет (фейсбук, ю-туб, форума и др... да речем НЕедновременно отворени), скайп, навигация, разговори и ... други общи неща...? Или не? :) Да кажем, че ще ползвам карта-памет, но май на нея не може да се инсталира.

Знам, че и процесора не е свръх-мощен, но в ревютата в ю-туб добре го цъкат... не лаг-ва. Дисплея е малък, мисля че се сработва с процесора.

Редактирано от Арх. Пътко
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...