Премини към съдържание

Проблем с Alpine firmware update "UPD FAIL"


Препоръчано мнение

Здравейте,

 

Онзи ден се реших да си update-на firmware-а на CD-то, за да мога да си update-на software-а на Bluetooth-а, тъй като откакто ми се upgrade-на software-а на телефона, имам известни проблеми със свързването и функции, които преди работеха, сега не работят.

 

Стъпките, които изпълних са следните:

 

1. Свалих файла за update на firmware от официалния сайт

2. Записах файла на CD

3. Вкарах CD-то в CDE-то - "DISK READ"

4. Стартирах update процедурата - "UPDATING"

5. След известно време получих тази грешка - "UPD FAIL"

6. Пробвах да изкарам CD-то и стъпки 3 - 5, но няма промяна в резултата

7. Пробвах да се върна от update процедурата, но не успях.

8. Изключих колата от контакт и след това CDE-то не може да се включи отново (поне аз не успях).

 

Разбирам, че със стъпка 8 съм прекратил update процедурата, но нямах друг избор.

 

Какво бихте ме посъветвали като възможно решение на проблема?

 

Потърсих в net-а, обаче информацията, която намерих, е много оскъдна. Възможно е записването на CD-то да е станало на по-висока скорост и просто алпинчето да не е могло да го прочете, и после аз да съм го омазал с изключването. Дали има начин да пусна отново update процедурата като ползвам друго CD, записано на бавна скорост?

 

 

Поздрави!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Според мен софтуеъра управляващ плеъра вече е омазан и затова няма да можеш да го подкараш повече... Единствено с програматор да се налее оригиналния софт в чипа на ЦД-то може да е спасение...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Според мен софтуеъра управляващ плеъра вече е омазан и затова няма да можеш да го подкараш повече... Единствено с програматор да се налее оригиналния софт в чипа на ЦД-то може да е спасение...

 

Надявах се да са направили процедурата малко по-умна и да предвидят и негативни случаи, а не само happy пътя. Не съм навътре с електрониката и програмирането на ниско ниво, но нищо чудно и да се е затрил ROM-а и сега да няма нищо в чипа. Затова писах, все пак има "нинджи" в тази област, които знаят много повече от мен и биха могли да помогнат с идеи.

 

Свързах се с Тояга, препратиха ме към Кико Мобайл, а те пък ме посъветваха да се свържа с Alpine за съвет. Иначе може да им оставя машинката при тях, но нямали софтуер и документация, тъй като било нов модел. А последния firmware update е от преди 2 години (08.02.2012) :icon_crying:

Редактирано от manol
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Надявах се да са направили процедурата малко по-умна и да предвидят и негативни случаи, а не само happy пътя. Не съм навътре с електрониката и програмирането на ниско ниво, но нищо чудно и да се е затрил ROM-а и сега да няма нищо в чипа. Затова писах, все пак има "нинджи" в тази област, които знаят много повече от мен и биха могли да помогнат с идеи.

 

Свързах се с Тояга, препратиха ме към Кико Мобайл, а те пък ме посъветваха да се свържа с Alpine за съвет. Иначе може да им оставя машинката при тях, но нямали софтуер и документация, тъй като било нов модел. А последния firmware update е от преди 2 години (08.02.2012) :icon_crying:

Преди рефлаша има и софтурна процедура за възстановяване на фактори сетингс, която обаче знаят само в оторизиран сервиз. Алпайн биха ти я казали, предполагам. Но има около 80на сто вероятност да се е оплескало всичко.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това чудо няма ли флашка? Моят се обнови от флашката без проблем,но твоят случай е по-весел,наистина има шанс нищо да не стане. Ако намериш абсолютно същия работещ модел,ми пиши да говоря с моя човек,за да го разглоби и презапише чипа,но трябва и двата да се разглобят,ако другия е гаранционен..... сам разбираш.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мдааа има вероятност да се е прецакал при флаша и да остане като голям камък. Надявам се да не е така. :good: Лошото е, че са много малко хората в страната, които биха ти помогнали...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви за отговорите и съветите.

 

В контакт съм с Primavox. Устройството все още е гаранционно. Предложиха ми да изпълня поредица от бутонни комбинации, но ефект няма. Панела не става активен, за да се манипулира с бутони. Пробвах и с reset бутона, но няма промяна.

 

Очаквам отговор от Alpine. Ще пиша пак като има нещо ново.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 месеца ...

Нещата се развиха бавно :mad: , но благополучно. Primavox (и официалния сервиз) ремонтираха CD-то гаранционно! Решението било нов процесор. От Alpine не са им отговорили конкретно какъв е бил проблема :icon_hmm:

 

Имаше известни драми с покриването на гаранцията, но се разбрахме и засега всичко изглежда ОК.

 

CD-то вече е монтирано и свирка подобаващо :concert: Чак и проблема с bluetooth–а се оправи :icon_dance:

 

Хората от Primavox, с които комуникирах наистина бяха много коректни!!! :good:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...