Премини към съдържание

Ширичина на джанти/широчина на гуми Outlander II


Препоръчано мнение

Здравейте,

мога ли на оригиналните 18" джанти, на Аутлендър 2008г, да сложа гуми с широчина 235мм? До колкото знам широчината на джантата е 7j, но не съм 100% сигурен. Ако е така макс. широчина на гума, по таблиците, е 225мм., та ще имам ли проблем ако сложа 235мм?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Няма да имаш проблем. Карал съм такива гуми на оригиналните 18" джанти 3 г. Без проблем.

Поздрави.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,

 

Аз също карам с летни/зимни 235/50 18". Мисля че по широкия размер оказва влияние на разхода като леко го повишава. Следващата зима мисля да мина на стандартния размер 225/55.

 

Някой има ли идея дали е проблем ако се монтират 235/55 18" на стандартните джанти?

 

Мерси.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Също ми направи впечатление че цената на гуми 235/55 е по-евтина отколкото 225/55 18". Някой да има представа защо?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз имах в предвид 235/5518 не на 50. На 50 са по ниски. То си е съвсем друг размер. Карай си или със стандартния или с 235/55. А цената при различните размери зависи дали е по разпространен размера или е рядко използван/купуван. Т.е по нестандартните размери са по скъпи. Явно 235/55/18 се ползва от повече производители

 

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мерси колега...Аз съм втори собственик и колата я купих с комплект летни/зимни размер 235/50 18". Наистина е нисък профила и вози малко твърдо но пък си е доста стабилен на завои :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 година ...

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...