Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Проблем с двигателя на бензин


stalef

Препоръчано мнение

Здравейте Колеги,

Каризмата е 95 г.; 1.6; 90 кс; АГУ

 

От няколко дни насам имам следния проблем: сутрин когато е студен двигателя колата пали нормално на бензин държи си обороти, но в момента когато действието на автоматичния смукач отпадне и на място подам газ колата глъхне и изгася, повторно мога да я запаля колкото пъти искам но при подаване на газ изгася. Ако принудително я запаля на ГАЗ проблема отпада и се форсира добре. Когато колата загрее добре и на бензин си заработва нормално. Кабели и свещи са сменени. Съмнявам се, че е необходимо почистване на инжекторите !

 

Благодаря предварително !

Редактирано от stalef
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е щом се съмнявате проблема да е в почистването на дюзите..... Значи за смяна е бензиновата помпа. То или е едното или е другото. След като на газ работи.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

По принцип може ли да му запали колата ако е заминала бензиновата му помпа? Ако не е тя,според мене ще са инжектори. Няма да са кабели и свещи защото и на газ няма да работи.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е щом се съмнявате проблема да е в почистването на дюзите..... Значи за смяна е бензиновата помпа. То или е едното или е другото. След като на газ работи.

 

Благодаря колега !

 

Ще почистя дюзите и ако пак е така сменям помпата, но имам един допълнителен въпрос нова и втора ръка е по-добре ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

 

нова и втора ръка е по-добре ?

-Винаги Нова качествена горивна помпа е по добре от "втора радост"!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Нова и качествена наистина е добре, обаче си мисля, че е добра идея първо да се премери налягането в рейката, щото нова читава помпа не е 5 лева. Проблема спокойно може да е от друго, примерно задръстен горивен филтър, разкачен термодатчик, прецакан дебитомер, заседнал регулатор на бензина, прецакан горивопровод и така нататък.

Въпрос: когато я запалиш студена на бензин и подадеш газ пак ли гасне или го прави само на загрял двигател? Втори въпрос: ако задържиш 3000-3500 оборота и превключиш на бензин без да пускаш подала на газта, пак ли гасне или тогава се форсира?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Нова и качествена наистина е добре, обаче си мисля, че е добра идея първо да се премери налягането в рейката, щото нова читава помпа не е 5 лева. Проблема спокойно може да е от друго, примерно задръстен горивен филтър, разкачен термодатчик, прецакан дебитомер, заседнал регулатор на бензина, прецакан горивопровод и така нататък.

Въпрос: когато я запалиш студена на бензин и подадеш газ пак ли гасне или го прави само на загрял двигател? Втори въпрос: ако задържиш 3000-3500 оборота и превключиш на бензин без да пускаш подала на газта, пак ли гасне или тогава се форсира?

 

На първия въпрос, когато я запаля студена на бензин и подам газ дали гасне - не гасне а си се форсира и като загрее и тръгна започва да прави номера !

Ако я форсирам на 3000-3500 в движение или на място и превключа на бензин забива моментално муцуна!

Дюзите са почистени ми мериха налягането на изхода след инжекторите беше добре, но после е паднало и майстора ми откри вода в бензина. След това навъртях 50 км всичко нормално, но пак се появи и сега всеки ден си го прави и когато си иска. Съмнявам се, че може да е от регулатора на бензина !

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами не знам дали няма да е от някой датчик за температура. Това ми минава на ума. А това дето се мени налягането... прегледай и датчиците да не да има хлабава връзка за всеки случай,а за измерване на стойности не знам как и какви са.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...