Премини към съдържание

Бъдеща собственичка на "звездичката"


Katerini

Препоръчано мнение

Здравейте приятели, решила съм да си купя въпросният модел, но приятели ме наплашиха, че поддръжката на този автомобил била доста "солена" и в частност окачването. Казаха ми, че цената на заденият амортисьор е около 300лв, вярно ли е това? Бихте ли сподели цените на частите които сте сменяли по вашите "звездички". Благодаря Ви предварително !

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте приятели, решила съм да си купя въпросният модел, но приятели ме наплашиха, че поддръжката на този автомобил била доста "солена" и в частност окачването. Казаха ми, че цената на заденият амортисьор е около 300лв, вярно ли е това? Бихте ли сподели цените на частите които сте сменяли по вашите "звездички". Благодаря Ви предварително !

 

Здравей колежке @Katerini,

Относно модификацията на Мицку 1.3 мога да ти кажа, че цените са нормални за класа и годините си. Както сигурно си се информирала Space Star 1.3 е с японски двигател, но френска скоростна кутия и (донякъде) френско предно окачване (ако не се лъжа). Каквото съм правил до сега се е случило защото му бе дошло времето (за 10г кола), ето и цени:

1. Смяна комплект съединител - 220 лв (има и по-скъпи)

2. Смяна на 2 предни амортисьора (по 120 лв/бр)

3. Ремонт на предното окачване тип макферсон (по още 70 лв на страна)

3. Смяна на лагер на първичния вал на скоростната кутия (италянците не бяха сменяли маслото според указанията на производителя). Тук се разминах само с 200 лв лагер (а били общо 6!)

4. Смяна на предни дискове и накладки (по 130 лв на предно колело)

Или ако обобщя, всички тези ремонти ми се тупнаха в период от 3-5 месеца и са около 1000 лв.

Останалото са консумативи които си вървят периодически. Добрата новина е че не ствуват много (в сравнение с немските коли). И то какво има да се сменя:

1. Масло двигател 3-3,4л (веднъж на 10000км примерно, иначе производителя позволява и до 15000км)

2. Масло скоростна кутия (моята френска побира 3,4л, сменя се веднъж на 105000км)

3. Спирачна течност - на всеки 2г (дали накой я сменя изобщо, а трябва?)

4. Хидравлика волан - само се проверява/долива

5. Антифриз - 5л - сменя се на всеки 4г

Равносметката е че при Мицку 1.3 всичко е достъпно за класа си. Но като всяка кола си иска периодическа подръжка.

То към коя модификация си се насочила: 1.3 / 1.6 / 1.8 GDI / 1.9 D-ID?

Поздрави

Редактирано от svetliof
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, Благодаря ти за обстойният отговор! Моторизацията към която към се насочила е 1.6/98кс. / 1.6 мотора нали не е ГДИ/

В момента карам и поддържам фокусник 1.6/101кс. от който съм много доволна, за времето през което го карам, но просто ми трябва по-голяма кола с по-голям багажник и евентуално по-евтина поддръжка и за това се налага да го сменя, та мисълта ми е, евентуално такава "звездичка" били ми натежала на семейният бюджет спрямо фокуса?

Редактирано от Katerini
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

1.6 не е GDI технология. Каква е поддръжката тук биха могли да кажат други колеги с такъв мотор (по принцип се води рядък, защото си го харесват и не го продавали западняците). В сравнение с фокуса нямам наблюдения. Имаме във фирмата 7-8 фордове. Някои части се намират само от Мото-Пфое, а там знаеш цените са солени.

