Премини към съдържание

С БГ номера в Германия


Препоръчано мнение

1. Имаме ли право да караме постоянно с БГ номера и какви са рисковете?

2. Данъци ,такси, застраховки може ли да се плащат в България?

 

Мисля че темата ще е интересна за много хора.

Поздрави.

Редактирано от maroki
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Нямаш никакви проблеми да си караш с българските номера, но ще ти трябва активна застраховка Зелена карта както и Гражданска отговорност но не знам за Техническия преглед как ще станат нещата защото за Зелена карта и Гражданска отговорност автомобила не трябва да е в България, но за Техническия преглед нямам как без автомобила Само преглед не знам как ще си изкараш а немците го изискват.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Идва се в България един път в годината и се минава преглед,застраховка,ако искаш и т.н. Иначе,ако решиш да правиш там,може и да ти излезе по-скъпа от колата.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

По важния момент е къде ще се кара и какъв е автомила . Много от немските градове имат зелена зона (няма нищо общо с паркинги и гаражи) . Отнася се за емисията на изгорелите газове изпускани от вашият автомобил . За това първо проверете дали там където отивате има зелена зона и дали ваяият автомобил отговаря на изискванията за нея .

 

Ето тук има по подробна информация .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако си за по-дълго време ще почнат да те гонят за такси . Заради това моя опит е - автомобила да се води на друг човек в БГ плащаш си ГО , зелена карта , преглед и данъци тук и си свиркаш .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

От всякъде чувам различни мнения.. явно временно може да се кара... но не и в дългосрочен план, твърде е рисковано и има солени глоби.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз мога да говоря за Испания.. но предполагам, че е аналогично и за Германия... В Испания не можеш, ако имаш адресна регистрация и работиш там, си задължен да си смениш номерата! Връщаш номерата в БГ едни транзитни до там и я регистрираш наново(гражданска, каско, преглед) всичко върви накуп и се казва TODO SIGURO. Родителите ми живеят там и в момента минават през тази "фаза", също в допълнение ще кажа че има ли нещо не-стоково по колата като джанти или фолио или различни гуми, освен такива каквито са в книжката на колата от производителя, ти отказват регистрация, докато не сложиш всичко в режим "сток". Примерно за рав4-та 2008г това удоволствие се равнява на 1500 еврака. Поздрави! :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Имам приятел, живее и работи от 12 год в Гърция, кара си там от 2-3 год кола с българска регистрация и застраховка и не му дреме. Нямат проблеми.

 

п.п. всяка държава си има различни правила, без значение, че сме в "обединена европа" Как в Гърция и Италия, примерно по пазарите им на открито се продават млечни продукти, месо и риба, а тука, понеже сме в Европа не може...няма такъв смях :icon_censored:

Редактирано от mmotors
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

От всякъде чувам различни мнения.. явно временно може да се кара... но не и в дългосрочен план, твърде е рисковано и има солени глоби.

Много интересна тема. Мен също ме вълнува може ли да се кара постоянно с БГ номера навън. Разбира се, веднъж годишно обратно в БГ да се мине техн. преглед и обратно.

Колеги maroki, srusev, кажете по-конкретно защо е рисковано да се кара, какви мнения чувате, защо може да има солени глоби - нали колата има застраховка + зелена карта, има преглед, платен данък и платени пътни такси (винетки)... не разбирам. А защо, ако колата е служебна (на фирма), е по-вероятно да няма проблем?

 

Аз имам едни комшии, които от доста време живеят във Франция. Карат S-class със Софийски номера. Поне за последно, когато си идваха (преди 2-3 години), бяха софийски. Сега не знам дали са ги сменили.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Става въпрос за собствена кола , а не фирмена. А след като работиш и си регистриран на адрес там има някакъв срок в който трябва да смениш с немски номера автомобила. Някой каза 30 дена, друг 6 месеца , не знам точно...След това ако се заядат може да ти стане много лошо, законите и глобите са солени. Още по-лошо е ако станеш участник в ПТП ..... и ще има брадва ама не през главата а през кръста :D Все още се събира инфо по темата, ще ни е от полза :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...