Премини към съдържание

За какво е копчето до скоростния лост ?


zl0_ev0

Препоръчано мнение

Здравейте колеги,

от вчера съм собственик на Ево4 :) и това е абсолютно нова и непозната кола за мен. Въпроса ми може би ще ви разсмее, но аз неможах да си отговоря, за какво аджеба е това копченце което е зад скоростния лост ?! Също така видях и едно казанче за масло в багажника, това за диференциала ли е ?!

И така и така съм почнал да питам, задния диференциал има ли блокаж и как точно действа, ако има ? :)

Благодаря предварително, тепърва започвам да изучавам тази кола и обещавам следващият път да не задавам такива индиански въпроси

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Без снимка не се знае за кое копче питаш ама ако е там вероятно е за подгряване на седалката. ако има две положение със сигурност е за това :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,

от вчера съм собственик на Ево4 :) и това е абсолютно нова и непозната кола за мен. Въпроса ми може би ще ви разсмее, но аз неможах да си отговоря, за какво аджеба е това копченце което е зад скоростния лост ?! Също така видях и едно казанче за масло в багажника, това за диференциала ли е ?!

И така и така съм почнал да питам, задния диференциал има ли блокаж и как точно действа, ако има ? :)

Благодаря предварително, тепърва започвам да изучавам тази кола и обещавам следващият път да не задавам такива индиански въпроси

.......... :lol: :D :lol: ........обикновено купувачите на тези коли с години преди това са запознати с цялостното устройство на такъв автомобил.........

копчето е за снимка, не си спомням какво беше около ск. лост.........а иначе казанчето е за AYC системата на задния диференциал, тъй като той е активен......и да уточня че това не е маслото на самия диф, който по принцип се смазва, а хидравликата на управлението на дифа...........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Казанче в багажника, обикновено е за течността за задната чистачка...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Казанче в багажника, обикновено е за течността за задната чистачка...

Но такова казанче обикновено е пластмасово и е пълно с вода, а не с масло ..:)

Металното казанче в багажника пълно с масло, обикновено е за управлението на AYC системата, както е написал Пламен ..

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Какво говориш, то няма такъв дето да е виждал ЕВО, камо ли пък такъв който да е карал ..:D

Ти си първият и единствен ..:icon_thumbup:

Между другото е отговорено на всичките ти въпроси от първия пост, просто трябва да четеш по внимателно ..;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Айде по-спокойно...

Новият - чети внимателно какво ти се отговаря.

Марине - човека още не те познава, затова така реагира.

Иначе Евото е един прекрасен автомобил, не си заслужава заради едно казанче и едно копче да си образуваме нерви...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

Здравейте на всички в чата. Аз съм чисто нова тук и търся съвет. Харесах си Mitsubishi Lanцer 2002 г. на 130 000 км, автоматик. Колата е карана от жена, поддържана и изглежда в много добро състояние. Не знам нищо за тази марка автомобили. Малко се притеснявам, дали заради годините няма да се появят някакви проблеми. Моля, дайте ми съвет, дали да очаквам някакви изненади за в бъдеще. Ппедварително благодаря на всеки, отзовал се на молбата ми.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Лансер преди няколко години до колкото си спомням е първенец по безаварийност и други , но лансерджийте ще споделят.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Лансер преди няколко години до колкото си спомням е първенец по безаварийност и други , но лансерджийте ще споделят.

 

И тази година беше първи в някаква класация за надеждност на коли над 3 години:

 

http://www.reliabili...0reliable%20car

Редактирано от valboss
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...