Премини към съдържание

Рутер UBIQUITI AirRouter HP


Препоръчано мнение

Предполагам на всички им се е налагало да си купят рутер, аз търсих, търсих, защото тези с които имам опит са морално остарели вече, на по доста години. И взех една ТЕНДА, уж трябваше да е много добра, но много трудно се връзваше по WiFi, тогава се затърсих за ЛИНКСИС на прилична цена и без да исках попаднах, на едно мнение за този РУТЕР, страхотно чудо за 119лв, много високо качество, изключителни възможности, ако им разбираш :). Пиша темата чисто като информация, ако някой си търси рутер, за домашно ползване, ТОВА Е РУТЕРА! А ако някой ползва такъв, ще се радвам да ми сподели, какво ползва от възможностите му.

 

http://dl.ubnt.com/guides/AirRouter/airRouter_HP_UG.pdf

Редактирано от Rangel Simov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В зависимост кой какво търси като резултат, моя избор би бил WRT54GL - изключителна стабилност, с TOMATO Firmware, моя забравям кога съм го пуснал. единствен минус 54 мегабитов е.

За скорост и стабилност на забиване: TP-LINK: TL-WR1043ND (300 mbps) , и двата ги имам отдавна (и не само тях) и нямам никакви проблеми :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам на всички им се е налагало да си купят рутер, аз търсих, търсих, защото тези с които имам опит са морално остарели вече, на по доста години. И взех една ТЕНДА, уж трябваше да е много добра, но много трудно се връзваше по WiFi, тогава се затърсих за ЛИНКСИС на прилична цена и без да исках попаднах, на едно мнение за този РУТЕР, страхотно чудо за 119лв, много високо качество, изключителни възможности, ако им разбираш :). Пиша темата чисто като информация, ако някой си търси рутер, за домашно ползване, ТОВА Е РУТЕРА! А ако някой ползва такъв, ще се радвам да ми сподели, какво ползва от възможностите му.

 

http://dl.ubnt.com/guides/AirRouter/airRouter_HP_UG.pdf

 

Нямам впечатления към рутера който питащ колега, гледам си има всичко което трябва да има но на българския пазар не са навлезли много от тях (което в никакъв случай не го прави лош избор) , тука масово е Tenda, TP-Link, Linksys, Cisco и т.н. Аз също заложих на една от популярните марки рутери за България TP-Link от който не мога да се оплача като стабилна работа и екстри. Най малкото което си имат добре функциониращ сайт на който винаги излизат обновления на фърмвеар и актуални драйвери за устройства. Това което ползвам аз е ' http://www.tp-link.com.au/products/details/?model=tl-wr842nd '. Цената не е висока ( около 60-70 лв беше по спомен, вземах го преди 3-4 месеца ) а работата мисля че ще те задоволи.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Именно, защото не е много популярен и е възможно доста хора да не са го чували, пуснах тема, иначе не бих ви занимавал с някакъв рутер ;), но пък може да се получи не лоша тема, кой какво ползва. Това му е хубавото на UBIQUITI-то: http://www.ubnt.com/airos

Редактирано от Rangel Simov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е как да не е популярен, UBIQUITI е икона в решенията за Wireless :) За рутера нямам кой знае какви наблюдения но за NanoStation на същата фирма нямам забележки, просто всичко е изпипано и не за много кинти :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това е марката, няма какво да се чудиш. Името е нещо като Мерцедес в мрежовите среди за професионално WiFi оборудване. Голяма част от селата в севериозтока примерно имат интернет благодарение на техни устройства :) ..

 

Между другото мои приятели са вносители, ако искаш мога да ти дам контакт да си поръчваш. Всъщност ето направо. Дори да го няма листнат звънни и ги питай дали ще ти го докарат.

