Премини към съдържание

Мицубиши Фен Клуб Радио


Препоръчано мнение

Имам предложение, а то е Big Boss-а да закачи линка за радиото в раздела Mitsubishi Fan Club Bulgaria / Важни теми (там където аз си бях сложил поздрава от недоглеждане :icon_doh: ), или на друго видимо място. Така по-лесно ще се "стига" до него. Вярно е че Big Boss го е сложил като гореща тема, най отпред, но все пак според мен е хубаво да има един линк на по-видимо място. Просто да си стои като заключена тема без възможност за коментари, а само линк към радиото и евентуално кратко описание че инициативата е н joly_roger :good: :icon_clap: . Коментарите по отношение на радиото могат да бъдат помествани тук, в тази тема.

....просто предложение, за да бъде по-лесно за намиране :icon_n_walkman: :icon_rock:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 71
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

:mitsu-smiley: Не е нужно да се знае на кой е инициативата, радиото си е на клуба, така че без такива! Нека само да проходи както трябва. За около седмица съществуване то се слуша редовно от по 3-4 човека едновременно. На няколко пъти засичам и по 5-ма, което не е малко. Трудно обаче се намира софтуер за радио. Някои разработчици дори искат да им се обадиш на еди-кой си телефон, еди-къде си за да говорят с теб преди да ти дадат линк за сваляне. Но тази седмица мисля, че ще успея да се преборя. След това вече ще помислим и за популяризиране на радиото. Трябва да се пооправи и качеството на Mp3-ките. Сега търся рекламни спотове и джингли за да "поразчупим" музиката. Ако ви попаднат такива - изпратете ми ги независимо реклама на какво са. За предпочитане е да са на нещо реално съществуващо. Между другото, има и кратка история на песните, които са се въртяли: http://mitsubishibgradio.hopto.org:8000/played.html . :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Когато съм си вкъщи го слушам редовно :good:

Незнам дали интернета ми се е пооправил, но се слуша перфектно без накъсване , за разлика от преди когато съм слушал и други подобни радиостанции онлайн :icon_dance:

Иначе съм пратил линка и на други мои познати , на които също им допадна :icon_thumbup:

Прави ми впечетление обаче че се въртят едни и същи парчета - тези в списъка опоменат по-горе ....

Ако ви трябва музика , мога да помогна с каквото имам от личната ми колекцийка :rulez:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:mitsu-smiley: Това, че ви допада е много хубаво. Песните се повтарят, защото нямам време да направя различни плейлисти и затова съм пуснал да се въртят 500-600 песни (за около 24 часа време). У нас имам песни за около 3 месеца нон-стоп въртене без да се повтарят, но повярвайте отнема много време да се прерови и подреди всичо. Освен това winampa си ги върти както си поиска (според неговите разбирания за shuffle). Като се сдобия със специализиран софтуер този "проблем" ще отпадне. Засега сме пуснали да се въртят лекички и приятни песни, които да допадат на по-широк кръг от хора, докато се "разработи" радиото. Когато тръгне като хората нещата ще са по-различни, като няма да правим компромиси с хубавата музика. Естествено ще се възползваме от помоща на всеки - който каквато музика има, ще я съберем на едно място. Как ще стане това ще го уточним с течение на времето. :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Горе под банера на клуба във форума, до основните бутони, вече има и нов - "Радио" :rulez:

Като го натиснете се свърза директно онлайн Мицубиши Фен Клуб Радио.

Иначе линка е http://mitsubishiradio.mine.nu:8000/listen.pls.

Приятно слушане :concert:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Горе под банера на клуба във форума, до основните бутони, вече има и нов - "Радио" :rulez:

Като го натиснете се свърза директно онлайн Мицубиши Фен Клуб Радио.

Иначе линка е http://mitsubishibgradio.hopto.org:8000/listen.pls.

Приятно слушане :concert:

Браво на Big Boss-a :icon_clap: Този човек е :first: :good:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Моят принос е малък.

Бутона го направи Витали, а всичко останало е заслуга на Боян! :clapping2:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А DJ-я няма ли да даде своя музикален принос :dj:
:mitsu-smiley: И аз си мислех да го "изтискаме" максимално в това отношение :D . :mitsu-smiley:
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

...

Ако ви трябва музика , мога да помогна с каквото имам от личната ми колекцийка :rulez:

 

И аз мога да предоставя каквото съм събирал с времето. Не знам дали музиката ще се хареса, защото е по-стара (рок от 80-те и 90-те) и разбира се без платени авторски права :) но с каквото мога да подпомогна инициативата, съм насреща.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз мога да предоставя каквото съм събирал с времето. Не знам дали музиката ще се хареса, защото е по-стара (рок от 80-те и 90-те) и разбира се без платени авторски права :) но с каквото мога да подпомогна инициативата, съм насреща.

