Премини към съдържание

Кой мобилен оператор цака по малко ?


Препоръчано мнение

Оказа се че наскоро ми е изтекъл срока на договора към мобилния оператор, та накратко въпроса е дали не е време за смяна на оператора ?

 

Разглеждайки тарифите и плановете се озовах в непозната територия с много объркано представена информация от операторите.

Моля колегите които са по-запознати с многобройните тарифи и плановете да предложат тарифен план и оператор без инетернет.

 

П.П. - Употребата на мобилен телефон е сведена до разумни граници.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами много зависи от това колко минути говориш на месец моята такса е 25лв с включени 300 мин. към всички оператори,300 мб високо скоростен интернет и 150 ММС в мрежата на Глобул ,имаше я и подобна без интернет ,а с включени безплатни -150 СМС в тяхната мрежа и мисля че беше около 20 лв. Разгледай офертите на Виваком мисля че имаха доста добри като цени.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Съвет, освен като човек, а и като служител в един от операторите - не се подлъгвай от приятели, познати и т.н. Потреблението на всеки е коренно различно. Чувам почти ежедневно, че еди кой си говори постоянно и плаща 20лв, а нашия човек се ограничавал и плаща 50лв примерно. Направи следните неща:

1. Отговори си на въпроса към кой оператор са близките ти и приятелите;

2. След това опитай да игнорираш ценовия фактор и мисли само за обслужване - това поне според мен е най-важно;

3. Отвори си една фактура и виж разговорите като направление с кой оператор са;

4. Сметни си общо изговорените минути и виж дали няма тарифа на сегашния ти оператор с поне толкова национални минути (към всички);

5. Ако имаш страшно много общо изговорени минути помисли дали голям процент от тях не са с няколко човека - мисля всички оператори в момента имат планове или екстри с национални минути + безплатно към няколко номера (за мен това са най-удачните планове за нормално говорящо часто лице);

6. Избери си тарифа

 

Не винаги смяната на оператора е съпроводена от по-малки сметки или по-малко ядове. Затова оцени обслужването в сегашния ти оператор, ако не ти харесва и си имал проблеми, които оператора не е могъл да оправи - тогава избери нов.

 

За помощ съм насреща.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А ти на кой оператор си Сунайчо. Аз забелязох следното,когато ползваш само безплатните и нямаш сметка извън тях,всичко е наред,сметката е точна,но когато имаш и разговори отгоре,започват по малко да ти надписват. Аз имах надписан един смс до Англия и не ми е за стотинките,ама не искам да ме лъжат,отивам в офис на Глобул и им обяснявам ситуацията,но ми казаха,че няма как да се разбере реално кой го е изпратил съобщението. Подхвърлих им,че има как,но трябва да се казваш Цветан Цветанов :D. На Мтел е същото,плащам само сметка,но и там ако забележат,че имаш повечко сметка,нищо чудно да ти надпишат,виждал съм не веднъж ядосани потребители да се карат в офисите.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Оказа се че наскоро ми е изтекъл срока на договора към мобилния оператор, та накратко въпроса е дали не е време за смяна на оператора ?

 

Разглеждайки тарифите и плановете се озовах в непозната територия с много объркано представена информация от операторите.

Моля колегите които са по-запознати с многобройните тарифи и плановете да предложат тарифен план и оператор без инетернет.

 

П.П. - Употребата на мобилен телефон е сведена до разумни граници.

И на трите оператора бях клиент от самото им създаване до преди 2 години, сега съм само на Виваком .

През всичките години това е единствения оператор, който не се опита и с 1ст. да ме прецака ..:)

Нямат и ситни букви в договорите, имат необвързващи договори които можеш да променяш или прекратяваш всеки божи месец ..

Да не говорим, че за най малка сума, предлагат най много минути към чужди оператори а също така и международни разговори ..

Разгледай им обстойно офертите и няма да съжаляваш .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И на трите оператора бях клиент от самото им създаване до преди 2 години, сега съм само на Виваком .

През всичките години това е единствения оператор, който не се опита и с 1ст. да ме прецака ..:)

Нямат и ситни букви в договорите, имат необвързващи договори които можеш да променяш или прекратяваш всеки божи месец ..

Да не говорим, че за най малка сума, предлагат най много минути към чужди оператори а също така и международни разговори ..

Разгледай им обстойно офертите и няма да съжаляваш .

Подкрепям на 100%.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

+1 за VIV@COM :) , издържам и една карта на GL0BUL, за мен това е "златната среда", като от гл0булск@та говоря само в тяхната мрежа.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък преди време имах ядове с виваком(още като беше вивател), явно е как случиш..

Както каза колегата по-горе, пресметни си разговорите и ако откриеш тарифа, която да ги покрива.. значи това е твоята тарифа, пък за оператори е как случиш.

