Премини към съдържание

Мамка му и Държава, мамка му и ЕС


Препоръчано мнение

Здравей, а въпроса да "уеднаквяват" социалните придобивки защо не го зададеш на собственика на транспортната фирма за която работиш. Той получава достатъчно че да си позволи да осигурява социалните придобивки като в ЕС.

 

Ванка, не работя в транспортна фирма и идея си нямам какви биха били евентуалните печалби и стандарт на живот на собствениците на такива. При мен се наложи инцидентно да си докарам един камион - 7.5т. от Виена и се оказа, че без гореспоменатите документи съм не редовен водач, не само в ЕС, а и в България! Поради това, че не ми се е налагало преди да карам камион не знаех, че ми трябват. А и нищо не споменавам за дигиталният тахограф и картата, която върви с него, картата, която трябва да се издаде и за профилактичното обслужване на тахографа, документи които вървят с МПС-то, документи за които има грижа собственикът му или чорбаджията на фирмата. Аз изразих възмущението си ,като физическо лице, шофьор, работник, служител в такава фирма, който е на заплата. Да се похваля и, че съм изключително щастлив и, че камиона се оказа под 12 тона, че там пък и доволно скъп лиценз искат! http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/smile.gif

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Добре де ти сега Русофил или Русофоб си или зависи от темата?Защото идеята за Европа и подръжници "кръвни"на Русия са според мен различни неща ...иначе колегата Ценов е напълно прав мойта сметка на моите шофьори които ми карат камионите е почти съща като цифри с малки изменения надолу.Пък съм сигурен че човека ги е платил тези пари и не знам дали има човек тук който да е съгласен да се плащат тези пари в БГ.

Нито съм русофил, нито съм русофоб. Филиите и фобиите ограничават хората. Къде пък го измисли това за Русия, в темата няма и дума за нея. Но да ти отговоря - имам много добри приятели турци, цигани, все пак както спомена Ценов в темата по-нагоре - съм си мечтал да няма жителство - да, аз съм от сливенските села, където има всякакви. Имам приятели и комунисти, и демократи, и царисти; ценя както западната култура, така и руската... Не мога да кажа, че съм краен фил и фоб на каквото и да е. И не обичам Щатите, макар да харесвам много техни писатели и поети.

 

Явно не четете. Или четете както ви оттърва. Още в първия си пост Ценов е написал, че цените в Испания за някой неща са по-ниски. Но заглавието на темата е да напсуваме държавата ни (с което се съгласявам напълно), но да напсуваме и ЕС, че да ни е по-сигурно. Щото е модерно. Няколко пъти питам - какво точно ни е виновно ЕС за високите такси и всички малоумия през годините, то не са талони, то не са смени на регистрационни табели, какво ли не е?! Накрая ме питате дали съм русофил или русофоб. Ако трябва да бъда честен - аз съм ФОБ само на българската администрация, която е направена така, че да води до рушвет. И прави всичко възможно да избачка такива правила, които да трябва да се заобикалят, да се чупят пръсти, да има въпроси "ми сега какво ще правим"..... Те на това съм абсолютен фоб. Щото по-горе Ценов негодува, че съм дочакал да отпадне жителството, та за това съм си получавал акта след 4 месеца. Само че то отпадна преди 25 години, а в София и сега не отнема по-малко време да си получиш акта. Нищо, че си раждан на жълтите павета. Все там.

 

Българската администрация не работи; държавата ни тероризира с всякакви щуротии, А ЗА ТОВА НЕ Е ВИНОВЕН ЕС.

Само това искам да кажа през цялото време.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ванка, не работя в транспортна фирма и идея си нямам какви биха били евентуалните печалби и стандарт на живот на собствениците на такива. При мен се наложи инцидентно да си докарам един камион - 7.5т. от Виена и се оказа, че без гореспоменатите документи съм не редовен водач, не само в ЕС, а и в България! Поради това, че не ми се е налагало преди да карам камион не знаех, че ми трябват. А и нищо не споменавам за дигиталният тахограф и картата, която върви с него, картата, която трябва да се издаде и за профилактичното обслужване на тахографа, документи които вървят с МПС-то, документи за които има грижа собственикът му или чорбаджията на фирмата. Аз изразих възмущението си ,като физическо лице, шофьор, работник, служител в такава фирма, който е на заплата. Да се похваля и, че съм изключително щастлив и, че камиона се оказа под 12 тона, че там пък и доволно скъп лиценз искат! http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/smile.gif