 

Имах си аз да си ги платил :icon_confused:

 

Между другото преди седмица Европейския парламент прие, че няма нарушаване на авторските права, ако от разпространението не се извличат дивиденти, т.е. докато Jolly не почне да прибира пари всичко би трябвало да е наред. Все пак надявам се да няма близка среща с черните качулки.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:mitsu-smiley: За момента не събирам музика, защото няма къде да я съхраняваме на едно място. Моят диск се пука по шевовете. В скоро време ще взема една машина, която да ни е като сървър за радиото и тогава всеки ще даде каквато музика има за да си направим база.

Ще ми се да не го свързвате радиото с мен, то е на клуба. Просто ми хрумна идеята. jamano е много прав - за момента не трябва да имаме никакви притеснения от авторски права и т.н. Сега доуточнявам нещата. От ПРОФОН нямат никакви изисквания към нас и не дължим нищо. На още едно място трябва да проверя обаче. :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

...........Между другото преди седмица Европейския парламент прие, че няма нарушаване на авторските права, ако от разпространението не се извличат дивиденти...

:mitsu-smiley: Знаеш ли къде може да се намери и прочете този документ? Днес нямаха време да ми обърнат внимание от Мюзикаутор, но обещаха утре следобяд да се обадят. Ще ми се да погледна документа и да съм подготвен, защото те могат да си измислят разни неща. :mitsu-smiley:
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Бяха пуснали линк в Арена, но това беше само предложение за обсъждане от комисията за защита на правата. Не мисля че е прието :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

:mitsu-smiley: Обръщам се за малко помощ :help: ! Намерих необходимия софтуер за радиото, но ще ми трябва "слушател", с който да направим тестове за да видим какво ще е качеството на звука и някои други дреболийки. Та ако някой има ICQ и 30-40 свободни минути в неделя между 09:00 и 10:00 сутринта нека да ми пише за да свършим тази работа :) . :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Евала за идеята и реализацията :good:

 

Аз редовно слушам радио на работа, но за съжаление не мога да слушам клубното радио от офиса. Може би имам проблем с това че съм зад Firewall? Ако някои има идея или опит с решаването на тоя проблем да пише.

 

Поздрави,

Яшо

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Евала за идеята и реализацията :good:

Аз редовно слушам радио на работа, но за съжаление не мога да слушам клубното радио от офиса. Може би имам проблем с това че съм зад Firewall? Ако някои има идея или опит с решаването на тоя проблем да пише.

Поздрави,

Яшо

:mitsu-smiley: Ами трябва да говориш с администратора ви и той пусне аудиото през Firewall-а. :mitsu-smiley:
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Проблемът е че слушам други радиа без проблеми - Ретро, Z-Rockq Дарик ит.н.

Доколкото знам те минават върху HTTP. Каква е разликата между тях и клубното радио. Всъщност аз се вързвам и с клубното обаче се държи така сякаш нищо не се излъчва :(. Winamp-a показва [iCY 200 OK], но до там.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Проблемът е че слушам други радиа без проблеми - Ретро, Z-Rockq Дарик ит.н.

Доколкото знам те минават върху HTTP. Каква е разликата между тях и клубното радио. Всъщност аз се вързвам и с клубното обаче се държи така сякаш нищо не се излъчва :( . Winamp-a показва [iCY 200 OK], но до там.

:mitsu-smiley: Проблема не е в защитната стена ако порт 8000 не е забранен. И нашето радио е през http. Най-вероятно в офиса не си с последната версия на Уинамп. В нея има вградена поддръжка на AAC+. Този кодек използваме и това е разликата с останалите радиостанции (ползват mp3 компресия). Трябва да си обновиш кодеците или направо да си свалиш последната версия на Winamp и няма да имаш проблеми. :mitsu-smiley:
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...
  • Admin

Какво става с радиото? От няколко дена няма връзка с него? Бояне?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз си го слушам в момента :) днес за пръв път видях, че има радио :icon_shh: :icon_angel:

 

Поздравления и респект :bowi:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 5 месеца ...
Не бути
:mitsu-smiley: Ами отсъствах 3 дни и спрях сървъра. След 20:00 днес пак го пускам като се прибера. В скоро време се очертава да проимам малко свободно време и нещата да станат по-истински :icon_blush: . :mitsu-smiley:
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...