Премини към съдържание

Въпрос за масло


Препоръчано мнение

Здравейте колеги, най - накрая и аз се сдобих с Galant и преди да иде при DJ-я за смяна на ремъци, ролки, филтри и т.н. мисля да му сменя маслото. Попрегледах темите и се спрях на Yacoo VX 1000 LL 5W40, колата е 2.5 на 250 000км. Та въпроса ми е става ли това маслко, има ли значение масления филтър?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Смени при него с Мотул.

При мен се разтропаха повдигачи от европейския Енеос, който загуби качества на 5000 километра и след смяна с Мотул двигателя млъкна.

За съжаление Енеос от Европа няма нищо общо с японския.

Ще се опитам да вкарам още няколко бутилки от Япония, но това ще стане малко по-късно.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

+ 1 за Мотул, много добро масло. Можеш да кажеш на Пламен да ти го смени, заедно с цялостното обслужване. Можеш да си сложиш 5W /40 лично аз съм на мнение, че двигателя работи по-добре с него отколкото 10W / 40. :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Моята е с Яко 5/40 ВХ1000 лонг лайф. Идеално е :icon_bye:

Почти всички маслени филтри имат клапан за задържане на маслото (за студения старт).

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз така четох, че 5w40 е по - добре и затова мисля и да го сменя с такова. Благодаря колеги за отговорите. Малко е извън темата, отзад в багажника като го отворя, по средата, отгоре, се показват някакви кабели - 2 на брой, и нямам представа за какво са. Случайно някой да е запознат?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, най - накрая намерих време и сайт, в който да кача снимките и да ви покажа тия кабели, които са в багажника.

Ето и линка към сайта http://s1312.photobucket.com/user/mitsubishi7334/library/?sort=3&page=1

Редактирано от GreenY_RiZzLa
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...