Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Данък Space Star 1.3


Препоръчано мнение

Извинявам се за въпроса, тъй като е свързан с автомобил с мощност 140 к.с. Как Ви се вижда данък от 249 лв за гр. Бургас? Нормално ли е? Колата е с катализатор.

Катализатора над 101 коня няма значение колега ..мисля че е нормално.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Катализатора над 101 коня няма значение колега ..мисля че е нормално.

Благодаря колега.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,

В Пловдив се заговори и сигурно е влезнало вече в сила на новите данъци като цяло (до към 40 %). На сайта на Община Пловдив по ЕГН пловдивчани могат да си проверят общата сума задължения. След регистрация и последващо посещение на място в Общината, тя ще даде парола за достъп, чрез която през Интернет вече по разбивка могат да се видят кой данък колко е. Проблема е, че сега на гишетата е огромна опашка да се чака за една парола. На мое име се води Мицку и част от апартамент (64 кв.м.). За миналата година данъка на колата бе към 28 лв, а жилището към 50-60 лв. Притеснителното в случая е, че сега от сайта на Общината ми се звери сумата от 236 лв. Някой колега плащал ли си е вече данък МПС в Общината?

Благодаря

 

Ето един линк за изчисление на данъка по градове к.с. и т.н.:http://www.calculator.bg/1/avtomobil_danak.html

Може да има разлика в зависимост кой месец го плащаме,имаше някакви_+5%.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ето един линк за изчисление на данъка по градове к.с. и т.н.:http://www.calculator.bg/1/avtomobil_danak.html

Може да има разлика в зависимост кой месец го плащаме,имаше някакви_+5%.

 

Всеки го знае този сайт, преди ако е била вярна сумата около 28 лв, ето че сега е 45, а там продължава да бъде старото.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Дааа, живеем в хубава държава - данъка на колата за 2013г е 60,78лв.Миналата година са платени 25лв / в Шумен / :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

някой...

 

 

 

Аз съм от Мадан и данъка ми е доста солиден 124 лева,като кофтито в ситуацияте е 4е за един кон ме лови големия данък

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Всеки го знае този сайт, преди ако е била вярна сумата около 28 лв, ето че сега е 45, а там продължава да бъде старото.

 

По данъчен калкулатор от сайта сумата е изчислена на 31,80 за мицубиши спейстар 1,3 2000г. София.Платена сума на данъчно гише на 29.03.2013г. 30,52 лв. Така че нека повече хора да го знаят този сайт :icon_bye:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

По данъчен калкулатор от сайта сумата е изчислена на 31,80 за мицубиши спейстар 1,3 2000г. София.Платена сума на данъчно гише на 29.03.2013г. 30,52 лв. Така че нека повече хора да го знаят този сайт :icon_bye:

Да но Пловдив данъците са с 45% отгоре,тази година!

Редактирано от dachbissnes
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да но Пловдив данъците са с 45% отгоре,тази година!

 

За Пловдив за същата кола размер на данъка: 29.30 лева по калкулатор.Ако не е толкова лошо :icon_box:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И тука се чудя ако се замери мощността на колата и ти издадат някакъв документ че е под 100к.с. дали има шанс да ти променят в данъчното ставката?

Колега според мен варианта е в ТИАТ / или друга лицензирана фирма/, където ще констатират, че е налице катализатор и издават протокол, който би следвало да се представи в КАТ и в НАП. Вчера регистрирах колата в НАП и до края на годината платих 26лв. и нещо си данък / с катализатор/.

Редактирано от driverbg
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Днес си платих данъка за 2013г. По талон ми е Space Star 1.3 2001г (60 kW или 82 HP) . Не зная навремето баща ми с катализатор или без катализатор как я е регистрирал от мое име. Но днеска платих сума 38 лв (Пловдив). Това прави в моя случай 26 % увеличение, а не 40% както се говори за данъците в Общината.

Поздрави

Редактирано от svetliof
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 7 месеца ...

Здравейте колеги ,на мен ми е любопитно ,колко е данакът за дизеловия двигател с 102 к.с , дали при някой автокъщи няма да има такива регистрирани примерно по талон на 100 к.с че наистина за една конска сила да плащаш двойно не струва .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Точно тази тема зачекнахме с приятелите на кафе. Не знаехме и спекулирахме с предположения. Ако спестяването след приспадане на данъка е 20 лв/година и възнамерявам още 5-6г да е моя колата, това са 100 лв. Колко струва издаването на тази бележка за да си направи човек сметка заслужава ли си акробатиката от разкарването по веригата представител-пункт за ГТП, данъчно?

Благодаря

Скоро четох някъде,че от следващата година,ще отпадне облекчението за катализатора.Иначе в Бургас за 1.3 86к.с.-25лв.(за сега)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Все от европа да гледаме......това с евро стандартите. Ама няма как да убедят голяма част от българина (каращ коли около 10 и повече години) чрез данъчни облекчения да купува нови автомобили. Не че не искам, но ми е неизгодно. Та по темата - за 6 месеца данъкът ми е 18 лв - 1,3 - 82кс. :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...