Премини към съдържание

Закупуване на Спейс стар?


Препоръчано мнение

Здравейте! Тази сряда ми предстои пътуване с цел закупуване на Мицубиши Спейс стар 1,3 бензин! Мисля еветуално да пътувам до Пловдив! От обявените по сайтовете коли съм се спрял на около 6-7! Ако някой може да ми отговори дали предлагането е по - голямо от обявеното, ще Ви бъда благодарен!!!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте! Тази сряда ми предстои пътуване с цел закупуване на Мицубиши Спейс стар 1,3 бензин! Мисля еветуално да пътувам до Пловдив! От обявените по сайтовете коли съм се спрял на около 6-7! Ако някой може да ми отговори дали предлагането е по - голямо от обявеното, ще Ви бъда благодарен!!!

 

 

Има подробна тема "За бъдещите собственици" малко по-надолу във раздела.Може да разбереш доста неща за автомобила! :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговора! Вече чета около 2 седмици! Утре сутринта тръгвам и ако имам късмет, вечерта се надявам да съм собственик на едно прекрасно Спейс старче!

Редактирано от driverbg
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, избрал си един много надежден и здрав модел.

Хубаво е, че отиваш в град, където има повече от 2-3 екземпляра, така ще имаш избор... Хубаво е да вземеш някой колега от форума с теб, който кара и разбира от модела. Но, ако няма такава възможност, моделът няма характерни слаби места, т.е. ще можеш и да се справиш сам. Накратко, обърни внимание на следното:

1. ръжда на задните вежди, задните подкалници, задните греди, бомбетата на амортисьорите, праговете;

2. мени ли обороти на незагрял двигател, ако мени - има нужда от почистване и евентуално от ревизиране на дросел... също така, на ниво ли са течностите по колата;

2+.на незагрял двигател ослушай се дали тропат клапаните, ако да - нуждае се от реглаж на клапани;

3. скоростна кутия - дали влизат предавките без проблем, дали се чува виене при каране;

4. лагери на предните главини дали вият;

Това са неща, които ги казвам от личен опит (Колт и СпейсСтар са брат'чеди :)). След като я купиш, задължително пълно обслужване - масло двг, масло скорости, ремък и ролка, филтри; свещи и кабели евентуално. На този мотор се слага без проблем обикновена АГУ, ако ще газифицираш. Моторът е достатъчен на купето, но по нагорнища ще се задъхва, също ако я товариш много.

И нещо много важно - веднага, след като я купиш, снимаш я едно хубаво и качваш снимките тук - нека радостта да е обща :)

Успех!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:D Хихи, към Арх. Пътко - това за ръждата по задните вежди, сигурно ти е спомен от Колта. При Спейса го няма, в Холандия май са ползвали различна ламарина.

А към driverbg- Колега, харесай си конкретен автомобил, мини в Пловдив при Milen_z от форума на една профилактика и после чак ще ти стане скучно от липса на проблеми, само каране и сипване на гориво, консумативи навреме и това е. Абе скучен автомобил, това си е. :lol:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:D Хихи, към Арх. Пътко - това за ръждата по задните вежди, сигурно ти е спомен от Колта. При Спейса го няма, в Холандия май са ползвали различна ламарина.

А към driverbg- Колега, харесай си конкретен автомобил, мини в Пловдив при Milen_z от форума на една профилактика и после чак ще ти стане скучно от липса на проблеми, само каране и сипване на гориво, консумативи навреме и това е. Абе скучен автомобил, това си е. :lol:

 

 

+1http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/icon_thumbup.gif

 

 

 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Скучен ли? Веднъж го мих на автомивка и после всяка една врата се отваряше със звук все едно че магаре на мост реве. Спомням си точно, защото се прибрах от нея между 14-16:00 когато хората почиваха в неделя. От 4-те заобиколни блока се подадоха да видят коя е този циганин с каруца и магаре вместо кон е дръзнал да ги смущава :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Скучен ли? Веднъж го мих на автомивка и после всяка една врата се отваряше със звук все едно че магаре на мост реве. Спомням си точно, защото се прибрах от нея между 14-16:00 когато хората почиваха в неделя. От 4-те заобиколни блока се подадоха да видят коя е този циганин с каруца и магаре вместо кон е дръзнал да ги смущава :icon_thumbup:

 

http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/smile.gif Може да напръскате пантите с ВД-40 да падне всичко гадно от тях, и след като изсъхнат със една спринцовка с игла че да може да се бърка навсякъде със рядко масло (например хидравлично) раздвижвате и край на скърцанията. http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/drive.gif

