Премини към съдържание

Напречни греди за покрива


Препоръчано мнение

Здравейте, върти ми се идея да си купя напречни греди за тавана на Колтчето (VI генерация, 5 врати). Най-вероятно ще се възползвам от някой втора ръка. Ще го ползвам и за колела и за кутия. Някой от вас да има опит с подобно начинание на този модел кола и да ми препоръча марка,модел, начин на закрепване?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти,

Идеята не е лоша, само дето трябва да си внимателен какво слагаш понеже ламарините на тези колтове са изключително тънки и меки, да не стане беля.

Тук е това което се предлага от дилъра при нас :

 

http://www.mitsubishi-cars.co.uk/accessories/items.aspx?type=67&group=26

 

А тук може да си харесаш нещо или поне като идея, провери и в eBay uk може да намериш изгодни оферти ако в БГ е много скъпо:

 

 

http://www.thule.com/en/gb/products/carriers-and-racks/roof-racks

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега,гледам в брошурата на Lidl от днес има някакви греди.Знам,че може да е смешно,но не ти пречи да видиш какви са и дали ще станат :drinks:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

До колкото разбирам гредите трябва да се захванат на фугата с вратата и да стъпят на възможно по-голяма площ. Иначе каталога на Мицубиши съм го виждал и цените са им прекалено високи според мен. Би трябвало да се намери нещо, което върши работа и е на по-прилична цена. Благодаря за отговорите. Като измисля нещо ще споделя тук. Поздрави!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

До колкото разбирам гредите трябва да се захванат на фугата с вратата и да стъпят на възможно по-голяма площ. Иначе каталога на Мицубиши съм го виждал и цените са им прекалено високи според мен. Би трябвало да се намери нещо, което върши работа и е на по-прилична цена. Благодаря за отговорите. Като измисля нещо ще споделя тук. Поздрави!

Привет,колега аз съм с такъв багажник от лидл и скоро му правих реални изпитания.Дават му 90 кг.,а аз бях натоварил около 140 кг.и никакъв проблем.Удобен и лесен за монтаж.Може за някой колеги да звучи несериозно,че е от лидл,но се оказа,че върши и то добра работа.Монтирал съм го на спейс стар.Тези греди се монтират на съществуващи на автомобила.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Привет,колега аз съм с такъв багажник от лидл и скоро му правих реални изпитания.Дават му 90 кг.,а аз бях натоварил около 140 кг.и никакъв проблем.Удобен и лесен за монтаж.Може за някой колеги да звучи несериозно,че е от лидл,но се оказа,че върши и то добра работа.Монтирал съм го на спейс стар.Тези греди се монтират на съществуващи на автомобила.

Супер , значи със сигурност ще се възползвам от нещо такова :) Благодаря за инфото!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Здравей,

 

Аз си взех греди и кутия от един магазин в Редута от който съм много доволен. Първо си взех гредите http://www.superautobg.com/bg/products/269.html и карах известно време с една кутия която бях купил от карфур за 100лв, но беше доста грозна и ръбата. След известно време си взех и кутия от този магазин, черна в цвета на колата ето тази http://www.superautobg.com/bg/products/118.html.

Като цяло съм много доволен, но имай в предвид че има и доста недостатъци. Шумът се увеличава осезателно и над 100км/ч се почва да е чува неприятно свирене, разходът ми се качи с 1л/100км приблизително и тази разлика се увеличава с увеличаване на скоростта, над 120км/ч става страшно. Усеща се нестабилност при по-силен страничен вятър но това е пак при по-високи скорости. И на последно място имам проблем с някои по-ниски подземни гаражи. Още нещо, когато карам без кутия само с гредите колата се държи по-зле от колкото с кутията и за това не я свалям изобщо.

Редактирано от p_bakardjiev
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

Полезна информация :) благодаря за което!

Аз още не съм взел нищо, защото планираното пътуване отпадна, но занапред живот и здраве ще ми се наложи ...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...