Премини към съдържание

Цвят за джанти


Какъв цвят джанти?  

22 гласа

  1. 1. ????? ???? ?????? ???? ?????? ?? ?????? ??????????

    • ???????
    • ???????
    • ????? ???
    • ??????
    • ?????? ???
    • ???
    • ????? ????? ???????
      0
    • ????????? ?????
      0
    • ??????? ???
    • ????? ???????? ???


Препоръчано мнение

Здравейте колеги имам голяма дилема какъв цвят за избера за единия комплект джанти на Evo-то, то е Червено и искам някакъв по-нестандартен цвят но който ще и отива. Може да давате и други идеи не само тези който съм отбелязал в анкетата.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Дай снимка на модела на джантите. Може и не на твоите, но да са същите. Има значение какъв дизайн са джантите.

 

Ще ти кажа аз какво бих направил на твое място, като искам да го приемеш като идея и нищо друго. Предполагам са тези от снимките във "фацата" с 6 спици. Ако е с 5 или 6 големи спици, решението ми щеше да бъде тъмно сив мат за основата (обръча или както там се нарича) и съответстващия на цвета на колата нюанс на сребристо сивото за спиците. Примерно като емблемата отпред. По твоята кола е само червено. Ако имаше нещо черно по предната престилка, праговете, тавана, крилото или задната броня, можеше черен мат за основата и пак сребристо като емблемата. Не че и сега не става де...

 

На джанти с много и тънки спици бих боядисал основата със сребристо като емблемата (може и мат, но светло сиво), а спиците светло черен мат. При лачена основа бих направил матови спици и обратно.

Или ако борда е ясно изразен, както е при Borbet -ите на моя автомобил, него бих полирал почти като огледало (двете части от по 1 см които образуват нещо като прав ъгъл. След това пак сребриста основа и черни спици като по-горе.

 

Златистият металик "тича" според мен на синьото като на импреза врх сти. На червено като твоето през моите очи не седят добре. Ако са и грознички като дизайн, ще помисля че са ти ги подарили :)

 

Твоите апарати са червени. Ако дизайнът на спиците позволява, може да се пръснат отзад и острани с черен мат, а лицево - сребристо като емблемата. Нарочно я повтарям, защото сиво има безброй видове и нюанси. Същият черен мат и за основата. Фактически пак два цвята и това е препоръчвания от мен начин да ги боядисаш - двуцветно. Игра е, но колата си заслужава.

 

Аз съм мислел на моите борбет-ки да й полирам борда, да пусна патладжанено-лилав мат по обръча и сребристи спици. Пак като емблемката.

Редактирано от Andy Van Der Drift
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ето това са джантите в оригиналния си цвят.

 

296516_242711195768373_5610100_n.jpg

 

Ето така са в момента

 

1535486_636770919695730_78154926_n.jpg

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За сега ми харесват така, но черното ми е банално някак си. Всеки 2ри Golf или всяко 2ро BMW са с черни джанти...

 

1798054_646393685400120_698460543_n.jpg

 

1898082_646426742063481_1576263748_n.jpg

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За сега ми харесват така, но черното ми е банално някак си. Всеки 2ри Golf или всяко 2ро BMW са с черни джанти...

 

1798054_646393685400120_698460543_n.jpg

 

 

 

Златистото е подчертано кичозно, черното - банално. Някаква разновидност на графит е най-добре, още повече, че там има много нюанси. И то лакирано, иначе лакирана кола и матови джанти пак отива малко прекалено. Може за проба на фотошоп да пробваш с много тънък червен кант по периферията на спиците, но и това ми се струва малко прекалено.

Редактирано от SLX
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако искаш да е по екстравагантно - Патешко жълто (цялата джанта или само външната част ,а навътре черна)

А ако искаш по стилно някакви кантове червени или черни на бялата джанта .

Или като каза SLX най добре на някоя програма да по рисуваш и да видиш как ще ти харесат на теб.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм за черни/графитни матови/лакирани джанти. На този твърдо червен цвят според мен само такива джанти ще паснат най-добре. А може да се отдели с тънък кант борда, примерно червен или бял кант. А спиците графитни. Може да се направи и с карбоново тъмно фолио. А може да им лепнеш една фосфорна тънка лента по борда, или от вътрешната страна. Що не му направиш и едни лед червени светлини зад маската или около радиатора?... :)

 

Ами те са били графитни, ако не са и сега. Според мен добре стои с тях. Няма нищо, че са банални, важното, че колата не е ;)

Редактирано от Арх. Пътко
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ето нагледно двуцветна схема за твоите джанти:

http://prikachi.com/images/407/7037407l.jpg

 

:mitsu-smiley: капачките може би да станат като тези на моите джанти. Те са сребристи, а самите диаманти са полирани. Болтовете пак със сивото на джантите. Според мен ще станат един път, стига да уцелиш точните сребърно и черно спрямо цвета на колата.

