Премини към съдържание

Появи се скърцане при завой наляво или дясно.


Препоръчано мнение

Здравейте, днес изведнъж се почви скърцане което е много дразнещо. При навиване на волана наляво или дясно дори и на място скърца ужасно. Досега го нямаше този проблем, върнах се от дълъг път разтоварих колата и като слязох да я преместя на паркинга зад блока и се започна едно скърцане. Някакви идеи от къде идва този проблем? То сигурно ще трябва да се ходи на майстор ама поне да съм подготвен за какво иде реч.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Най вероятно ще да е някой шарнир, ама най добре иди в сервиз и прегледайте цялата ходова част ..

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

и при мен има едно такова скърцане, което е много лекичко обаче. Водих я на майстор и ми казаха, че хидравличната помпа е тръгнала да заминава, но и е рано да я сменям и по-добре да си карам с нея, до есента. И между другото интересното е, че само вътре в колата се чува, не и отвън.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А възможно ли е да са шарнирни болтове? :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

При мен скърцаше миналата година, смених тампони на стабилизиращата щанга и се оправи. Наскоро сменях шарнир и майстора каза, че същите тампони пак са тръгнали да се късат и от 1-2 седмици скърцането пак започна да се появява.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А колко струват тези тампони на стабилизиращата щанга?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А колко струват тези тампони на стабилизиращата щанга?

Тези тампони са евтини, но смяната им е голям чеп..:) Пък и те скърцат предимно по неравности, щом скърца при въртене на волана, първо шарнирите прегледай ..
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тези тампони са евтини, но смяната им е голям чеп..:) Пък и те скърцат предимно по неравности, щом скърца при въртене на волана, първо шарнирите прегледай ..

Да...Голям!Целия преден мост долу.Сменях ги наскоро-30лв двата и след това се появи скърцането.Не мога да си обясня обаче защо...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да...Голям!Целия преден мост долу.Сменях ги наскоро-30лв двата и след това се появи скърцането.Не мога да си обясня обаче защо...

 

Я виж дали не са затегнали вече,че наврмето взех едни накраиници от Гърция -оргинални и с тръба едвам ги размърдаха в сервиза.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А колко струват тези тампони на стабилизиращата щанга?

Тампони - 6 лв

Смяна - 40 лв :icon_blush: сваля се гредата под двигателя

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...