Премини към съдържание

Избор на навигационна система


drayman

Препоръчано мнение

Здравейте,

 

От известно време ми се въртят едни мисли да закупя навигация за моят Lancer. Към момента проучвам пазара, изчетох темите изписани във форума свързани с тези аксесоари, но все още имам известни колебания. Като цяло варянтите между, които се колебая са: Оригиналната навигация на Мицубиши и китайска навигация без ясен произход и Android за операционна система. Въпросите, които все още ми остават неясни са следните:

 

1. Повече от китайските навигационни системи се предлагат са с процесор от около 1 Ghz. Мислите ли, че този процесор ще е достатъчно бърз за безпроблемна работа с Android и като цяло ме интересува времето му за реакция? Предполагам, че има колеги с подобни навигационни системи, така че бих бил много благодарен ако споделят мнение.

 

Тъй като сервизирането на такъв тип продукти с неясен произход е почти невъзможно, а проблемите почти неизбежни, на везната съм поставил и закупуването на оригинална навигационна система.

 

2. Последните теми, които прочетох относно оригиналната навигация са доста стари, бих искал да попитам какъв е обема на покритие на картите към този момент? Изпадна ми оферта за навигация, на кола карана в България, това предполагам, че би било плюс, защото навярно ще има карти за БГ, дори и да не са с пълно покритие. Каква би била цената на една такава навигация според вас? Прегледах разни теми, свързани с Update-ването на картите, така че предполагам, че това е възможно без минаване през БС.

 

Въпреки не толкова ясните ми въпроси бих се радвал ако ми помогнете да направя избор!

 

Благодаря предварително!

 

Поздрави,

 

Александър

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На оригиналната навигация има разни други гъдели, освен самата навигация, като примерно да си настройваш чистачките как да работят, колко да ти светят лампите в купето и разни други такива. Картата за БГ в момента ми е актуално и да ти кажа, всеки ГАРМИН за 200лв има по-пълно покритие, но пък там където го има адреса е много точна. Цената ще е минимум 500лв, което дори е малко. Нямам представа дали някоя читава марка, не китайска не предлага нещо което да фитне там, може би ще е по-добър вариант, най-малкото ще е нещо с гаранция, защото оригиналната, ще я вземеш, ще дадеш не малко пари, но ако и има нещо, ще ти излезе още толкова ремонта сигурно.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти за бързият отговор и съвет! За сега може би клоня повече към оригиналната навигация, но все още събирам мнения.

 

Изникна ми и още един въпрос.

 

Оригиналната навигация подържа ли монтиране на камера за задно виждане? Гледах клипчета за Outlander, предполагам, че ще е възможно и с Lancer тъй като навигационната система мисля, че е еднаква.

 

Благодаря предварително!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти за бързият отговор и съвет! За сега може би клоня повече към оригиналната навигация, но все още събирам мнения.

 

Изникна ми и още един въпрос.

 

Оригиналната навигация подържа ли монтиране на камера за задно виждане? Гледах клипчета за Outlander, предполагам, че ще е възможно и с Lancer тъй като навигационната система мисля, че е еднаква.

 

Благодаря предварително!

 

Здравей,

Поддържа камера за задно виждане. Само внимавай какво купуваш, ако пише под джойстика нещо различно от Е-0Х не я купувай. Също така ако е над Е-04 включително и твоята кола е преди 2011-та, значи ще се наложи да си купиш и нов блутут модул. Въпреки, че дори и да е над Е-04 може да направим размяна ако имаш желание. Ако имаш още въпроси, питай смело.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз може ли да питам, знаеш ли къде може да ми сложат камера и какво би струвало?

Най-добре да си купиш от Ибей камера и да си я сложиш сам, иначе ако имаш 1000 лева излишни може в Ратола да ти сложат оригинална :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Най-добре да си купиш от Ибей камера и да си я сложиш сам, иначе ако имаш 1000 лева излишни може в Ратола да ти сложат оригинална :)

 

Как 1000 лева за камера? :shock:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Само внимавай какво купуваш, ако пише под джойстика нещо различно от Е-0Х не я купувай. Също така ако е над Е-04 включително и твоята кола е преди 2011-та, значи ще се наложи да си купиш и нов блутут модул.

 

 

Колата ми е от 2008 година. Е-0X, E-04 предполагам са версии на навигационните системи. Не съм виждал на живо оригиналната навигационна система, но от снимки виждам, че има някакви букви под самият джойстик, предполагам за тях трябва да гледам. За моята кола ще трябва да търся навигационни системи преди Е-04, ако не искам да си купувам допълнителен блутут модул. Имаш ли идея каква би била цената на допълнителен такъв модул?

