Премини към съдържание

Мнения за дизел?


spank

Препоръчано мнение

Здравейте, ако може някакви впечатления от дизеловия двигател? След 2-3 месеца ме очаква покупка и съм се ориентирал към дизел понеже от 01.01.2014 ще стане груб данъка за доста коне. Така че читав ли е ако може да споделите?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

...понеже от 01.01.2014 ще стане груб данъка за доста коне.

Колега нещо не си разбра... грубия данък ще стане точно И за коли под 100 коня :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, ако може някакви впечатления от дизеловия двигател? След 2-3 месеца ме очаква покупка и съм се ориентирал към дизел понеже от 01.01.2014 ще стане груб данъка за доста коне. Така че читав ли е ако може да споделите?

 

Ако попаднеш на запазен екземпляр и се грижиш са него, мисля, че ще останеш доволен, като за кола на тези години. Проблеми са задни вежди, синхронизатори на 1-ва и 2-ра.. има писано по тези въпроси. Аз за 75 000км съм доволен до момента. Мога само да те посъветвам, ако попаднеш на Галант докаран от Австрия да гледаш много внимателно за ръжда, аз не гледах и от време на време имам ядове с ръждата :icon_blush:

Редактирано от TASSO
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз също съм доволен.Както пишат колегите-има проблеми с ръждата.Обработваш и пръскаш със шагрен и си ти човека.Става като нова.Относно двигатела-като я запалиш студена трябва да я изчакаш поне да мръдне стрелката на температурата иначе ще правиш главица.Бързо загрява.Като я запалиш заслушай се в работата на двигатела (трябва да бъде студена като я оглеждаш).Двигатела трябва да работи без много да трака.Като загрее започва да мърка като котенце.Смени си и маслата на помпата на съединителя(сменяй на всяка смяна на маслото).Фабрично колата и дават да гори (лятото) 8 градско и 6 извънградско.На мен това ми е разхода зимата,така че направи си сметката.ЗАПОМНИ ЧЕ ТАЗИ КОЛА НЕ Е БЕНЗИНОВА И НЕ ТЪРПИ СТЪПКА.Не се притеснявай за конете-изтрелва се много.Проблемно е окачването-малко е скъпико ама като се смени всичко издържа много,но трябва да се пази.Това не е Опел.Успех

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Вярно е че окачването не е от най-евтините , но за сметка на това е здраво. Моя кораб съм сменил всичко което е тропало хлопало, само купето не съм :) .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...