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте! Вече съм един от многото горди собственици на Спейс стар!Преди около половин час завърши обслужването на количката! Приятно се изненадах от финансовото измерение! Останаха да се сменят мисля, че се казват "чашки" на пружините на предните амортисьори, защото са изгнили. Вчера след големи мъки успях да си купя желаната кола! Мога да кажа само едно: "Срамота за пловдивските автокъщи!". От девет набелязани екземпляра нито един не ставаше за нищо / ударени, неработещи климатици, зле ребоядисани, непалещи и издаващи странни звуци и други такива/. Дори почти ме убедиха, че под няколоко си градуса /около 4 -5/ климатика изобщо не тръгвал! Добре, че имаше достатъчно време да отскоча и до София и да се ощастливя!Разказа ми се играта от път, но пък все пак начинанието си струваше и бе постигната желаната цел!

Редактирано от driverbg
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

ЧЕСТИТО колега! Със здраве да си я караш, хиляди без аварийни километри и само на хубави места да те води!!! Само парички за гориво да ти иска !

Скоро и снимки да качиш да я зърнем и ние...

Добре че за 1 ден си опрял и до София.. при мен добре че бяха повечко почивни дни... Казанлък, Пловдив, София - и на платформата към Ст.З....

 

Може и на някоя клубна среща да я доведеш!

http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/drinks.gif

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Честито колега!Да си я каращ със със здраве и много безаварийни километри.Ще останеш приятно изненадан от автомобила. :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Приятно се изненадах от финансовото измерение! Останаха да се сменят мисля, че се казват "чашки" на пружините на предните амортисьори, защото са изгнили.

 

Здравей колега, честито и от мен. Ревизирай си целият макферсон, така и така ще сваляте амортисьорите. Цифрата няма да ти хареса, но така и така си се хванал. После не забравяй да минеш и стенд преден мост. В обслужването, маслото на скоростите задъжително смени ли?

Поздрави

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте! Всичко е поръчано по тношение на амортисьорите! Колата вече е обслужена и първия сблъсък с непознатото! Започна да не държи обороти! Иначе майстора каза, че старите масла на кутията и двигателя са перфектни! Сега започвам да чета за оборотите видях, че има и такива теми за жалост!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Иначе майстора каза, че старите масла на кутията и двигателя са перфектни!

 

Че какво обслужване сте направили, това в никакъв случай не е пълно. Двигателя рано или късно ще го смениш, въпреки че от него се почва. На кутия се сменя на 105 000 км/7г. От къде си сигурен дали някога е сменяно или че километража не е врътнат че да чакаш да дойде пробега или времето. С акъла на майстора ще се вкараш в нови филми, но това ще го осетиш като цъфне ремонт на скоростите. Как ти се струва цифрата от само 1 лагер да е 200 лв, а те са 6 ако не се лъжа, ами синхронизатори, ами пари за ново масло след това и работа?

Поздрави

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

може би не съм се изразил правилно! Всички масла са сменени, ремъци и ролка!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Съжелявам, че ще го пиша тук, но няма как тръпка! Ако някой има плафон за купето на старчето съм готов да купя понеже на моя му липсва копчето!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Честито градски :) :rulez:

 

Аз имам плафон от каризма ако става :) Имам и някой друга джанта от Space star

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Честито градски :) :rulez:

 

Аз имам плафон от каризма ако става :) Имам и някой друга джанта от Space star

Как да се свържа с теб или къде да се видим? Плафона се намира по средата на купето и е с две крушки!

Редактирано от driverbg
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Как да се свържа с теб или къде да се видим? Плафона се намира по средата на купето и е с две крушки!

Честито и от мен,с много здраве да си я караш.Ако не намериш плафон пиши ми на лични за да не занимаваме всички да проверя в една автоморга.Преди два дни бях там ,но не обърнах внимание дали имаше плафон.Пиши ако не си решил проблема и ще проверя.Ще имам възможност след сряда.Успех.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Честито и от мен,с много здраве да си я караш.Ако не намериш плафон пиши ми на лични за да не занимаваме всички да проверя в една автоморга.Преди два дни бях там ,но не обърнах внимание дали имаше плафон.Пиши ако не си решил проблема и ще проверя.Ще имам възможност след сряда.Успех.

[/quot

Вече проверих на едно място, но бил продаден. Утре ще проверя на още едно място и ако не стане, ще ти пиша!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...