Премини към съдържание

Нов фен на Звездичката


Препоръчано мнение

Здравейте, Колеги. От скоро съм горд собственик на Mitsubishi Space Star 1.3 GLX, 2000 година. Искам да споделя впечатленията си и да задам няколко въпроса, на които не успях да намеря отговор. Модела ме грабна още като го видях, широк отвътре, удобни седалки, възможност за товарене на много багаж и не на последно място - ниски разходи (данък и гориво). Взех го с гуми 175/65/R14 и мисля летните да ги взема малко по-шиироки - 185/65/14. Мисля, че няма да е проблем. Смятам другата седмица да сложа и газов инжекцион.

1 - Въпроса ми е - Къде е най-удачно да сложа бутилката?

2 - Дали като е на газ ще ми показва разхода на дисплея?

3 - Бутоните за халогените и стоповете за мъгла не светят. Дали на всички е така или има нещо друго?(Свалих бутончето, но не видях крушка)

4 - Пръскачката за задното стъкло не работи. Дали са две отделни моторчета, или има нещо друго?(на предното стъкло работи и се чува, маркуча не е запушен)

Благодаря предварително и се извинявам, ако спамя:)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, Колеги. От скоро съм горд собственик на Mitsubishi Space Star 1.3 GLX, 2000 година. Искам да споделя впечатленията си и да задам няколко въпроса, на които не успях да намеря отговор. Модела ме грабна още като го видях, широк отвътре, удобни седалки, възможност за товарене на много багаж и не на последно място - ниски разходи (данък и гориво). Взех го с гуми 175/65/R14 и мисля летните да ги взема малко по-шиироки - 185/65/14. Мисля, че няма да е проблем. Смятам другата седмица да сложа и газов инжекцион.

1 - Въпроса ми е - Къде е най-удачно да сложа бутилката?

2 - Дали като е на газ ще ми показва разхода на дисплея?

3 - Бутоните за халогените и стоповете за мъгла не светят. Дали на всички е така или има нещо друго?(Свалих бутончето, но не видях крушка)

4 - Пръскачката за задното стъкло не работи. Дали са две отделни моторчета, или има нещо друго?(на предното стъкло работи и се чува, маркуча не е запушен)

Благодаря предварително и се извинявам, ако спамя:)

Газов инжекжцион мога да ти кажа къде в Пловдив да сложиш аз съм супер доволен от Спейса и като горене и като безпроблемност.Иначе на мастото на резервната гума се събира бутилка макс 36 литра.(тоест 40)

Редактирано от dachbissnes
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

4 - Пръскачката за задното стъкло не работи. Дали са две отделни моторчета, или има нещо друго?(на предното стъкло работи и се чува, маркуча не е запушен)

 

Отделни моторчета, намират се на съда за течност зад десния подкалник. Сваля се колелото и така...Ако не го чуваш ... лошо

Редактирано от Peter G
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

2 - Дали като е на газ ще ми показва разхода на дисплея?

3 - Бутоните за халогените и стоповете за мъгла не светят. Дали на всички е така или има нещо друго?(Свалих бутончето, но не видях крушка)

 

2 - Да ... поне на мен ми го показва ( някъде с половин литър по-малко от реалния :D )

3 - И при мен не светят ... не съм се замислял защо е така :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Отделни моторчета, намират се на съда за течност зад десния подкалник. Сваля се колелото и така...Ако не го чуваш ... лошо

 

Явно е изгоряло, това да му е кусура, ще се примиря за сега:) Благодаря за бързите отговори, мисля да си сложа газовата бутилка на мястото на резервната гума и като стане, ще се похваля:)

А дали е проблем да сложа летни гуми 185/65/14 , защото я дават на 175/65/14 ? Мисля ,че ще е по-стабилна.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Честито колега и добре дошъл сред нас. Гледам си от Пловдив, така че се чувствай поканен на следващата среща(само да измисля кога ще е)

Иначе разликата в размера на гумите, които си казал е малка и не би трябвало да има проблем да ги сложиш :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А дали е проблем да сложа летни гуми 185/65/14 , защото я дават на 175/65/14 ? Мисля ,че ще е по-стабилна.

Никакъв...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А дали е проблем да сложа летни гуми 185/65/14 , защото я дават на 175/65/14 ? Мисля ,че ще е по-стабилна.

 

И 195/55/R15 да сложиш няма да имаш проблем :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

1 - Въпроса ми е - Къде е най-удачно да сложа бутилката?

 

Аз доста патих със слагане на бутилката на мястото на резервната гума. Там трябва допълнително да се потрудят за да няма изтичане на газ. "Снимка тип резервна гума" (тука газаджийте са свършили 1/2 работа, защото нищо не пречи газта да изтича в купето, маркучите минават отгоре и се страхуваш да сложиш много багаж, бутилката бе с 2 см по-висока и повдигаше пода и с маркучите отгоре...) цък

След 1 милион нерви и обгазяване се върнах на варианта тип пура. цък Тук маркучите също са изведени навънка (след смяната на бутилката), вече нямам мириз на газ и обгазяване.

