Премини към съдържание

Странен шум от стържене(накладки), и вибрация.


vachoi

Препоръчано мнение

Здравейте. Понеже не съм много от разбиращите, да ми помогнете с информация. Днеска ми се появи странен шум, който по принцип го чувам само при натискане на спирачките, но сега е постоянен, се едно накладките постоянно стържат в диска, но не знам дали е от това проблема, и имам странна вибрация породена от това, страничното огледало чак се тресе и не се вижда нормално, както си беше по принцип. Прилагам и снимка да видите дали всичко е наред, не знам дали трябва да има разстояние между диска и накладките, но ето как са ми в момента и от двете страни. http://prikachi.com/images/154/6456154f.jpg

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте. Понеже не съм много от разбиращите, да ми помогнете с информация. Днеска ми се появи странен шум, който по принцип го чувам само при натискане на спирачките, но сега е постоянен, се едно накладките постоянно стържат в диска, но не знам дали е от това проблема, и имам странна вибрация породена от това, страничното огледало чак се тресе и не се вижда нормално, както си беше по принцип. Прилагам и снимка да видите дали всичко е наред, не знам дали трябва да има разстояние между диска и накладките, но ето как са ми в момента и от двете страни. http://prikachi.com/images/154/6456154f.jpg

 

На първо четене ти задържа спирачния апарат. Разпространена неизправност при Галантите. Виж дали грее, пипни джантата, но щом чак огледалото вибрира...

Като вдигнеш на крик трябва да можеш да завъртиш гумата на ръка и да направи поне един два оборота.

Оправи го щото ще ти вдигне разхода и може да прецакаш лагера на главината от греенето.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Абе за нов монитор съм и не мога да хвърля как му е редЪТ, ама види ми се че камъка на накладките е на финалната права.

Няма разстояние между камъка (феродото) и диска. По принцип трябва да има колкото дебелината на котешки мустак.

Като сложих нови накладки постоянно леко допираха в дисковете. Буталата ги прибрах със специални скоби докрай, така че нищо не съм объркал. Бързичко се сработиха. Пролетта я карах да ми раздвижат апаратите и сега гледам пак греят. Да кажем че и жега... ама нещо много бързо се разпиляха по пътя. На другата кола още не съм сменял накладки, а я караме 60 000 км вече. И има наполовината. Взех нови на промоция и ги оставих в гаража на един рафт. Горките ръждясаха от чакане, ама за какво да сменям старите.

С това описание имаш крив диск или и двата. Най-хубаво нови дискове и нови накладки. Аз съм с такива за оригинално вграждане и Textar накладки. Не скърцат, не свирят и спират. Със сигурност има къде-къде по-добра комбинация, ама засега ще карам така.

Редактирано от Andy Van Der Drift
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте. Понеже не съм много от разбиращите, да ми помогнете с информация. Днеска ми се появи странен шум, който по принцип го чувам само при натискане на спирачките, но сега е постоянен, се едно накладките постоянно стържат в диска, но не знам дали е от това проблема, и имам странна вибрация породена от това, страничното огледало чак се тресе и не се вижда нормално, както си беше по принцип. Прилагам и снимка да видите дали всичко е наред, не знам дали трябва да има разстояние между диска и накладките, но ето как са ми в момента и от двете страни. http://prikachi.com/...54/6456154f.jpg

 

Я ела да погледна..... и да черпиш по бира... :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Нормално е накладките да допират диска.

А най-вероятната причина за подобно стържене е предпазната ламарина на спирачния диск да опира в самия диск. С намесата на два пръста, колкото да се отдалечи малко ламаринката, се решава проблема.

Вибрацията ако се появява само при спиране, значи има криви дискове, а ако е постоянна, то тогава вероятните причини са много. Огледалото или по-точно стъклената му част също може да не е добре закрепена, щом казваш че вибрира много. За сравнение виж как се отразява вибрацията на другото огледало.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Прилагам и снимка да видите дали всичко е наред, не знам дали трябва да има разстояние между диска и накладките, но ето как са ми в момента и от двете страни. http://prikachi.com/...54/6456154f.jpg

От една снимка няма как да се определи дали всичко е на ред, въпреки че тази снимка показва, че диска е за смяна ..

Шумът може да идва от вътрешните накладки, а тях ги няма на снимката ..:)

Докато пробваш с въртенето на гумите при вдигната кола се заслушай и ако чуеш диска да опира на моменти в накладките, а в други моменти да не опира, започвай да си търсиш дискове, но като гледам това по тъмно (закалено) петно на снимката, почти съм сигурен какъв ще е резултата ..

 

Анди, "камък" има за още 50-60 к. км. ако караш ти и за 10 ако карам аз, :D направо си за нов монитор ..:)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Съгласен за монитора :D

Я да питам и аз нещо. Като спира колата отпред вдясно нещо чегърта на пресекулки. Прилича на кр кр кр кр кр по два пъти в секунда. Чува се от 30 км/ч надолу и има отношение със скоростта на движение - намалява с намаляването на скоростта. Може да го има и над 30 км/ч, но не го чувам. Чува се по-силно при свален десен прозорец и сгради от дясната страна. Педалът за спирачкие не рита, накладки има, защитната ламарина не допира със сигурност. Следа от допир на ламаринката под накладките върху диска също няма. Самият диск няма каналчета като на колегата, а си е като стъклото на монитора ми, а то е право. Ръб в горния край на диска има някакъв, но много, много малък. Да не би някой шарнир/носач иска да ми каже смени ме, идиот такъв..... щото предницата ми се обажда.

Редактирано от Andy Van Der Drift
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Съгласен за монитора :D

Я да питам и аз нещо. Като спира колата отпред вдясно нещо чегърта на пресекулки. Прилича на кр кр кр кр кр по два пъти в секунда. Чува се от 30 км/ч надолу и има отношение със скоростта на движение - намалява с намаляването на скоростта. Може да го има и над 30 км/ч, но не го чувам. Чува се по-силно при свален десен прозорец и сгради от дясната страна. Педалът за спирачкие не рита, накладки има, защитната ламарина не допира със сигурност. Следа от допир на ламаринката под накладките върху диска също няма. Самият диск няма каналчета като на колегата, а си е като стъклото на монитора ми, а то е право. Ръб в горния край на диска има някакъв, но много, много малък. Да не би някой шарнир/носач иска да ми каже смени ме, идиот такъв..... щото предницата ми се обажда.

 

Мдааа за носач си и то крив :icon_dance: ляв при това , хахахахахха

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите. Само да вметна че дисковете и накладките са на 1 месец, чисто нови.

Хич не ми харесват на снимката, като за дискове на 1 месец ..:( А и накладките изглежда са с доста съдържание на твърди частици, като гледам какви следи са оставили ..
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите. Само да вметна че дисковете и накладките са на 1 месец, чисто нови.

 

 

Те и моите бяха нови, като купих колата но това не пречеше на единият апарат да задържа :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...