Поздрави

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Живот и здраве, утре ще гледам такъв с 1.6/2005г. и, ако всичко е ок се "хвърлям в боя".... по-точно мъжът ми ще ми го стопанисва, а нали знаете мъж на жена не отказва:)

Редактирано от Katerini
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Така сега се върнахме от огледа на въпросният автомобил, като цяло не е зле,външения вид е задоволителен, добра ходова част за а-л на 160к / истински гарантирано и проверено, купен от Бг и каран тук /, приличен салон,нови зимни гуми но захабен - занемарен, но иначе здрав. Негативните страни, първо колата по обява беше с лети джанти 15 цола, а в действителност дойде със стоманени 14 цолови тенекета / продавача продал летите джанти /, на таблото светеше чека на мотора заради газота уредба /обикновена АГУ / - поправимо със около 100лв, обортомера не работеше, продавача обясни, че колата е стояла от октомври в гараж без акомулатор и възможно да се е ошашкал - нямам идея / вие евентуално ще ми кажете защо /, другото, което не ми хареса е, като я вдигнахме на подемника долу бронята беше счупена и липсваше парче от нея и в десния край бронята беше хваната с болт да я държи - евентуален удар с нещо.... Цената на колата е 6000лв, което е доста и за тази цена трябваше наистина да е перфектна, но уви, мъжът ми му каза, че повече от 4800лв в това състояние няма да му даде и го остави замислен :) Ами другарчета това за сега и търсенето продължава, аз продъжавам да си следя темата и да коментираме.... Хубав ден на всички !

 

пп. Честит празник на празнуващите днешните празници, нека вино и любов се лее и да не забравите днес да уважите половинките си подобаващо........ :icon_love:

Редактирано от Katerini
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, и дано да си намерите вашия Мицку, който търсите. Като цяло поддръжката на колата не е никак "солена", тъй като това е един изключително издръжлив автомобил, който с елементарната и редовна смяна на консумативите си ще ви предложи много приятна работа ( а и при повечко търсене ) можете да си намерите добри части на добри цени! От това, което сте написали за този който оглеждате, за тази цена ми се струва изключително скъп. Някъде в карс.бг скоро гледах за 3.999лв. 1.3 двигател с климатик, 4 ел. стъкла, ел. огледала, халогени, багажник, НАВИГАЦИОННА СИСТЕМА в страхотно състояние. Просто перфектен. И дано разбира се намерите такъв 1.6, който е запасен с повечко сила и е в тъй наречения "малък данък" ! Успех и ни дръжте в течение !

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Точно това е да, говорим за едни и същи автомобили. И цената му е перфектна. Е явно съм заблудил за навигационната система, но това да му е проблема. Невероятен е , ако имате път натам погледнете го!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Katerini

 

Не се плаши предварително. Консумативите са около 400 500 лв макс. А отделно частите не са кой знае колко скъпи. Като се замислиш реално всяка кола си има по нещо. Вземи си френска кола с евтини части е ама ще правиш ремонт всеки месец. А за мицубиши и аз от скоро карам такава марка и съм много доволен. Доволен съм и като цена на части, като возия и вървене. Имам колицата от 4 5 месеца вече и нямам никакви ядове. Правиш 1 път мицубишито и 2г не го пипаш Дано да съм помогнал.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте приятели, решила съм да си купя въпросният модел, но приятели ме наплашиха, че поддръжката на този автомобил била доста "солена" и в частност окачването. Казаха ми, че цената на заденият амортисьор е около 300лв, вярно ли е това? Бихте ли сподели цените на частите които сте сменяли по вашите "звездички". Благодаря Ви предварително !

Привет от Русе,аз карам с 1,3 мотора,но съм много доволен.Наистина както писаха колегите,преди това карах пежо,какво да ти кажа,сменил съм 2 чувала с полуоски и 1 чувал с лагери.С мицка такова чудо няма.Защо не се ориентирате и към 1,3 мотора,но крайна сметка вие вземате решението.Що се отнася до частите във форума толкова много е писано-просто се поразрови и ще се убедиш сама.Лека вечер и внимателно с празниците.

Редактирано от bacard1
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Пичове, някой да е запознат с това творение на корейското автомобилостроене Деу Еванда http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11381833441037463&f1=details&slink=5omamo знам, че не Мицку, просто ми е интересно що за кола това и дали някой е виждал, карал, притежавал такъв автомобил.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...