Вярно е че пространството на багажника се намаля, но резервната гума ще потрябва (по закона на мърфи) инцидентно. Ако си сложил бутилка тип резерна гума и то последната не се търкаля (заема мястото) някъде в краката на задните седалки, какво става - гориш. Равносметка: Все някъде трябва да има резервна гума и тя ще си заема място в колата. Тогава какво по-добро от фабрично предвиденото?

Това е мое лично мнение, което взех за себе си.

Поздрави

Редактирано от svetliof
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

1 - Въпроса ми е - Къде е най-удачно да сложа бутилката?

 

Колега, аз си монтирах газовия инжекцион сам, ако искаш виж тази тема http://www.mitsubishibg.com/forum/index.php?showtopic=30423 .

Във форума имаше и още една тема за самостоятелен монтаж от друг колега, http://www.mitsubishibg.com/forum/index.php?showtopic=26088 тук идеята за монтаж на бутилката също е много добра.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Моята е бутилка е 34литра , тороидална. Не повдига изобщо пода на багажника, няма никакви миризми и проблеми. Всичко по ГИ е изпълнено професионално. Резервната гума - да проблем е, аз лично я нося само при дълги пътувания, карам главно в града. Така че, колега всичко зависи колко е добър майстора, който ще монтира! Честито и и много безаварийни!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, Колеги. От скоро съм горд собственик на Mitsubishi Space Star 1.3 GLX, 2000 година. Искам да споделя впечатленията си и да задам няколко въпроса, на които не успях да намеря отговор. Модела ме грабна още като го видях, широк отвътре, удобни седалки, възможност за товарене на много багаж и не на последно място - ниски разходи (данък и гориво). Взех го с гуми 175/65/R14 и мисля летните да ги взема малко по-шиироки - 185/65/14. Мисля, че няма да е проблем. Смятам другата седмица да сложа и газов инжекцион.

1 - Въпроса ми е - Къде е най-удачно да сложа бутилката?

2 - Дали като е на газ ще ми показва разхода на дисплея?

3 - Бутоните за халогените и стоповете за мъгла не светят. Дали на всички е така или има нещо друго?(Свалих бутончето, но не видях крушка)

4 - Пръскачката за задното стъкло не работи. Дали са две отделни моторчета, или има нещо друго?(на предното стъкло работи и се чува, маркуча не е запушен)

Благодаря предварително и се извинявам, ако спамя:)

Привет,честито и от мен,с много здраве и много безаварийни километри да си я караш.Аз съм с обикновенна газова,но съм много доволен от разход и вървене.Бутилката ми е на мястото на резервната гума/монтирана е в Италия-БRC/,не надига.Монтирана е перфектно.Купих си резервна джанта с гума тип патерица.На бутона за халогените има лампичка с много малък цокъл,ако ти липсва е необходимо да си ги купиш,струват евтино поне в Русе.С пръскачката не съм се зблъсквал и не мога да дам съвет.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз доста патих със слагане на бутилката на мястото на резервната гума. Там трябва допълнително да се потрудят за да няма изтичане на газ. "Снимка тип резервна гума" (тука газаджийте са свършили 1/2 работа, защото нищо не пречи газта да изтича в купето, маркучите минават отгоре и се страхуваш да сложиш много багаж, бутилката бе с 2 см по-висока и повдигаше пода и с маркучите отгоре...) цък

След 1 милион нерви и обгазяване се върнах на варианта тип пура. цък Тук маркучите също са изведени навънка (след смяната на бутилката), вече нямам мириз на газ и обгазяване.

Вярно е че пространството на багажника се намаля, но резервната гума ще потрябва (по закона на мърфи) инцидентно. Ако си сложил бутилка тип резерна гума и то последната не се търкаля (заема мястото) някъде в краката на задните седалки, какво става - гориш. Равносметка: Все някъде трябва да има резервна гума и тя ще си заема място в колата. Тогава какво по-добро от фабрично предвиденото?

Това е мое лично мнение, което взех за себе си.

Поздрави

 

Колега, ако ми сложат така бутилката ще ги осъдя! Това е нечовешко ,с газта шега не бива. Проблема е,че не искам да затварям пространството между задните седалки и багажника. Идеята на Светослав Гечев е добра, само малко ме притеснява допълнителната конструкция от железа, не ми стои естетически добре. Не бих се наел сам да си е слагам. Благодаря за съветите, другата седмица ще ходя да ми слагат ГИ и ще меря, където ми се стори най-удобно.

Със здраве :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...