Премини към съдържание

Въпрос за тавана на колт


Препоръчано мнение

Тъй-като имах колт 1.6 16в 93-та година но катастрофирах с него и бях решил следващата кола да е същата + това ми останаха и доста части , вече доиде този момент и си харесах едно колтче ,пак същото само че с мек таван.

Човека с които ще ходя да си го докарам, ме разубеждава, че ако взема кола с такъв таван ще згреша... били много слаби , не ставало хубаво затваряне, шумял, разваляли се лесно водачите, било достатъчно някои да мине с някои нож и да го резне или да ми хвърлят фас в/у него и ще стане дупка. Искам да попитам някои имал ли е колт с такъв таван и какви са ви препоръките за покупка на кола с такава екстра :)

10х :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тъй-като имах колт 1.6 16в 93-та година но катастрофирах с него и бях решил следващата кола да е същата + това ми останаха и доста части , вече доиде този момент и си харесах едно колтче ,пак същото само че с мек таван.

Човека с които ще ходя да си го докарам, ме разубеждава, че ако взема кола с такъв таван ще згреша... били много слаби , не ставало хубаво затваряне, шумял, разваляли се лесно водачите, било достатъчно някои да мине с някои нож и да го резне или да ми хвърлят фас в/у него и ще стане дупка. Искам да попитам някои имал ли е колт с такъв таван и какви са ви препоръките за покупка на кола с такава екстра :)

10х :)

Малко ще избягам от темата ,но мисля ,че ще съм ти полезен.Преди години имахме мазда 121 с подобен мек таван.. 8 години я караше маика ми и колата седеше само на улицата.За тези години нито се скъса нито протече нито механизма му се развали.Предполагам, че на колта ще е не по-малко здрав тавана и няма да имаш проблеми с него :good: :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Малко ще избягам от темата ,но мисля ,че ще съм ти полезен.Преди години имахме мазда 121 с подобен мек таван.. 8 години я караше маика ми и колата седеше само на улицата.За тези години нито се скъса нито протече нито механизма му се развали.Предполагам, че на колта ще е не по-малко здрав тавана и няма да имаш проблеми с него :good: :D

Благодаря за отговора.. още повече се навих да си го взема :)

Ако никои не ми го отмъкне до понеделник , вторник (тогава ще съм там) ще го снимам и ще кача снимки и вие да си кажете мнението :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Специално от Мазда 121 с мекия таван много реват :)

Аз говоря с факти :D маздичката беше сериозно автомобилче.Купена е 91 или 92г нова и 99г ако не се лъжа на около 140 хиляди я върнахме защото беше собственост на фирмата в която работеше маика ми.Аз не си спомням нещо да е протекло или да се е развалило за този период!...Но все пак форума е за :mitsu-smiley: и не искам да се впускам в подробности за маздата. А тези които реват нека ми пишат на ЛС за да ми кажат от каво точно плачат :D

Има и нещо друго ,че аз говоря за 8 год кола а колегата иска да купи :mitsu-smiley: колт което е на повече от 11-12г и наистина може да срещне проблеми с тавана :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Освен това ти може да си имал късмет с Маздата и да си я паркирал на място, където не минават вандали. А колегата още на втория ден да се снабди с дупка в тавана. Виждал съм доста от ония малките джипки с меките тавани да имат закърпени пластмасови прозорци.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Освен това ти може да си имал късмет с Маздата и да си я паркирал на място, където не минават вандали. А колегата още на втория ден да се снабди с дупка в тавана. Виждал съм доста от ония малките джипки с меките тавани да имат закърпени пластмасови прозорци.

Това за вандалите си много прав :good: Да... наистина колта седеше пред едно от посолствата в кв. Изток и там е сравнително спокоен квартал и имаше охрана нон-стоп,но при едно пълно каско колегата не трябва да се притеснява от някоя дупка в тавана от такъв вандал :D
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

пълно каско колегата не трябва да се притеснява от някоя дупка в тавана от такъв вандал :D

Пълно каско на 12 год кола :icon_confused: Да, ще му зашият тавана с обущарска игла.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:) Взимай го Колтчето! Имай в предвид, че при една подобна катастрофа- само този таван ще те спаси много по-усилена е колата! А що се отнася до вандализъм, никой не е застрахован от това!!! А и това не е кола която да бие на очи!!! Виж за шума и течовете е по интересно- там не е ясно нищо!
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Да не говорим че по луксозните автомобили, лимозини, итн без да влизаме в подробности за марки, ги правят с кожен капак защото било по романтично да чуваш примерно капките как капат като вали итн :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да не говорим че по луксозните автомобили, лимозини, итн без да влизаме в подробности за марки, ги правят с кожен капак защото било по романтично да чуваш примерно капките как капат като вали итн :)

В крайна сметка човека с които ходих ме разобеди да взимам колт с такъв таван и взех този... :

http://store3.data.bg/slowdead/mitsu1.jpg

http://store3.data.bg/slowdead/mitsu2.jpg

http://store3.data.bg/slowdead/mitsu3.jpg

има проблем според мене с двигателя ,тъй-като като отворя капачката на маслото от там духа въздух и като вдигна щеката също но не е стигнал до тази степен в която хвърля щеката нагоре..

ако проблема не е от сегментите най-вероятно ще слагам двигателя на стария колт.. тои даже и лек полъх на правеше :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А какво ще кажете за това духане през капачката за маслото. Някои имал ли е такъв проблем и как го е разрешил :)

Колата иначе върви пушка.... пробвах я в критичните прекъсвача се вкл. на 7000 оборота а на старата се включваше на 6800 някъде

На 3000 оборота на 5-та върви с 80 км/ч

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...