Редактирано от TASSO
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

+1 за VIV@COM :) , издържам и една карта на GL0BUL, за мен това е "златната среда", като от гл0булск@та говоря само в тяхната мрежа.

+1 за Vivacom

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А ти на кой оператор си Сунайчо...

 

Преобразувах я на Прима карта, но това е за сега :icon_n_king: Явно не ми остава друго освен да взема да извадя всички тарифи и планове на всички оператори :icon_hmm: ама пусто му време.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Явно не ми остава друго освен да взема да извадя всички тарифи и планове на всички оператори

Само ще си загубиш още от времето ..:) Достатъчно е да изкараш само на Виваком и да си избереш подходящ, за останалите умножаваш таксата за същите екстри по 2 :D и си готов ..
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Според мен фирмените абонаменти са много изгодни. Но както те е посъветвал колегата зависи колко и с кой приказваш. Нашето сем. например, сме в моята фирма, към Виваком, моята тарифа е 22.56 с ДДС, вкл. 350 безплатни мин. към всички бг мрежи + международни разговори, отделно от тези минути, разговорите м/у фирмените карти са безплатни. ЦЪК

Лично аз в началото бях в Мтел, след това Глобул и от доста време съм на Виваком.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз другия месец се махам от Глобул и съм си харесал една програма на Вивателците. Имат 250 мин към всички + интернет и ще ми излиза около 20-22 лв, а за същото при глобул почти 30, а понякога и повече, не ми е ясно как съм изговарял 300 мин.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз другия месец се махам от Глобул и съм си харесал една програма на Вивателците. Имат 250 мин към всички + интернет и ще ми излиза около 20-22 лв, а за същото при глобул почти 30, а понякога и повече, не ми е ясно как съм изговарял 300 мин.

 

Правят се, аз преди няколко месеца реших да погледна горе долу колко минути прикарвам, защото може да променя малко тарифата.. и се оказа, че в мрежата на LOOP правя средно между 500-900мин. А към останалите оператори 20-40 мин.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм на Виваком от четири години до сега съм нямал ядове. Като цяло не плащам повече от таксата, а тя е 20лв. 1500 минути и 1500 смс-а към мрежата на виваком с 30 мин към другите оператори и неограничен интернет. Бил съм и към Мтел и Глобул но плащах значително големи сметки а уж не говорих, от глобул едвам се отървах бяха големи караници и чудесии общо взето с глобулците беше голям филм подаване на жалби, консултации с адвокат и още какво ли не, в общи линии ако решат да те набутат с пари нищо не можеш да докажеш. Съвета ми е някакъв необвързващ план съобразен според разговорите които водиш. :)

Редактирано от dimitar11
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Правят се, аз преди няколко месеца реших да погледна горе долу колко минути прикарвам, защото може да променя малко тарифата.. и се оказа, че в мрежата на LOOP правя средно между 500-900мин. А към останалите оператори 20-40 мин.

Като каза Loop, се сетих и за тези новите Bob, някой има ли впечатления от тях, тъй като и те имат някакви планове с много безплатни минути към всички(това ми е единственото изискване, защото говоря с много хора на различни оператори, а ползвам само 1 телефон и не ме устройват промоции от сорта на 2000 мин, ама само към една или друга мрежа).

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

тъй като и те имат някакви планове с много безплатни минути към всички(това ми е единственото изискване, защото говоря с много хора на различни оператори, а ползвам само 1 телефон и не ме устройват промоции от сорта на 2000 мин, ама само към една или друга мрежа).

То безплатни минути и обеди няма никъде, ;) всичко си се плаща с таксата, :) но и в това отношение Вивата са с едни гърди напред, особено ако си "лоялен клиент" и ползваш 25% отстъпка, таксите значително намаляват ..
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

При добре направена преценка на това от какво имаш нужда реално и съответно избран план отговарящ поне на 90% няма да имаш никакви ядове с никого. Просто човек трябва да бъде по отговорен и в това отношение. Същото е и при колите: когато на колата не и се обръща достатъчно внимание, започват ядовете, но затова е виновен само собственика. Иначе полсле разправя, че едиси коя кола била боклук и се чупела, естествено така ще се случи и със следващата, която ще се смени. Има хора, които и света да сменят пак ще бъдат недоволни, така, че стегни се малко трябват ти не повече от 10 минути да разбереш от какво имаш нужда и кой ще ти го предложи на най-добра цена! :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

То безплатни минути и обеди няма никъде, ;) всичко си се плаща с таксата, :) но и в това отношение Вивата са с едни гърди напред, особено ако си "лоялен клиент" и ползваш 25% отстъпка, таксите значително намаляват ..

За това мисля, че е най добре с тях да подпиша. Благодаря за съветите. :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...