Извинявай, ако съм те засегнал, помислих си, че ти трябват за работа тези документи. Аз бих платил на някой половината от сумата, та да ми го докара и да не се разправям. Дори и по-голямата част да му платя - пак срещата с нашата администрация ще си спестя. Не с тази на ЕС, а с нашата.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Нито съм русофил, нито съм русофоб. Филиите и фобиите ограничават хората. Къде пък го измисли това за Русия, в темата няма и дума за нея. Но да ти отговоря - имам много добри приятели турци, цигани, все пак както спомена Ценов в темата по-нагоре - съм си мечтал да няма жителство - да, аз съм от сливенските села, където има всякакви. Имам приятели и комунисти, и демократи, и царисти; ценя както западната култура, така и руската... Не мога да кажа, че съм краен фил и фоб на каквото и да е. И не обичам Щатите, макар да харесвам много техни писатели и поети.

 

Явно не четете. Или четете както ви оттърва. Още в първия си пост Ценов е написал, че цените в Испания за някой неща са по-ниски. Но заглавието на темата е да напсуваме държавата ни (с което се съгласявам напълно), но да напсуваме и ЕС, че да ни е по-сигурно. Щото е модерно. Няколко пъти питам - какво точно ни е виновно ЕС за високите такси и всички малоумия през годините, то не са талони, то не са смени на регистрационни табели, какво ли не е?! Накрая ме питате дали съм русофил или русофоб. Ако трябва да бъда честен - аз съм ФОБ само на българската администрация, която е направена така, че да води до рушвет. И прави всичко възможно да избачка такива правила, които да трябва да се заобикалят, да се чупят пръсти, да има въпроси "ми сега какво ще правим"..... Те на това съм абсолютен фоб. Щото по-горе Ценов негодува, че съм дочакал да отпадне жителството, та за това съм си получавал акта след 4 месеца. Само че то отпадна преди 25 години, а в София и сега не отнема по-малко време да си получиш акта. Нищо, че си раждан на жълтите павета. Все там.

 

Българската администрация не работи; държавата ни тероризира с всякакви щуротии, А ЗА ТОВА НЕ Е ВИНОВЕН ЕС.

Само това искам да кажа през цялото време.

Да съгласен съм с теб напълно но когато човек гледа отстрани е Европеец и иска всичко да е така както в Европа и си вика ето тея вадят пари да плащат....но когато е от към моята или на Ценов страна и плаща около 600-700 лева за 2ма трима служители гледа малко поразлично.То всъщност е така и за данъците в такива теми има хора които пишат как е трявало да има Европейска ценова солидарност пък в темите когато си платят данъка на колата се вайкат от "европейските данъци"е то на това му викам Българска работа .

Иначе си ужасно прав за ..."Българската администрация не работи; държавата ни тероризира с всякакви щуротии, А ЗА ТОВА НЕ Е ВИНОВЕН ЕС. "

За съжаление вървим и надолу защото всеки си гледа в собственото канче и не гледаме като народ и държава...жалко наистина.

И още нещо от България за Испания с Българска фирма транспорта е винаги с 40 процента по евтин отколкото от Испания за България от Испанска фирма .."ЗАЩО НАЛИ ПЛАЩАМЕ РАВНИ ТАКСИ"

Ето това е лошото защото ние сме определено на загуба от Европейския съюз с поне милиард и половина на година(ако някой мисли обратно да ме опровергае)

Толкова от мен аз гледам реално защото плащам и виждам тези суми и неразбирии в България .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

...... , защото много точно е написал той как е там, а аз как е тук ..... само дето възнагражденията са различни бре Руслане, а изискванията са си същите! След, като ще уеднаквяват административни стандарти, да уеднаквят и социалните такива! http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/mitsu-smiley.gif

Да взема и аз да напиша пък как е в Кипър, също са членове на Европейския съюз, та белким разберете, че не е виновен Евросъюза, а само нашите си маскари ..:)

Аз нямам приятел в Испания, но имам брат който почти беше станал Кипърски гражданин и нямаше време и средства да си идва до България, за подновявате на изтекли книжки и други документи и си изкара книжката от Кипър ..Халваджийски тефтер, пълно копие на нашите книжки от татово време, но нашите поне имаха някакво оребряване с конци, а тази си е чиста хартия и снимката хваната с телбод ..:D

Дойде си преди две години в България и се беше притеснил, дали ще му я признават тук, или трябва да вади Българска ..

