Премини към съдържание

Кора таван


Sempai

Препоръчано мнение

Здравейте колеги!!!

Имам Галант 2.5 седан и кората на тавана е провиснала (откачена, разлепена) към задния прозорец :( Има ли някакви щипки с които се захваща за тавана или трябва да се лепи (ако се лепи - с какво бихте препоръчали!?!?)

Благодаря предварително!!!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Кората или плата ?

Ако е плата ,можеш да си го претапицираш.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И мен ме интересува дали е лепен и как да се подлепи. Точно над главата и по-точно към края на стъклото има навика да поскърцва. Първо мислех че сенника издава звуци, но като сложих пръсти на тапицерията на тавана и усетих как шава в движение. Това мърдане предизвиква пукане. Притискам го нагоре и млъква. Като беше по-студено на няколко пъти ме поизнерви. Много мразя нещо да клопа, скърца, пука, цвили, кукурига... по моя кола.

На някои ВАГ на същите години като нашите таваните провисват чак до подглавниците.

Редактирано от Andy Van Der Drift
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Става дума за кората. Колата е с кожен салон и съответно проблем с плата няма :-) Знае ли някой дали кората се закрепва за тавана с някакви щипки или щифтове, или трябва да се лепи !!!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Понеже съм от Варна, а тука неуспях да намеря никакви щипки !!!

 

Можеш ли да ми пратиш снимка как изглеждат и дали се продават нови в магазините, защото тука настаро не се намират ;-(

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ще погледна дали металните пладтини не са разлепени! За това не се бах сетил. А щипки продават ли се в магазините като консуматив или само от морги втора ръка трябва да се търсят?!?!

БЛАГОДАРЯ ЗА ИЛЮСТРАЦИЯТА!!!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ще погледна дали металните пладтини не са разлепени! За това не се бах сетил. А щипки продават ли се в магазините като консуматив или само от морги втора ръка трябва да се търсят?!?!

БЛАГОДАРЯ ЗА ИЛЮСТРАЦИЯТА!!!

 

Продават се колега, на моя галант слагах преди седмица, трудно се слагат, защото е кофти място. В магазина им кажи щипки за корите на вратите и ще ти дадат, вече трябва да видиш дебелината и височината, но и да не ги уцелиш не са толкова скъпи 50ст бройката.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

След мъчителна проверка с огледалце и станилно усукване на врат успях да видя, че две от металните конзолки със щипките са разлепени от кората и си стоят на металния покрив, а третата заедно с щипката напълно липсват!!! :(

Конзолка със щипка ще потърся в магазина, но сега възмиква въпросът с какво да ги залепя за кората?!?! Като хем да е здраво, хем да издържа на температурна разлика?!?!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Хелметекса не е ли слабичко за кората, а и при нагряване на купето през лятото Хелметекса няма ли да се разтече и кората пак да си висне ?!?!?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това "упражнение" съм го правил преди 4-5 години.

Почиства се основата на тавана от старото лепило - там, където е била залепена металната планка/държач (ползвах скалпел), като предварително е белязано положението й (горе-долу). Шлайфа се с едра шкурка, стърготините се забърсват така, че да се отстранят - не е добре да се "издухват" навътре. Обработеният участък се почиства с чист парцал и спирт. По същият начин се почистват и металните планки, шкурката се пропуска (освен ако няма ръжда).

Пластмасовите щипки се слагат на планката. Нанася се лепилото на участъка от тавана и на самата планка. Планката се намества по белязаното и тогава се притиска към основата на тавана.

Прави се последователно с 3-те щипки. Всичко трябва да е подготвено предварително...

В зависимост от ползваното лепило - се прави контрол на определено време -> дали не се е разместила някоя планка. Кората се надига, така, че щипката да докосне мястото й на закопчаване. Ако не съвпада - коригира се. След тотално втвърдяване на лепилото - с лек премерен удар (с длан) щипките се закопчават.

За лепило ползвах епоксидна смола.

 

Хелметекс-а след тотално изсъхване е леко еластичен, но в никакъв случай няма да се разтече, дори и през лятото...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

.....

За лепило ползвах епоксидна смола.

Да! :yes3:

Може и Поксипол - то е вид епоксидна смола с разни добавки. Може и на Момент.

Поксиполът втвърдява моментално, трябва да се действа бързо.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря много за съветите и описанията. След като тия дни извърша процедурата по залепването, ще се похваля с резултата :-)

Още веднъж благодаря на всички !!!

ВЕСЕЛИ

ПРАЗНИЦИ :drinks: :mitsu-smiley:

Редактирано от Sempai
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте отново :-)

Щипки намерих, обаче ми е нужен един окачвач (металната пластинка)за щипките, а тука във Варна такова нещо не се намира :-(

 

Ако има някой един излишен или знае от къде може да се намери....моля пишете :mitsu-smiley: :mitsu-smiley: :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Вземи един от праговете, там са същите. Стават с един по-малко, но при тях е позволено - те си седят, докато кората виси.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Време е да се похваля какво се получи :-) Окачвач си направих от една пластина, а щипки си купих от магазин "Гарван" тук във Варна (ако му се наложи на някой да знае къде да търси). Използвах епоксидно лепило и стана супер. Щипките щракнаха добре и сега тавана е добре !!!

Благодаря за помощта на всички :mitsu-smiley: :mitsu-smiley: :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 седмици ...

Пичове , работил съм в тапицерско ателие и ще ви кажа нещо с цел да ви помогна не да ви убидя :) . Сами да си смените тапицерията на тавана е много сложна процедура и повечето от тука едва ли ще успеят. За да ви се отлепи тавана значи дунапрена под платът ви се е шупнал и трябва да се сложи нов плат с нов дунапрен. Трябва да се изчисти целия таван , да се сложи специално лепило което да не разяде дунапрена и в същото време да оформиш гънките по кората. :good:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...