Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Поставяне на Cruise Control


drayman

Препоръчано мнение

Здравейте,

 

имам един въпрос свързан с поставянето на Cruise Control като допълнителна екстра за моят Lancer. Колата ми е от 2008 г., с двигател 1.5 и мисля, че за този двигатела Cruise Control не се предлага като екстра. До колкото знам повечето нови коли са Cruise Control ready и единственето, което трябва да се направи е да се добави неободимият модул, в нашият случай копчетата на волана и би трябвало да работи.Модул от e-bay .Някой поставял ли е такава екстра допълнително и действително ли е толкова лесно колкото изглежда?

 

Благодаря предварително!

 

Поздрави,

 

Александър

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

 

Благодаря за линк-а, много полезна информация! Изглежда, че за инсталацията на Cruise Control-a се пипа само по електрониката в купето и не се налага ровичкане по двигателя, ако съм разбрал правилно. Самите части не са скъпи и за около 200 лв. може да се добави тази екстра. Правилно ли съм разбрал, че в случая няма разлика какъв е обема на двигателя и моят 1.5 би трябвало да подържа инсталирането на Cruise Control?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз така мисля, никъде не се споменава кубатура (само че става и за ръчка и за CVT). Едиственото , което ме притеснява , че снимките са от Lancer с високо оборудване и е странно как няма Cruise Control.. да не се окаже ,че още някоя част трябва... :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз така мисля, никъде не се споменава кубатура (само че става и за ръчка и за CVT). Едиственото , което ме притеснява , че снимките са от Lancer с високо оборудване и е странно как няма Cruise Control.. да не се окаже ,че още някоя част трябва... :icon_hmm:

 

Изпратих запитване до една от обявите от e-bay и продавача ми каза, че за да работи трябва да се закупят само допълнителните два компонента, които са посочени в линк-а. Ще сваля капака под волана, за да проверя дали имам необохимото окабеляване посочено в линк-а, ако всичко отговаря на изискванията ще действам и после ще се похваля.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Изпратих запитване до една от обявите от e-bay и продавача ми каза, че за да работи трябва да се закупят само допълнителните два компонента, които са посочени в линк-а. Ще сваля капака под волана, за да проверя дали имам необохимото окабеляване посочено в линк-а, ако всичко отговаря на изискванията ще действам и после ще се похваля.

 

Успех! Даже ако всичко е наред, направи и ти снимки и ги качи тук, ще е чудесна тема за Направи си сам (How-to) раздела. :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Чел съм по този въпрос, но относно Ево Х. Работата е същата, необходими са само бутоните на волана и допълнителния датчик за педала на спирачката. Не се изисква никакво пипане в ETACS.

 

Също така може да се постави и bluetooth модула, но там работата е доста по-трудоемка и също така изисква намеса с MUTIII за отключването на тази функция в ETACS.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Има ли резултати.Следя с интерес дали ще стане работата.

 

За реализирането на проекта ще отнеме малко време, тъй като сега съм в процес на заменяне на стандартното радио с after market навигационна система, която ще монтирам в събота и ако всичко мине добре, ще публикувам видео от монтажа. Ще отнеме известно време да пристигнат необходимите компоненти за Cruise Control-a, но до месец предполагам, че ще го осъществя. :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

Освен тези копченца за волана има още куп компоненти които трябват. Трябват ти:

cruise actuator - прилича на помпа и към него се вкарват вакум маркуче и жило за газта.

cruise vacuum pump - също е под капака

сензор за ускорение - обикновено е вътре в купето до педалите

сензор за спирачката - обикновено се ползва стоп машинката за задните стопове, но понякога има 2ри сензор специално за круза

компютър за круза - обикновено няма специален компютър, а се контролира от ECU-то. Ако твоето ECU поддържа опцията за круз, значи е ок.

купища окабеляване и прокарване на жила.

 

ако всички тези ги имаш като компоненти, но нямаш само бутончетата на волана, то тогава може да се каже, че колата ти е cruise control ready.

 

Успех.

Редактирано от Rumen Hristov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 месеца ...

Колега има ли развитие по монтажа? И аз много съм се замислил за извършването на тази манипулация.

Чети тук - http://www.mitsubishibg.com/forum/index.php?showtopic=33049

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Добре де, вие кво четете? Мечо ви е дал линк и никой не си направи труда да прочете коментарите....

1.5 @ 4A91 engines does not support the auto cruise functions

Съжалявам, но няма да се получи...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...