Отидохме в КАТ да питаме как стоят нещата и човека на гишето любезно ни обясни, че щом е вадена в страна членка на Евросъюза, книжката се сменя след като и изтече срока на валидност , следиш ли ми мисълта ? ..:)

От там брата директно в барчето на КАТ, взема кутия бонбони и бутилка уиски ги ги носи на служителя в гишето, оня учудено го пита това пък защо ..

Брата не му каза защо, а направо му показа книжката, на която пише- валидна до 2036 година ..:lol:

Човека взе да се бие по челото и сигурно е съжалявал после, за информацията която ни даде ..

Та някак си не мога да повярвам аз, че всички беди идват при нас от Евросъюза ..;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да взема и аз да напиша пък как е в Кипър, също са членове на Европейския съюз, та белким разберете, че не е виновен Евросъюза, а само нашите си маскари ..:)

Аз нямам приятел в Испания, но имам брат който почти беше станал Кипърски гражданин и нямаше време и средства да си идва до България, за подновявате на изтекли книжки и други документи и си изкара книжката от Кипър ..Халваджийски тефтер, пълно копие на нашите книжки от татово време, но нашите поне имаха някакво оребряване с конци, а тази си е чиста хартия и снимката хваната с телбод ..:D

Дойде си преди две години в България и се беше притеснил, дали ще му я признават тук, или трябва да вади Българска ..

Отидохме в КАТ да питаме как стоят нещата и човека на гишето любезно ни обясни, че щом е вадена в страна членка на Евросъюза, книжката се сменя след като и изтече срока на валидност , следиш ли ми мисълта ? ..:)

От там брата директно в барчето на КАТ, взема кутия бонбони и бутилка уиски ги ги носи на служителя в гишето, оня учудено го пита това пък защо ..

Брата не му каза защо, а направо му показа книжката, на която пише- валидна до 2036 година ..:lol:

Човека взе да се бие по челото и сигурно е съжалявал после, за информацията която ни даде ..

Та някак си не мога да повярвам аз, че всички беди идват при нас от Евросъюза ..;)

 

 

Конкретно за карта за квалификация на водач на МПС си направих труда да потърся из нета и намерих следното :

 

..............................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................

 

 

професионална компетентност за придобиване на карта за квалификация на водачите ( Наредба 41 на МТИТС )

 

 

Подготовката на водачите за придобиване на карта за квалификация е въведена на територията на всички страни – членки на ЕС чрез Директива 2003/59/ЕО, транспонирана за България чрез Наредба 41/04.08.2008г. на МТИТС.

 

Картата за квалификация на водача е задължителна за водачите на превозни средства от категории C1, C1+E, C, C+E или D1, D1+E, D,D+E, когато с превозните средства се извършват обществени превози или превози за собствена сметка. Картата за квалификация на водача е валидна 5 години......................................................................................................................................................................................................................................................................

Вие, които се опитвате да ме убедите, че проблемът ни идва единствено и само от нашата държавица намерете горецитираната наредба 41, прочетете я и пребройте колко пъти в нея са употребени производните на думата Европа - после ми обяснявайте. Прочетете и внимателно заглавието на темата и тогава може пак да поспорим. Същото е положението с трите вида дигитални карти, ADR-карти (при тях има и нива), лицензи и прочие.Искам да Ви кажа, че всичките документи си ги извадих най-чинно и по регламентиран начин след преминат курс и изпит. А курса и изпита за карта за квалификация на водач на МПС ....... е няма такава дивотия - елементарни техн. познания за МПС и ....... какви санкции бих отнесъл - та с това и на брошура бих могъл да се запозная.Сега Вие, които ме убеждавате в тезата, че не било от ЕС, моля обяснете ми защо аджеба са ми необходими тези документи при положение, че няма да работя с този камион, а ще си го ползвам за лични нужди. Ето жената е решила това лято да преобзаведе апартамента ни на морето ( 1010 км. в двете посоки), решила е да купи всички мебели тук в София поради по-големия избор и по-конкурентните цени, защо аз трябва да дам пари за документи,колкото за един курс с прицеп (ТИР), при положение, че вече си имам камион ????

