Премини към съдържание

Разбиха ми колата


Препоръчано мнение

Привет Колеги,

Днес привечер опитвайки се да си отключа колата останах неприятно изненадан .Оказа се ,че ми е разбита дръжката на шофьорската врата и патрона потъна на вътре още преди да успея да вкарам ключа до средата.Добре ,че поне на багажника ми ключалката е здрава та успях да си отворя.Когато купих колата дясният патрон също бе напъван с отверка и от там не може да се отключва,но заключва по някога.Дистанционното така и не работи за момента (така купих колата с неработещо дистанционно).Търсили са панела на CD-то явно защото жабката беше отворена ,но аз не го държа в колата , не са взели нищо и не са чупили нищо друго.Така поне изглежда на пръв поглед.Полиция не съм викал защото само ще ми загубят времето и нищо няма да направят след като са толкова малко щетите и нищо не липсва.

Въпросите са ми следните:

1.Може ли някой да ме насочи към читав майстор в Пловдив за аларми ,че без аларма явно няма да стане,но да не си остави ръцете или да се учи на колата ми.

2.Ако взема други патрони дали може ключар да ги пренареди за моят ключ или не става.

3.Нова дръжка за шоьорската врата някой знае ли колко струва и от къде може да се поръча.Аз ще попрегледам из обявите за Звездичка на части ,но искам да проверя и нова все пак колко пари е.

Извинявам се ,че ви занимавам с такива проблеми,но ако може някой да помогне ще съм благодарен.

Редактирано от Downlow
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Protect Vision

Адрес : бул.Освобождение 2 , магазин за аларми и аудио с-ми на фирма ProtectVision (срещу бензиностанция SHELL)

Тел. : 0883338095 Там сложих аларма на колата Saturn M3 и вече 1 година без проблеми ! За ключар не знам.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега за авто ключарски услуги ти препоръчвам ключарите на ъгъла на ул.Цанко Дюстабанов кръстовището с Аксентии Велешки (близо до Техническия университет). Пичовете взимат скъпо в сравнение с други, но си разбират от работата, спокойно мога да кажа, че са професионалисти. Успех!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега за авто ключарски услуги ти препоръчвам ключарите на ъгъла на ул.Цанко Дюстабанов кръстовището с Аксентии Велешки (близо до Техническия университет). Пичовете взимат скъпо в сравнение с други, но си разбират от работата, спокойно мога да кажа, че са професионалисти. Успех!

Благодаря за мненията Колеги.От опит зная ,че евтиното винаги излиза скъпо след време за това няма да търся най-ниската цена.Още ми държи влага евтината услуга на "майстора" дето ми сменя ангренажния ремък на предната кола ,та после калниците бяха с вдлъбнатини и ме бе яд да ги гледам.

Като прилюча с ремонтите ще споделя какво е станало.

Забравих да попитам ,до колкото съм запознат колата си има имобилайзер.Той трябва ли да се изключи при слагането на алармата или може да остане.Не ми се нрави ,че ще се налагат интервенции по инсталацията на колата,но за съжаление действителността е такава у нас.

 

п.п.Намерих тук едни аларми с доживотна гаранция и утре ще попитам как стоят нещата там.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Забравих да попитам ,до колкото съм запознат колата си има имобилайзер.Той трябва ли да се изключи при слагането на алармата или може да остане.Не ми се нрави ,че ще се налагат интервенции по инсталацията на колата,но за съжаление действителността е такава у нас.

 

Не е нужно, дори може алармата да не се връзва към имобилайзера. Моята аларма, като ми я слагаха, казах изрично да не се връзва.. така при проблем с алармата си спестявам главоболия да не мога да запаля.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Имобилайзера би трябвало да си работи заедно с алармата, зависи от алармата и майстора :)

 

С дръжки не мога да ти помогна ама стават и от Каризма имам 3 патрона и 2 ключа и имобилайзера ако ти трябват ще ти ги дам евтино.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Оправих си колата,оказа се че патрона е здрав а е счупена само дръжката,десният патрон заключва ,но не може да отключи защото не може да се завърти наляво ключа .Ще я закарам на ключар ,но гумите са с предимство сега като мога да заключвам ще кара така.Някой ако се интересува за алармите Валкор доживотната гаранция е само на модула на алармата и не покрива инсталацията и дистанционните(поне така ми обясниха по телефона).Оказа се че имам познат ,който поставя аларми и му се доверих на него.Дали съм сбъркал времето ще покаже,но колата си я взех така както я закарах без да намирам боклуци от работа и дефекти по нея.Разбрахме се с него да не ми връзва имобилайзера към нея и така я монтира.

Искам да "благодаря" на колегата дето ми прати дръжка с счупено закрепване за вратата.Реших да му спестя разходите за куриер и си я направих ,въпреки че може би трябваше да я върна.Лично аз не бих продал такава дръжка....

 

п.п.Оказа се ,че все пак са взели нещо от колата,очилата на детето и съпругата ми.Здраве да е....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това са гадове и нищо повече на мен ми я разбиха миналото лято и дадох 300 лева за ремонт, бяха потрошили всичко, защото не са успели да намерят нищо.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги , да продължа темата с кражбите. Днес на другата кола ми откраднаха акумулатора. Много ми е странно - по никакъв начин не личи да е отворена колата - нито врати , нищо ...... Ходих в полицията , дойдоха хората на оглед, взеха отпечатъци. Общо взето - да не се надявам да го намерят. Аз поне се надявам рано или късно да намерят поне човека и той да си понесе последствията. :icon_crying:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги , да продължа темата с кражбите. Днес на другата кола ми откраднаха акумулатора. Много ми е странно - по никакъв начин не личи да е отворена колата - нито врати , нищо ...... Ходих в полицията , дойдоха хората на оглед, взеха отпечатъци. Общо взето - да не се надявам да го намерят. Аз поне се надявам рано или късно да намерят поне човека и той да си понесе последствията. :icon_crying:

Колега алармата не спира но поне малко помага ,вероятно колата ти няма аларма. :icon_hmm:

Редактирано от dachbissnes
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега алармата не спира но поне малко помага ,вероятно колата ти няма аларма. :icon_hmm:

Напротив, има и за съжаление аз съм си я монтирал ...... :icon_crying:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Напротив, има и за съжаление аз съм си я монтирал ...... :icon_crying:

Съжалямвам колега ..явно нещо не е сработило или не си я чул? :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е то и аз имам аларма, но това не попречи на гадовете да разбият колата ми. Те чакат подходящ момент, докато те няма, аз си спомням, че бях на парти и си бях загасила лампите вкъщи.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Напротив, има и за съжаление аз съм си я монтирал ...... :icon_crying:

 

Какво имаш в предвид за отрицателна страна на това,че сам си монтирал алармата?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А ми смятах че съм се справил добре. Ама явно апашите са по добри. Днеска цял ден съм си мислил как да я модернизирам. Няма да им се дам.....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Алармата сработва ли при отваряне на предния капак?

Да колега има си бутон отпред на капака.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте , по отношение на алармата за да затрудня максимално крадците си мисля да монтирам един back-up акумулатор. Който да захрани алармата и сирената. Чудя се дали допълнителният акумулатор ще има проблем при стартирането на двигателя. В останалото време е ясно че ще се зарежда от алтернатора. Как мислите :?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...