Премини към съдържание

Постоянно светещи задни светлини


Haho

Препоръчано мнение

Здравейте,

 

Преди 3 дни забелязах, че постоянно ми светят и двете задни светлини. Многократно превключвах на задна и обратно но без ефект. Тъй като ми се налагаше да тръгна на дълъг път просто извадих крушките за да не смущавам движещите се зад мен.

Въпроса ми е, възможно ли е да е реле със залепнали контакти (достъпно в двигателния отсек) или по-скоро е някакъв превключвател, за който ще се наложи да търся сервиз?

 

Колата е тази от подписа.

 

Поздрави

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако не се лъжа ..........датчик на скоростната кутия :)

Редактирано от Traychev
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако не се лъжа ..........датчик на скоростната кутия :)

 

Да, и аз в последствие прочетох малко, как обикновено е реализирано в повечето автомобили. Явно ще се минава през сервиз.

 

Мерси

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...

И двамата си сменете датчика за задни светлини, който е на скоростната кутия и ще ви се оправят ..:icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И като го смените, ако проблема още не е решен, то разгледайте снопа кабели - които излиза от купето и влиза в задният капак. Може да има някой прекъснат...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не ти трябва да ровиш по кабелите .. Откачи буксата от датчика на скоростите и дай на късо с едно кабелче, завърти ключа на контакт и виж отзад какво става ..

Ако няма светлини, тогава търси причината в кабели и крушки ..

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 седмици ...

На моята каризма 1.8 гди 2000 г. изобщо не светят задни светлини..крушките са наред..бушоните са здрави..моля за идеи

 

 

Прекъснат кабел или датчик на скоростна кутия. Намира се долу ниско до полуоската.Въртиш пълен десен излизаш от колата и от страната на шофера клякаш и ще го видиш ;).Прецаква се пружинката в самия датчик и палчето засежда -(светлините светят постоянно) или друга механична повреда на самия датчик- (въобще не светят ) това е колега успех !!!

Редактирано от doktora_mz
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Прекъснат кабел или датчик на скоростна кутия. Намира се долу ниско до полуоската.Въртиш пълен десен излизаш от колата и от страната на шофера клякаш и ще го видиш ;).

Нищо няма да види, ще му остане само въртенето и клякането ..:) При него датчика е отгоре ..;)
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 години ...

Добър ден!

От известно време не ми светят светлините за заден ход !

проверих крушките и бушоните... всичко е 6+ :) Без да проверявам датчика за задни светлини, ярез подаване на късо, направо го поръчах и понеже майсторите все нямат време исках да попитам, това на снимката ли е датчика ?! Ако е той, има ли някакъв пиниз на подмяна, или да действам смело и направо да го сменя самичък !?

1,8 GDI, 99г., 125к.с.

 

http://prikachi.com/images.php?images/290/8892290a.jpg

 

http://prikachi.com/images.php?images/291/8892291z.jpg

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Той е.

Вадиш първо буксата, после смело отвиваш с ключа.

При слагането на новият, не забравяй дифтунката - върви в комплект с датчика.

И не стягай докато изкривиш ключа - по-лекинко...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за бързия отговор :)

В пликчето освен самия датчик нямам никакви други екстри (части), това за което говориш да не забравя се надявам да е сложено на самия датчик или ще проверя ако мога да взема от стария :) дано да имам късмет :Р

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Представлява тънка медна или месингова шайба.

На старият датчик би трябвало да има....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

хубаво е да е нова .Медна шайба,може да се намери в повечето магазини за крепежни изделия.Ако си от Асеновград,като влезеш в Пловдив от Кукленско,там дето е мотокара,има добре зареден магазин .Успех!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

хубаво е да е нова .Медна шайба,може да се намери в повечето магазини за крепежни изделия.Ако си от Асеновград,като влезеш в Пловдив от Кукленско,там дето е мотокара,има добре зареден магазин .Успех!

 

При слагането на новият, не забравяй дифтунката - върви в комплект с датчика.

 

Странно е, че дифтунката я няма приложена към новият датчик,,,

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Добър ден :) Само да споделя опита :)

Подмяната е изключително лесна, ключ 24 и малко по-дълги клещи (за хора с по-големи ръце), тъй като датчикт е на малко тясно място !

Дифтунгата от оригиналния датчик пасва перфектно на новия :) Само внимавайте при работата да не ударите датчикът за температурата ! При мен се откачи, за да се избегне препоръчвам предварително да се откачи неговата букса :)

 

Всичко отнема 2 минути ! :) УСПЕХ !

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...