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Вие, които се опитвате да ме убедите, че проблемът ни идва единствено и само от нашата държавица намерете горецитираната наредба 41, прочетете я и пребройте колко пъти в нея са употребени производните на думата Европа - после ми обяснявайте. Прочетете и внимателно заглавието на темата и тогава може пак да поспорим.

Мисля, че е излишно да спорим, то е ясно, че нашите ще си изплакнат задниците с думата "Европа" :)

То регистрационни табели на колите ли не сменяхме няколко пъти пак "по изискване на Европата", то лични карти и паспорти, то шофьорски книжки ламинирани, със защита и компютърни портрети, бля- бля ..

От Кипър не ги ли искат тези неща Европейците, ама няма кой да им уйдисва на изискванията ..;)

Ако не ми вярваш за шофьорските им книжки, брат ми към 25-ти ще идва насам, подсети ме да я щтракна с апарата и да кача едно фото ..:)

Иначе по темата : И аз да им таковам мамата и на Европейците :lol: и повече на нашите ..

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ценов, искаш да кажеш, че без тази карта за квалификация не можеш да си докараш камиона празен? В този случай ти не извъшваш превоз, а само транспортираш камиона (преместваш го от едно място на друго, не превозваш товар или пътници). Мисля, че има значение това.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Много интересна тема и аз си сменях преди една година книжката (успях да хвана 10 години годност ) и ми беше необходимо само голямо медицинско, и бланка в КАТ. Психо картончето ми е изтекло преди 8 години поне, и аз се чудих тия карти и тахошитни дали ми трябва като реално не карам в момента.

 

Днес шефа ми които има тухлата

професионална компетентност за придобиване на карта за квалификация на водачите
пълна с много безсмислени въпроси и ме убеди че може да се кара "C" категория камион под 8 тона без тахо шайба и тези останали психо ард карти до 50 км от населеното място в което се намираш ако го ползваш за "Превоз за собствена сметка" не помня точния член но утре мога да го намеря ако ви трябва. Редактирано от Базикчо
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Слави, няма вариант да караш камион (автобус) пълен или празен без компетентност и психо!

Базикчо, няма вариант да караш без компетентност, психо и ADR (ако е цистерна примерно) и всички персонални карти на самият водач, дори и в радиус от 50км на населеното място в което ти е адресната регистрация! Може би шефът ти е имал предвид, че рядко се правят проверки от ДАИ, близо до вас!

Тахографа - там работата е друга, получавам все разнопосочна информация! Има някакви условия в които се изисква и в които можеш да минеш без него или със старият модел - не дигитален, а този с тахо-шайбите!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз карах камионче преди няколко години, тогава нямаше изискване за тая компетентност, но ДАИ, както и сега си изискваха една камара документи, освен, че гледат тахо шайбата за часовете каране и престой, но и за местодомуване на МПС-то, служебни бележки от всякакъв вид

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз карах камионче преди няколко години, тогава нямаше изискване за тая компетентност, но ДАИ, както и сега си изискваха една камара документи, освен, че гледат тахо шайбата за часовете каране и престой, но и за местодомуване на МПС-то, служебни бележки от всякакъв вид

 

....... Oхооо, сега освен, че искат и всякакъв вид документи съпътстващи товара който возиш ( фактури, платежни нареждания и т.н.), искат и товарителница, искат и кантарна бележка, искат и копие на трудов договор, ако не си собственик на камиона. Ако пък камионът е твой, но регистриран на твоята фирма - искат копие на актуалното състояние на фирмата. http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/biggrin.gif

Редактирано от tzenov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

....... Oхооо, сега освен, че искат и всякакъв вид документи съпътстващи товара който возиш ( фактури, платежни нареждания и т.н.), искат и товарителница, искат и кантарна бележка, искат и копие на трудов договор, ако не си собственик на камиона. Ако пък камионът е твой, но регистриран на твоята фирма - искат копие на актуалното състояние на фирмата. http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/biggrin.gif

{style_images_url}/offtop.gif
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

....... Oхооо, сега освен, че искат и всякакъв вид документи съпътстващи товара който возиш ( фактури, платежни нареждания и т.н.), искат и товарителница, искат и кантарна бележка, искат и копие на трудов договор, ако не си собственик на камиона. Ако пък камионът е твой, но регистриран на твоята фирма - искат копие на актуалното състояние на фирмата. http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/biggrin.gif

 

