Премини към съдържание

Проблем


amnesia

Препоръчано мнение

Привет, колеги.

Снощи като се прибирах, започна да мирише неприятно в купето. Спрях парното, и всичко си дойде на мястото. После пробвах да му задам 32 градуса и max на вентилатора и взе че се запоти предното стъкло. Дизелов галант 2000см3 роден `99. Къде в Пловдив ще ми излекуват колата.

Извинявам се ако има друга подобна тема.

Предварително благодаря, и желая успешен ден на всички!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Според мен си за нов филтър на купето.

Има едни спрейчета с много приятна и трайна миризма. Аз съм си харесал като в едни нови коли, ама са друга марка и няма да ги споменавам. Пръскаш с нещо такова и чао-чао неприятна миризма. Запотяването също ще изчезне.

И при мен се поти стъклото, но като насоча клапите към обдухване на предното стъкло веднага почва да намалява докато стане сухо.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не знам как мирише антифриза. Следи си нивото в радиатора преди студен старт щом те притеснява. Отвий капачката и запали, накарай някой да подава газ до 2000 оборота - не трябва да бълбука от там. Парно имаш ли, маркучите на радиатора меки ли са или "на камък"?

Явно не знаеш как може да смърди от този филтър.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

%7Bstyle_images_url%7D/offtop.gif
Преди години старата ми кола седеше до кош за царевица. Дойде есента, стана студено и взех да ползвам парното. Вонеше на вътрешна тоалетна, където е спряла водата от 24 часа и са я ползвали 20 човека по няколко пъти. Отидох да купя филтър за купето и пред магазина разглобяваме с единия продавач за по-бързо. Тъкмо надигна кората от лявата страна и един плъх се изсули кат съсел от тръбъ, при което онзи отскочи 2 метра назад от уплаха и изненада. Аз се хиля и учудвам същевременно и надигам кората да я махам - между ръцете ми мина още по-голям плъшок. Той се запъти към магазина на подскоци и искаше да влезе вътре. Помощникът ми побегна да го изпревари, успя да затвори вратата точно под носа му и плъхът хвана по тротоара. Отиваме при колата и трети плъх албинос (!) изтича по калника и тръгна към кръговото на центъра. Огледа се, изчака минаващия камион и преспокойно тръгна към хората из центъра. Вече се заливаме от смях и почваме да изриваме ла*ната на гадините - едно канче го*вна, а филтъра покафенял от пи*нята им. Измих с вода, подсуших и сглобявайки всичко с новия филтър видях 4-то парче, което е минало между вилката за превключване на скоростите на кутията, обаче в този момент аз явно съм сменял скорост и съм го прекъснал на две през средата му и висеше на кожата си от двете страни на кутията.
Не само може да мирише, не да смърди, а да вони до степен да ти се повдига. Хич не ми беше леко...
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Имал съм подобен проблем на VW при който имаше теч на антифриз от парното в купето от там и запотяване на предното стъкло. Дано да не е това, защото следва брутално разглобяване на цялото табло на колата :)

Редактирано от zexer
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Некое сервизче в Пловдив за диагноза и ремонт, ама да не се учат точно на моята кола?

ДА НЕ СЕ ОБИЖДАТ ИСТИНСКИТЕ АВТОМОНТЬОРИ, ама си препатих с един "майстор"

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз едно време, когато карах мерцедес имах същия проблем. Когато пусна парното миреше на антифриз и най-вече предното стъкло се запотява и ако пипнеш трябва да мазнее. При това положение значи имаш някъде по системата малък теч. Варианта е да отидеш до най-близката бензиностанция на Шел и да си купиш една присадка за запушване на такива течове(струва не повече от 10лв.). Някой може да ти каже, че ще ти се задръсти радиатора на парното ама не се тревожи при мен всичко беше ок и теча спря.

Успех!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Спорeд мeн проблeма ти e свързан с малка пукнатина в радиаторчeто на парното. Възможно e да протeчe и да намокри мокeта в купeто, но ако e много малка дупката сe изпарява и само запотява прозорцитe. Лично аз съм пробвал с добавки "stop leak", но eфeкт никакъв. Проблeма си го рeших с ново радиаторчe. Дано съм бил полeзeн.

Поздрави!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Некое сервизче в Пловдив за диагноза и ремонт, ама да не се учат точно на моята кола?

ДА НЕ СЕ ОБИЖДАТ ИСТИНСКИТЕ АВТОМОНТЬОРИ, ама си препатих с един "майстор"

Milen_Z потърси, в профила му има тел. номер, иначе сервиза му е зад завод чайка :good:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И тази сутрин всичко е наред. Без да съм правил нищо!!!

Май имам като екстра ISV (Immune system of the vehicle)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...