Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Помощ от знаещите за ОБОРОТИТЕ НА ПРАЗЕН


rbka

Препоръчано мнение

Темата е стара,но актуална.Моя проблем е идентичен с този на колегата по горе,само че след адаптацията на оборотите с махането на клемата на аку-то резултата е същия-т.е. когато колата е студена си държи перфектно оборотите от 1500 да речем и си падат правопропорционално с нарастване на температурата.Но когато стрелката стигне средата на скалата и автомобила се движи на свободна по инерция ,оборотите падат почти до 0 и аха да угасне,като спра след 5-6 сек да речем,оборотите се нормализират.

От къде да почвам-чистене на моторчето,чистене на дроселовата клапа или?

 

Здравей,

 

След адаптацията на празен ход двигателя все още не работеше добре (високи обороти около 1500 когато колата е по инерция, макр че оборотите й бяха стабилни) и ходих в сервиза при Пламен (DJ Tymbi) , той върза колата на комп и после нещо й прави, но не разбрах точно както. Спомена че вероятно поради карането на кратки разстояния е била подпушена.

 

Сега колата докато е студена държи високи 1500 оборота по инерция, но когато загрее си работи нормално и моментално почна да ми пада разхода на горивото, което беше над 11,5л/100.

 

Свържи се с него за повече насоки.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 55
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

На мен разход,вървене и въобще всичко е о.к. ,само оборотите когато се движа по инерция са много ниски,щом спре автомобила на място се нормализират след около 5-6 сек.

Ще сваля дроселовата клапа да я почистя,нищо не губя,само да си купя гарнитурка първо и да намеря време.

Редактирано от willow75bg
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се за отклонението от темата, но на никой ли не му прави впечатление, че има грешка в заглавието? И в частност - АкумУлатора! Поздрави! :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

Колега, ако нещата са аналогични с тези при по- старото поколение :mitsu-smiley:, би трябвало да оставиш колата да загрее и да включи перките за охлаждане на радиатора. Тогава компа отчита "нещо си" и мотора влиза в нормален режим на работа. Не рови излишно. :) При мене след същата манипулация се получи точно твоя проблем и се оправи, когато се включиха перките. Аз от дълги години карам и друга японска марка, там пък винаги при откачане на акумулатора се получава падане на оборотите на празен ход, и пак се оправя след задействане на перките за охлаждане т.е. след достигане на оптималната температура.

Колега благодаря за съвета.При мен километража не отчита вярно и един колега ме посъветва да откача клемата(не се получи). Но от оттогава имам точно този проблем с ниските обороти т.е.падат!Веднага щом се прибера и ще направя тази процедура!!!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

Макар, че DJ Tymbi "пипна" и се подобри положението с оборотите, сега лятото като пусна климатика и колата държи над 2000 оборота докато е студена. Аз не бях доволен от това и записах час в Балкан Стар за диагностика. Оказа се, че дросела е имал нагар, който беше почистен, след което са направили обучение/адаптация на оборотите. Попитах за адаптацията, която тук е описана и ми казаха, че зависело от положението на някакъв "винт". Тъй като не съм на ТИ с колите нямам и идея за какво иде реч, но сега колата върви къде къде по-добре. Надявам се и разхода да ми падне особенно сега в топлите дни.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...