Премини към съдържание

Втулка на заден горен носач


netizen

Препоръчано мнение

Здравейте :) Имам следният проблем на задно ляво колело , втулката на горният носач където се захваща шенкела е разбита, но се оказва, че като резервна част има само шенкел :( нов ~300лв. , стар ~200лв. което ми се струва неразумно само заради една втулка... Дали има вариант да се избие тази втулка и да се набие нова? Прилагам и снимка на въпросният детайл.

post-1119-1174466593.jpg

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте :) Имам следният проблем на задно ляво колело , втулката на горният носач където се захваща шенкела е разбита, но се оказва, че като резервна част има само шенкел :( нов ~300лв. , стар ~200лв. което ми се струва неразумно само заради една втулка... Дали има вариант да се избие тази втулка и да се набие нова? Прилагам и снимка на въпросният детайл.

post-1119-1174466593.jpg

Спокойно колега...сменят се. Звънни в Автогарант и питай там. :good:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Спокойно колега...сменят се. Звънни в Автогарант и питай там. :good:

 

 

Благодаря много :good: Обадих се - ще ми я изпратят :icon_clap:

Цената е 25лв. :drinks: :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря много :good: Обадих се - ще ми я изпратят :icon_clap:

Цената е 25лв. :drinks: :icon_thumbup:

25 лв е гадната, аз бих си взел от 40 лв. щото е оригиналната и ще кара много време .........тези втулки се скапват още на 1-вата година.......освен това се сваля шенкела ако нямаш моето приспособление, което в някои случаи не става и то, и трябва да се свали целия шенкел.....т.е. разкачват се 3-те щанги, амортесиора, главината ,сп. апарат и т.н. вкл. и дадчика на АБС-а и внимавай с него...........щото е клеасал най вероятно и има опасност от счупване :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

25 лв е гадната, аз бих си взел от 40 лв. щото е оригиналната и ще кара много време .........тези втулки се скапват още на 1-вата година.......освен това се сваля шенкела ако нямаш моето приспособление, което в някои случаи не става и то, и трябва да се свали целия шенкел.....т.е. разкачват се 3-те щанги, амортесиора, главината ,сп. апарат и т.н. вкл. и дадчика на АБС-а и внимавай с него...........щото е клеасал най вероятно и има опасност от счупване :)

 

човек се учи докато е жив... за страх и ужас на околните :D поръчана е вече, а и във В. Търново няма от къде да взема само втулка - всеки се опитва да ми пробута шенкел... а каква е тази "оригинална" втулка за 40лв. ? Според Ратола също не се продава като отделен компонент ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

човек се учи докато е жив... за страх и ужас на околните :D поръчана е вече, а и във В. Търново няма от къде да взема само втулка - всеки се опитва да ми пробута шенкел... а каква е тази "оригинална" втулка за 40лв. ? Според Ратола също не се продава като отделен компонент ?

Ратола ги зарежи..........оригинална на :mitsu-smiley: има си и парт номер..... :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ратола ги зарежи..........оригинална на :mitsu-smiley: има си и парт номер..... :D

 

зарязвам ги :) но от къде да пазарувам занапред в такъв случай?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

а от къде да си изтегля "програмата за митсубиши" ? :)

инъче и на мен ми се видя да е отдоло , гледах от detaili.ru

Програмата, за която питаш е само за служебно ползване от оторизираните сервизи на Митсубиши. Няма от къде да я изтеглиш, освен това в нея се работи с кодове и дори и да я имаш, пак няма да ти върши работа. Хубаво е, че Мирослав е в нашия форум, той ще ни помага когато имаме нужда от нещо. :good:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

а от къде да си изтегля "програмата за митсубиши" ? :)

инъче и на мен ми се видя да е отдоло , гледах от detaili.ru

CAPS аз имам, но информацията на http://www.detali.ru/ е същата и в по-удобен вид.

По-интересна е ценовата листа по кодовете на частите, но това също го има на този сайт с техните цени, обаче :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да си призная без да ми се смеете :D ,но навремето преди 3-4години на стария ми галант ги смених като втулката я купих едно към едно същата от магазина на рено...незнам от каво рено беще но двете втулки ми излезнаха 18лв тогава.И си запспаха на мястото...доколкото знам момчето още си кара колата и няма проблеми с тях и са си здрави

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

MB864964 пише на етикета

 

http://www.yoree.org/temp/IMG_4053.jpg

Да, това е втулката, но не е на тази фирма, това е тайванската май и за нея говоря че след 2-3 години почва да дава ядове.......

имаше една друга фирма , японска - Накамото ли , кво беше ..........това слагам аз и е доста по добра.. :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

след 2-3 години ... я камилата я камиларя :D тя ако изкара толкова - ще е най-хубавата втулка от 25лв. все пак :icon_dance:

Така е , много си прав........но остави втулката ,ами си е бая работата :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Така е , много си прав........но остави втулката ,ами си е бая работата :)

 

 

 

Още немога да забравя колко поздрави пратиха на маиката на колата ми :D маисторите които ми ги сменяха втулките и ако не се лъжа маи 2-дена си играха само с тях да ги сменят :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

ако успея да се вредя за смяна утре, ще коментирам колко и как са :icon_censored: :icon_censored: :icon_censored: майсторите :D

Много ще :icon_censored: на майка........... :D

Ще се опитам да направя една прогноза за утре.......... :D

Така както гледам на снимката, ще се наложи да го режат болта,защото той ще е клеасал вътре във втулката........освен това болтавете на надлъжните щанги, напречните носачи,амортесиорите от долу,болчетата на кабелите за дадчиците на АБС-а ще се изпокъсат поне половината, освен това трябва да свалиш барабаните, и главините.............за да остане само шенкела, за да можеш после да избиеш старите втулки и да набиеш новите,обаче може да се наложи да гориш (нагряваш ) старите втулки ,щото ще са спекли яко......може да се наложи и да ги режеш с ножовка от тия по тънките, забравих им името.......това е бая работа и то тегава и неимоверно ще има :icon_censored: от страна на майсторите........ :D

Така че успех .......... :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 година ...

Изравям темата поради един "малък" несъществен проблем. Вкарах си в нашия сервиз Галанта за смяна на ремъци, свещи и кабели, и тем подобни консумативи. При подробен оглед изкочиха още няколко нещица. Приятели, имам спешна нужда от помощта Ви да получа малко инфо.

Първо: от къде мога да се сдобия с втулки (селенови) за предните носачи (малките втулки). Трябват ми и гумените уплътнения за лулите на свещите.

Моля Ви помогнете.

 

P.S. Колата ми е Галант 2000г. 2,4 (не GDI), американския вариант.

Благодаря предварително!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Изравям темата поради един "малък" несъществен проблем. Вкарах си в нашия сервиз Галанта за смяна на ремъци, свещи и кабели, и тем подобни консумативи. При подробен оглед изкочиха още няколко нещица. Приятели, имам спешна нужда от помощта Ви да получа малко инфо.

Първо: от къде мога да се сдобия с втулки (селенови) за предните носачи (малките втулки). Трябват ми и гумените уплътнения за лулите на свещите.

Моля Ви помогнете.

 

P.S. Колата ми е Галант 2000г. 2,4 (не GDI), американския вариант.

Благодаря предварително!

Кои точно втулки? И на кои носачи - предни долни прави носачи, предни криви носачи, или предни горни носачи (последните са с малки втулки 2 броя на носач и седят на болтовете чрез които се захваща за купето)........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...