Премини към съдържание

Галанта ми попадна в голяма локва !


aods

Препоръчано мнение

Здравейте колеги! Вчера се прибирах късно вечерта при обилен дъжд и попаднах в голяма локва след което двигателя започна да издава странни звуци и да трака при високите предавки едвам се прибрах до вкъщи... помислих че са се намокрили свещите но днес като я запалих и подадох газ тръгна да гаснее какво бихте ме посъветвали , благодаря предварително!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Като изсъхне хубаво ще се оправи от самосебе си. Имай малко търпение.

Не си минал през голяма вода че да глътне чак във филтъра, нали?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Кой знае...

 

Ако беше глътнала вода, щеше да направи воден чук и нямаше да запали изобщо. И аз мисля, че като изсъхне ще се оправи.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако беше глътнала вода, щеше да направи воден чук и нямаше да запали изобщо. И аз мисля, че като изсъхне ще се оправи.

 

+++

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Говорех за малки количества. Капки, не кофи.

Взимай един сешоар по лули, кабели, букси, бобини... нагревки. Щеше да е добре да е жега и да я оставиш на слънце с вдигнат капак, ама не е. Дано нещо не е приключила с електрониката, че от водата стават къси съединения.

 

Тествай дали идва бензин по входящия маркуч (от помпата) като дадеш контакт, виж дали свещите дават ток, провери и маслото за всеки случай докъде е що е, прегледай някои съединения/букси до датчици, бобина, подсуши, почисти и пали.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Нямаше да е зле да се знае конкретно какъв е Галанта и с какъв мотор, но ако има капачка и палец и описаното новопоявило се чукане е като от "аванс", много вероятно се е намокрила капачката и може просто да се свали и продуха, вместо да се чака чудото да стане от само себе си няколко дни..

Редактирано от Lyubo Dimitrov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,колата е Галант година 1995 1.8 glsi , днес я запалих ходих до центъра,вече не ми гаснее като подам рязко газ само от време на време на 2ра и трета скорост вибрираше , иначе вчера и отварях филтъра въздушния сух е нз може би сте прави че трябва да изчакам да изсъхне хубаво, и все пак мисля да я заведа на доктор при мой човек следващата седмица като се варне от почивка да я прегледа .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Някой цилиндър се "губи" от време на време. На втора и трета е вибрирало (аз го разбирам като прекъсване), защото повече газ даваш на тези предавки. На първа докато си намачкал педала и колата се набира. Едва ли си давал толкова газ колкото на горните две предавки. Не като обороти, а като степен на отваряне на дроселовата клапа.

Ако го прави след голямата локва, би трябвало да й мине и без да я водиш по майстори. Просто трябва да се покара и да загрее хубаво че да избяга водата.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Добре , ще пробвам както ти каза да я поразтикам малко да видим дали това прескачане ще изчезне . Мерси за коментарите

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Какво точно се случва? Ако нещо двигателя се е разтропал, каре или нещо друго, с каране ще я счупиш. С описателни "вибриране" и "прескачане" почвам да се притеснявам.

 

Прекъсване е например както си дал газ на трета и тя ту набира, ту спира... присецва, върви на тласъци. Включително с равна газ, без ускорение. Но ако чуваш че нещо "меле" отпред, бегом при майстор и не я карай изобщо.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не чувам нищо отпред ей сега пак излизах с нея това прекъсване го нямаше на 2-ра и 3-та малко по тромава е сякаш нз не и давам много зор нека да изсъхне хубаво и ще видим.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...