Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Разход на масло


Препоръчано мнение

Колеги,интересува ме дали е нормално колата /1,3 99г./ да изгори за 10 хил.км около 750 мл масло /Тотал 10w40/. И ако не е нормално какъв може да е проблема.

 

:help:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,интересува ме дали е нормално колата /1,3 99г./ да изгори за 10 хил.км около 750 мл масло /Тотал 10w40/. И ако не е нормално какъв може да е проблема.

 

:help:

 

 

Здравей колега, според сервизната ти книжка, е нормално за този пробег да ти изгори 10л масло. Как ти звучи като алтернатива? ;) Да, там е казано, че разхода може да достигне до 1л/1000 км.

Разхода ти е нормален и финансово и психологически. Купуваш си 4л масло, слагаш 3 и с останалото изкарваш до 10000 км. Ако не те устройва разхода, ще трябва да минеш на по-висок клас масло (и по-качествено и скъпо), което ще ти излезне в пари много повече от тези 700 мл (които си вложил в доливане). За нашият двигател каквото и масло от масовите на пазара да сложиш, все е правилно, все е подходящо. Има масла от 5 лв/л има и от 40 лв/л. Не всичките масла обаче ще се държат по един и същ начин (защита на двигателя, консумация на масло, гарантран пробег от 15000км/1г и т.н. и т.н.). Ако сегашният ти вариант те устройва, продължавай на него. Аз си помислих че е нещо сериозно, а то бял кахър ;)

Поздрави

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега, според сервизната ти книжка, е нормално за този пробег да ти изгори 10л масло. Как ти звучи като алтернатива? ;) Да, там е казано, че разхода може да достигне до 1л/1000 км.

Разхода ти е нормален и финансово и психологически. Купуваш си 4л масло, слагаш 3 и с останалото изкарваш до 10000 км. Ако не те устройва разхода, ще трябва да минеш на по-висок клас масло (и по-качествено и скъпо), което ще ти излезне в пари много повече от тези 700 мл (които си вложил в доливане). За нашият двигател каквото и масло от масовите на пазара да сложиш, все е правилно, все е подходящо. Има масла от 5 лв/л има и от 40 лв/л. Не всичките масла обаче ще се държат по един и същ начин (защита на двигателя, консумация на масло, гарантран пробег от 15000км/1г и т.н. и т.н.). Ако сегашният ти вариант те устройва, продължавай на него. Аз си помислих че е нещо сериозно, а то бял кахър ;)

Поздрави

..........по голяма глупост не очаквах от теб.......по тази логика, сипвай си Диона М10Д.....то е към 3.20 лв./л...... :icon_blush: Маслото ,освен да маже "критичните" точки на мотора, служи за още един кубик работи и едно хубаво масло се характеризира с около 150 параметъра, които е добре да се знаят преди да се ползва.........всички тези параметри се "оторизирват" в няколко стандарта,които се описват на опаковката й........само че да вметна, че тези стандарти не са кой знае колко точни и едно е да пише, друго е на практика да знаеш какво ще се постигне.......като например "разрушаване на филма по хонинга на цилиндрите при еди какви си обороти и температури" ........."студен старт"......скорост на фудната маса при ниски температури".......и т.н. и т.н.........аз бих заложил на хубаво масло,поне полусинтетично от известна марка ........

А на колегата с харчещия масло мотор ще му препоръчам да си смени гумичките на клапаните .......

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам тенденцията на всеки потребител е да слага все по-хубаво масло в двигателя си. Чак до M10Д да се падне е сериозна крачка назад и то не е за двигателите на Мицку. Не живеем в 80-те г на миналият век. Колегата е сложил полусинтетика вече на известна марка масло. За мен разхода му не е притеснителен (толкова може конкретното масло, при такова техническо състояние на двигателя). И имнено сложеното масло предлага смазочна защита с около 12-15г над тази изисквана от производителя. От тук и думите ми "каквото и от масовите масла на пазара да се сложи, все е правилно, все е подходящо".

Поздрави

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

 

А на колегата с харчещия масло мотор ще му препоръчам да си смени гумичките на клапаните .......

 

 

Подкрепям мнението на DJ Tymbi .От личен опит ( друг автомобил ) бих посъветвал за смяна на гумичките. 1л./10 000км мисля че е над нормата,

а този ремонт не чак толкова страшен!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...

Здравейте колеги, аз имам един въпрос относно маслото Syntium някой да ли го е позлвал и да има впечатления.Защото го дават с ниско пепелно число и аз от тая страна карам ГДИ двигателя за това ме интересува .

 

Благодаря предварително http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/mitsu-smiley.gif

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз по-принцип карам с 5в40 и нямам проблем ,така че същия вискозитет .

 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Продуктите ги познавам, ние сме им вносителя.

 

5W40 - стандартно е Syntium 3000.

5W40 - с ниско пепелно съдържание е Syntium 3000AV.

Syntium 3000AV - е добър продукт конкретно за двигатели GDI.

[/q

 

 

 

Ами това масло 5в40 в какви разфасовки го има и на какви цени са ? Благодаря предварително

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Говорих с един майстор, но той ми каза, че моя двигател няма гумички на клапаните.

Доколкото разбрах, при това положение по-добре да не пипам нищо, а да си сменя марката маслото.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Говорих с един майстор, но той ми каза, че моя двигател няма гумички на клапаните.

 

Брейййй, егати късмета, да попаднеш точно на майстора който ти е махнал гумичките на клапаните ..:lol:
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Всички масла Petronas Syntium са в разфасовки 1,4 и 200л. Има и някои нови продукти в разфасовка 60л.

Това е информацията за конкретния продукт http://www.petronas....syntium_3000av/

В сайта не са качени единствоно някои нови продукти, които ги внесохме в началото на тази година - 0W20, 0W30, 0W40 5W30 и един бюджетен продукт 10W40.

 

 

 

Благодаря много за полезния линк http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/mitsu-smiley.gif

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Говорих с един майстор, но той ми каза, че моя двигател няма гумички на клапаните.

Доколкото разбрах, при това положение по-добре да не пипам нищо, а да си сменя марката маслото.

 

имаш имаш :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...