Премини към съдържание

Скърцане резервна гума


Препоръчано мнение

От известно време при неравности отзад поскръцва и като подритна резервната гума наподобява същото скърцане.Скобата която я държи ми се струва че не е мръднала или увиснала, незнам от какво е това. Някой имал ли е този проблем и дали го е разрешил?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако те съмнява коша за гумата , затегни малко болта да се прибере коша нагоре и да опре в купето .

ПС Съмнявам се да е от това но провери го за всеки случей (ако си свалял резервната гума скоро) , и прегледай задното окачване , Успех !!!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

От известно време при неравности отзад поскръцва и като подритна резервната гума наподобява същото скърцане.Скобата която я държи ми се струва че не е мръднала или увиснала, незнам от какво е това. Някой имал ли е този проблем и дали го е разрешил?

Според мен скърцат втулките на задния мост или тампоните на ст. щанга.......

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

От известно време при неравности отзад поскръцва и като подритна резервната гума наподобява същото скърцане.Скобата която я държи ми се струва че не е мръднала или увиснала, незнам от какво е това. Някой имал ли е този проблем и дали го е разрешил?

 

Много е вероятно да е от нея. При мен от време на време се чува. Понамествам я и минава някой и друг месец докато пак се поразкърца. Провери наистина дали е добре прибран "коша", аз след последната интрвенция по наместване и притягане, не съм я чувал.

 

Поздрави,

К.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

И аз имам подобно скърцане, не знам дали е същото, но при мен е при много ниски скорости и почти винаги само при ползване на спирачката. Появи се след 2 месеца неползване на колата и подозирам, че нещо е клеясало/ръждясало по задния мост, защото съм сигурен, че не е от резервната гума. Самото скърцане се усеща като по-"тежко", сякаш идва от по-голям елемент.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз имам подобно скърцане, не знам дали е същото, но при мен е при много ниски скорости и почти винаги само при ползване на спирачката. Появи се след 2 месеца неползване на колата и подозирам, че нещо е клеясало/ръждясало по задния мост, защото съм сигурен, че не е от резервната гума. Самото скърцане се усеща като по-"тежко", сякаш идва от по-голям елемент.

......тампони на задна стабилизираща щанга,но като покараш малко , ще спре да скърца........до следващия път, и т.н. докато в един момент ще почне да скърца винаги........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Точно така, след първите 50-ина км каране намаля значително, но все пак си го има при всяко каране. Ще се разхождам до Жак Дюкло, видяло се е, то вече доста нещица се събраха :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Точно така, след първите 50-ина км каране намаля значително, но все пак си го има при всяко каране. Ще се разхождам до Жак Дюкло, видяло се е, то вече доста нещица се събраха :icon_thumbup:

.........не исках да се "саморекламирам" , но........ :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...