 

Благодаря!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Как 1000лв за камера бе :)? Имаш ли някакви линкове или статии на някой, който е слагал?

 

P.S. Сега се сетих, те май не искат да слагат или поне Ратола отказаха до колкото си спомням.

Редактирано от Rangel Simov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колата ми е от 2008 година. Е-0X, E-04 предполагам са версии на навигационните системи. Не съм виждал на живо оригиналната навигационна система, но от снимки виждам, че има някакви букви под самият джойстик, предполагам за тях трябва да гледам. За моята кола ще трябва да търся навигационни системи преди Е-04, ако не искам да си купувам допълнителен блутут модул. Имаш ли идея каква би била цената на допълнителен такъв модул?

 

Благодаря!

 

Толкова струва нов и тука ЦЪК. Ще ти трябва допълнително ново окабеляване и букса.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

С камерите има и друга уловка. Повечето евтинджоси са за монтаж на мястото на единият от плафоните за осветяване на задния номер. Голям шит. Изпробван е! Лещата е винаги замърсена. Мъка е в дъждовно време карането назад. Другото неудобство е, че имат вградена градуировка за разстояние. Като я свържеш със стоковата навигация, която също си има градуировка, става мазало. Оригиналната камера, макар и скъпа, няма тези проблеми. Монтира се високо, на задния капак под емблемата, метална е и plug and play. Като заключение :файдата от камера е почти нулева. Един читав парктроник ще ти върши работа.

Редактирано от kesten
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ето ти го евтиното изпълнение , за което говориш,все трябва да се вижда нещо. Пък и за 60 лева какво очакваш ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Все още не ми стана съвсем ясно за версиите на оригиналната навигационна система и допълнителният блутуд модул, ако закупя версия над E-04. Може ли малко пояснение, каква навигационна система е подходяща за моята кола (2008 г.) ?

 

Благодаря!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Все още не ми стана съвсем ясно за версиите на оригиналната навигационна система и допълнителният блутуд модул, ако закупя версия над E-04. Може ли малко пояснение, каква навигационна система е подходяща за моята кола (2008 г.) ?

 

Благодаря!

От Е-01 до Е-03 включително са за твойта кола, ако купиш Е-04 до Е-06 трябва нов блутут модул и малко гимнастика да го вържеш.

Надявам се, сега е по-ясно... :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

http://www.aliexpress.com/item/Car-Reverse-Camera-for-Mitsubishi-Lancer-Reversing-Backup-Rear-View-Parking-Kit-NightVision-Waterproof-Free-Shipping/1182667272.html

 

Хм това няма ли да свърши работа или пак ще има проблема със зацапването?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

400лв... абсурд. Паркирам се без проблеми и без нея. До сега мисля, че кола назад не съм удрял :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Оригиналната навигация, която ми изпадна се оказа американска. До колкото съм запознат има известни проблеми с използването на навигации произведени за чужд пазар, но не съм запознат какви точно биха могли да бъдат проблемите. Бихте ли ми разяснили какви могат да бъдат проблемите с подобен тип навигация?

 

Благодаря!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Оригиналната навигация, която ми изпадна се оказа американска. До колкото съм запознат има известни проблеми с използването на навигации произведени за чужд пазар, но не съм запознат какви точно биха могли да бъдат проблемите. Бихте ли ми разяснили какви могат да бъдат проблемите с подобен тип навигация?

 

Благодаря!

 

Като начало радиото е на стъпка през 0.02 МГх а в Европа е 0.01 МГх., другото нещо е ДВД-то то е за регион 1-Америка (NTSC) те. няма да можеш да гледаш европейски. Българска карта може да се сложи. Кой модел е навигацията? N-0X?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

400лв... абсурд. Паркирам се без проблеми и без нея. До сега мисля, че кола назад не съм удрял :)

Темата е за ориентиране на колегата, а не за лични мнения по въпроса.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Като начало радиото е на стъпка през 0.02 МГх а в Европа е 0.01 МГх., другото нещо е ДВД-то то е за регион 1-Америка (NTSC) те. няма да можеш да гледаш европейски. Българска карта може да се сложи. Кой модел е навигацията? N-0X?

 

 

Навигацията е версия N-01, днес говорих с човека, който е дава, но не е склонен да я даде за по малко от 1000 лв, което ми се струва малко високо, имайки предвид, че е американски стандарт и няма да е 100% функционална в Европа.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...