Редактирано от Andy Van Der Drift
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз мога да препоръчам нещо подобно http://stasos.snimka.bg/automobiles/gumi.628517.32550504 но да смениш зеленото с жълто и да наблегнеш на черното.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За сега съм се спрял на това джантите да са в един цвят

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За сега съм се спрял на това джантите да са в един цвят

 

А на бъдещия собственик на колата ти,дали ще му хареса новия цвят,който си избрал ???

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А на бъдещия собственик на колата ти,дали ще му хареса новия цвят,който си избрал ???

Мисля, че ще му харесат, само да не са зелени.:-)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Колеги, къде ги боядисвате тези лети джанти и колко излиза това удоволствие?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, къде ги боядисвате тези лети джанти и колко излиза това удоволствие?

140 лв. прахово за 4-те или боя и лак вкъщи.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

140 лв. прахово за 4-те или боя и лак вкъщи.

 

Добра цена за прахово. Това всичко ли включва?

Имаш ли координати на бояджиите?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да. Песъкоструй и печене. По пътя за Банкя. До института Пушкаров. Имам им някъде контакт.

 

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

Редактирано от SLX
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Да. Песъкоструй и печене. По пътя за Банкя. До института Пушкаров. Имам им някъде контакт.

 

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

 

Много Благодаря!

Тук ли е някъде? Фирма, телефон или точнo указание може ли да ми дадеш?

 

http://imageshack.com/a/img208/2482/5js0.jpg

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Точно тук. Не намерих контакт в моя телефон, но са тук. Шосе Банкя №3. Там е сервизът на Митака - сервиз на Субару. Знаем, понеже, нали, и такъв кошник сме карали :icon_thumbup:. Подминава се сервиза и след 50 м. вдясно - приятни млади момчета.

 

Няколко коментара. Песъкоструят, но не винаги биха имали време да обработят перфектно джантите след това - имам предвид запълване на грапавини, китване и прочее. Работата им е много добра, но не безупречна, ако имаш драскотини, вдлъбнатини и прочее. Правил съм при тях няколко комплекта джанти, като единият си го бях обработил аз, включително подготвени за прахово... Е последните станаха безупречно, а другите комплекти съвсем прилично. За тези пари читаво боядисване по конвенционален начин няма как да стане.

 

Трява да се признае, че на приятел, изпратен там по моя препоръка успяха да му прецакат спирачните апарати, въпреки трикратните уговорки и подготовка, за да не влиза ПВЦ покритието по цилиндърчетата на апаратите. Та за джанти са отличен избор, на за по-пипкава работа едно наум. Ей тук някаква тема в опел, мисля има и контакти

 

Прахово

 

 

 

 

 

 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Точно тук. Не намерих контакт в моя телефон, но са тук. Шосе Банкя №3. Там е сервизът на Митака - сервиз на Субару. Знаем, понеже, нали, и такъв кошник сме карали :icon_thumbup:. Подминава се сервиза и след 50 м. вдясно - приятни млади момчета.

 

Няколко коментара. Песъкоструят, но не винаги биха имали време да обработят перфектно джантите след това - имам предвид запълване на грапавини, китване и прочее. Работата им е много добра, но не безупречна, ако имаш драскотини, вдлъбнатини и прочее. Правил съм при тях няколко комплекта джанти, като единият си го бях обработил аз, включително подготвени за прахово... Е последните станаха безупречно, а другите комплекти съвсем прилично. За тези пари читаво боядисване по конвенционален начин няма как да стане.

 

Трява да се признае, че на приятел, изпратен там по моя препоръка успяха да му прецакат спирачните апарати, въпреки трикратните уговорки и подготовка, за да не влиза ПВЦ покритието по цилиндърчетата на апаратите. Та за джанти са отличен избор, на за по-пипкава работа едно наум. Ей тук някаква тема в опел, мисля има и контакти

 

Прахово

 

 

Супер! Много Благодаря! :good:

 

По темата на колегата - гласувах за Бронзов.

Най-много ми харесва. Лично мнение. :)

 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз си боядисвам сам. С компресорчето :) и база лак боя боята ми излиза около 50лв. за 4те джанти. Използвам по мек и еластичен лак по устойчив на удари от камъчета. И стават доста прилични ако имаш интерес можем да се разберем да пратиш и да ги пръснем. Иначе в Хасково прахово боядисване на кв.м е 5лв и идва 5лв на джанта но трябва да се намери песакоструй.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А на бъдещия собственик на колата ти,дали ще му хареса новия цвят,който си избрал ???

 

А колега ако не му харесат може да си ги пребоядиса. След като си я вземе си е негова и може да си прави всичко с нея. Докато е при мен искам да ме радва мен.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...