Премини към съдържание

Произведено в ...


rousefff

Препоръчано мнение

Привет колеги. Интересувам се за КОЛТ 6-та и 7-ма генерация с какви двигатели и скоростни кутии /ръчна и автомат/ са, дали са японски или ... :mitsu-smiley:

Редактирано от Емил Димитров
Изключително неграмотен пост!!!
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Завода НЕД, в Холандия , който фалира и го продадоха, сега незнам къде ги призвеждат вече. Двигателите доколкото знам са разработени от японците, а джойнт вентчър с DaimlerChrysler довежда до призводство в Германия. Може би и скоростните кутии там при положение ,че се ползват от Mercedes - Smart, но не съм сигурен...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тези колтове са изцяло Европейско произодство, както колегата каза сглобявани са в Холандия а двигателите и кутийте са германски, Мерцедес прави двигателите а скоростите са на фирма GETRAG. По някои части дори се среща и емблемата на мерцедес а по повечето са двете емблеми на смарт и мицубиши заедно с номерата. Има и Японски колтове които на външен вид си приличат с европекските, но до там, интериора, окачване, задвижване са различни. :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Жалко. Исках да взема на жената, но щом няма японски кутии и двигатели ще видя д,уга ма,ка. :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако държиш на Японксо се откажи и от Мазда, че си е чист Форд под боята :-)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Гетраг правят много сериозни кутии.

На мен пък друго ми стана интересно.

Гледам разни колтове 5 след 2000г и всмукателя им е съвсем различен от тези до 2000г.Става въпрос за 1.3 82к.с

Че вчера гледам един познат с една малка каздичка 95-8г и всмукателя същия.Та ми разправя,че тия мотори на колта са с двигатели на мазда.

Има ли нещо вярно?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А 7-ма гене,ация КОЛТ също ли са немски :icon_hmm: :mitsu-smiley:

 

Да колега, същата история като Колт 6 само че малко по зле по отношение на качеството на материалите, но като цяло са добри малки коли които не създават големи проблеми. Това, че не е Японско производство въобще не е мерило за качество според мен, дори напротив,.. нали е Мицубиши без значение къде е правено пак си е Мицубиши :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Те пък точно кутиите на Mitsubishi са една радост :(

 

Е точно пък на Колт скоростните кутии са безпроблемен възел. За разлика от Галантите примерно :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В този ред на мисли гледам авт кутия на един КОЛТ 2007 и забелязвам че няма позиция паркинг. Как се процедира при паркиране. Обсужването и скъпо ли е и колко често, проблемна ли е или е дуракоустайчева. :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В този ред на мисли гледам авт кутия на един КОЛТ 2007 и забелязвам че няма позиция паркинг. Как се процедира при паркиране. Обсужването и скъпо ли е и колко често, проблемна ли е или е дуракоустайчева. :mitsu-smiley:

 

Няма паркинг щото не автоматична, а е роботизирана :-) Просто я оставяш на скорост и гасиш колата.

 

Има един софтуерен ъпдейт за кутията дето е задължителен, разгледай темите.

 

За 5 години, няма проблем, кара се от жена :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...