Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Чистачки - не чистят


Препоръчано мнение

Колеги, чак ме е срам да пиша за такава тъпотия ама взе да ме дразни и реших да питам. От около 2 месеца имам следния проблем - пъскам чистачките, вдигат се нагоре, чистят перфектно, навсякъде, но като се върнат надолу от шофьорската страна правят един мокър непочистен участък. Първо реших, естествено, да сменя чистачките. Не помогна. Купих още едни - същото. Реших, че проблема е някъде другаде, но може би вие по-добре ще знаете.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И все на едно и също място ли не чистят?

Пробвали да измиеш стъклото със някакъв препарат, дори и обикновен за стъкла?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Вземи си чистачки Denso и няма да имаш проблеми близките поне 3 години. Малко са скъпички, но си заслужават :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Все на едно и също място не чистят. Имам съмнения в механизма отдолу ама не знам къде и кое може да се прецака. От 3 чифта чистачки и трите да не стават...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Важно е рамото да упражнява добър натиск. Както обясняваш - точно това ти е проблема.

Вдигни го, раздвижи го, виж дали заяжда, смажи пантата, погледни пружината...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Там е работата, че и рамото не е оригинално, но поне допреди да започе така да не чисти всичко беше Ок. Старото, в опит да го изкривя, за да не опира в капака, го счупих. А самото опиране според мен явно пак идва от този механизъм, който се изкривява или... Знам ли и аз какво.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Вземи си чистачки Denso и няма да имаш проблеми близките поне 3 години. Малко са скъпички, но си заслужават :icon_thumbup:

 

Да съгласен съм че са хубави Denso чистачките и аз съм с такива, но не мисля че проблема на колегата е в самите чистачки, все един от трите комплекта щеше да чисти.

 

Но пак ще попитам колегата, дали е опитал да чисти стъклото със нещо, не е гаранция че може да е проблема в самото рамо, разбира се не е и изключено. Направи проба и вземи рамото от колега с друг Галант и го пробвай... виж как ще е тогава 100% ще си наясно какво става.

 

А по въпроса със това колко са скъпи, Denso чистачките, не мисля че са пък толкова, на нормални цени са си... около 45 кинта за комплект.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако имаш износени втулки на механизма, рамото на чистачката е дълго и малкия луфт дава голямо отражение. Има значение и ъгъла на чистачките към стъклото, колкото е по-остър, толкова по-добре чистят. Вариантите са само два - луфт в механизма или изкривено рамо на чистачката.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не съм пробвал да изчистя стъклото с препарат, но откакто се прояви проблема поне 10 пъти съм бил на автомивка. Въпреки това ще пробвам с 1 парцал да го мина днес, но се съмнявам в ефекта.

 

Тези втулки купуват ли се отнякъде или цялото рамо?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Поръчай си проблемното рамо втора употреба. Алекс ще ти пробва на някой галант дали чисти и ще си имаш ефективно работещи чистачки. Ще ти го прати барабар с перото и ти само ще сложиш цялата друга чистачка без да пипаш нищо. Би трябвало с това да се реши проблема.

Не трябва да опира нито в капака, нито в рамката на колонката. Има си точно място и се движи открай докрай с толеранс сигурно не повече от 1 см. от двете крайни точки.

Редактирано от Andy Van Der Drift
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Старото рамо (което счупих) го сравнявахме с колегата SNS един ден и беше 1:1 с неговото, но когато вдигаш предния капак, леко опира в мястото където се пречупва рамото, когато да вдигам нагоре. Седеше по-надигнато, отколкото неговото, а като ъгли си бяха Ок. Та се опитах на ръка да го изкривя така, че да прилепва повече към стъклото, но се оказа някакъв материал, които по-скоро ще се счупи, отколкото да се огъне. И сега лявото ми рамо е от някаква немска бангия, която в моргата не си личеше дори каква е.

 

Ако някак се ремонтират тези механизми - ок, ако не - ще помоля Алекс да засили един към Варна и каквото е писано...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...