За останалите неща може и да са в правото си, но нямат право да ти искат актуално състояние на фирмата(оригинал или копие) ако си регистриран в търговския регистър, а то няма фирма дето да не е регистрирана - нали и това е задължително. :) Това е упоменато изрично в закон(не си спомням точно в кой, но може да се провери), има си и член, който гласи, че служителят нарушил това носи ПЕРСОНАЛНА отговорност. :icon_thumbup: Изпробвано лично от мен на митницата на летище София при опит да ми искат актуално за вадене на ЕОРИ - след консултации със шефа се задоволиха с копието от регистрационната страница на търговския регистър, но аз тогава се бях подковал здраво с членове и алинеи. :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За останалите неща може и да са в правото си, но нямат право да ти искат актуално състояние на фирмата(оригинал или копие) ако си регистриран в търговския регистър, а то няма фирма дето да не е регистрирана - нали и това е задължително. :) Това е упоменато изрично в закон(не си спомням точно в кой, но може да се провери), има си и член, който гласи, че служителят нарушил това носи ПЕРСОНАЛНА отговорност. :icon_thumbup: Изпробвано лично от мен на митницата на летище София при опит да ми искат актуално за вадене на ЕОРИ - след консултации със шефа се задоволиха с копието от регистрационната страница на търговския регистър, но аз тогава се бях подковал здраво с членове и алинеи. :D

 

Идеята според мен с тези изисквания да се противопоставя Държавата на сивата икономика. И да знам, че актуалното принципно не е задължително, но по какъв друг начин насред пътя ще докажеш, че си собственик на фирмата на която е регистрирано МПС-то?!?! http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/smile.gif Иначе за точно тези документи нямам против - има резон да се изискват, но както е в моят случай трябва да се помисли и за такива, като мен, които искат да имат камион с който не работят, а си го ползват единствено и само за лични нужди, което пък би било довело до някакъв друг, документ, картонче или сертификат! ЦИРК !

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Идеята според мен с тези изисквания да се противопоставя Държавата на сивата икономика. И да знам, че актуалното принципно не е задължително, но по какъв друг начин насред пътя ще докажеш, че си собственик на фирмата на която е регистрирано МПС-то?!?! http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/smile.gif Иначе за точно тези документи нямам против - има резон да се изискват, но както е в моят случай трябва да се помисли и за такива, като мен, които искат да имат камион с който не работят, а си го ползват единствено и само за лични нужди, което пък би било довело до някакъв друг, документ, картонче или сертификат! ЦИРК !

 

Камион за лични нужди ли имаш? Може ли да го наема за пренасяне на покъщина?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Камион за лични нужди ли имаш? Може ли да го наема за пренасяне на покъщина?

 

Разбира се, наемът ще го уточним на Л.С. http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/biggrin.gif

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Разбира се, наемът ще го уточним на Л.С. :D

Е, те сега те изловиха от НАП .. Уж за лични нужди, пък го даваш под наем ..:D
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е, те сега те изловиха от НАП .. Уж за лични нужди, пък го даваш под наем ..:D

 

 

 

Ти нали се сещаш, че не съм чак толкова голям калмук да взема парА от най-видния представител на най-кожоздиращата агенция в България, пък на всичкото отгоре и приятел. http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/biggrin.gif

........ ще си плати само нафтата, ама да не е шанаджийска и ще почерпи - обилно http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/biggrin.gif

 

 

 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е то по-добре да си плати масрафа,че с това обилно ...... :D .

 

 

.......... или както казваше един приятел :

" на теб, брат по - добре костюм да ти взема отколкото да те черпя " http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/rofl.gif

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

.......... или както казваше един приятел :

" на теб, брат по - добре костюм да ти взема отколкото да те черпя " http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/rofl.gif

Давай да слагаме софрата:)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е то по-добре да си плати масрафа,че с това обилно ...... :D .

Взе ми думите от устата :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 месеца ...

Таксите в Автомобилна администрация намаляват

 

http://www.cars.bg/news/news/view/13377/Taksite-v-Avtomobilna-administraciya-namalyavat

 

Това като го чета и се чудя как е възможно нещо гнило трябва да има :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мани таксите, ми влязохме в политиката - http://www.standartnews.com/izbori_2014-novini/nov_reklamen_gaf_na_ataka__skachashtiyat_lav_e_na_mitsubishi-238144.html

Светльо да каже какви са приходите на Клуба от клипа!!!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...