Редактирано от Lyubo Dimitrov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз вече го ползвам, но понеже нямах търпение, просто отидох и си го взех, но от http://reloadbg.com/airmax.html. Да си кажа честно и идея си нямах, че е чак такъв. Иначе излезе 117лв мисля с ДДС, това беше по-скъпия вариант. А ето това мнение ме накара да го купя, не познавам човека, на който благодаря, защото като го взех, го занимавах 20мин по телефона, без никога да сме си говорили или да сме контактували на каквото и да е ниво:

 

Тези които познават тази материя едва ли ще оспорят препоръката ми за AirOS чипсета. Това е и официалния им сайт. Сравнението на тези продукти с разни други като dlink, lynksys и т.н. е като сравняването на Лом и Лондон. Мисля, че има поне още една фирма, която предлага AirOS в БГ, но аз знам само тази от линка който съм дал. Ако имаш нужда от разяснения във връзка с избора пиши.

 

Мнение на Спас Спасов

Все пак няма ли някакви "мощни" рутери който да не се притесняват от стени и тн?

Да има такива. AirOS са такива, но не само мощността на рутера има значение, а и тази на отсрещното устройство. Когато лаптопа излъчва с 5-50 mW просто АП-то на го чува. И за това са помислили пичовете - UniFi При тази система имаш входни точки в колкото си поискаш помещения. Всички работят обаче като едно AP и се виждат като една WiFi мрежа. Когато разнясяш лаптопа или смартфона из стаите те се конектват към точката която чуват най-добре без ти самия нищо да правиш и без да го усещаш кога се случва. UniFi обаче не се занимава с рутиране. За целта може да използваш сегашния си рутер по кабел колкото да натва вътрешната мрежа.

 

Още по-гъвкава и с още по-големи възможности е модулната система на Mikrotik, но тя вече е с леко професионална насоченост и трябва да имаш сериозни претенции и малко повече познания за да може дори само да подбереш необходимия ти хардуер.

 

elbgt - това е ника на момчето. Проблема беше, че техния WAN порт е изкаран на кабел, мъжки, направен да се вкара в broadband modem, а аз такова нямам и го разпитвах има ли как да го направя, после писах и във форума официалния и се оказа с една муфичка с две женски да свържа двата кабела. Сега ще видим, колко ще изкара до първия рестарт. Администрацията му е страхотна!

Редактирано от Rangel Simov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

Марката е наистина уникална! Нямам такова устройство, но съм чел и слушал за тях. Вероятно един ден може да се сдобия апаратура с такава марка.

 

Има ли нужда от рестарт или все още няма?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В интерес на истината, от време на време има, но reboot от самия админ, не хамалската през кабела, а и аз не изчаквам да видя нета от къде е спрял, първо това правя :)))...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

Имам нужда от помощ, голяма мъка с този модерен рутер, някой ще може ли да се справи с настройването му, постоянно губи връзка с лаптопа или пък много бавна скорост държи... ще му дам remote access, ако някой има идея как да се справи!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Че какво толкова има за настройване http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/rolleyes.gif Не съм се занимавал с тази марка, но може да надзърна, ако искаш.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Повярвай ми - повече от МНОГО има за настройване, обаче се оказа проблем в Wi-Fi драйвърите на самия УИН и ще използвам момента, да похваля екипа на MEGALAN, 3 дни различни момчета се мъчат да ми помогнат и то с отговори посред нощ в 3-4 праз нощта, казаха ми да проверя нещо и без да искам видях, че картата ми работи на b-стандарт, вместо на n, win 8 е качил някакъв драйвър, с който всичко работи и не съм го мислил, или е бил стар или грешен, сложих истинския и всичко тръгна с 6мб/с :) + няколко настройки, които не ги знам за какво са, които момчетата направиха и всичко лети сега. А ако ти е интересно, като се прибера може да ти пусна достъп. Страхотно устройство е това, само да му разбираш.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Нов проблем, когато работи на 20MHz iPhone и Galaxy s3 нямат проблеми с връзването, но когато го сложа на 40MHz и двете не могат да се вържат, а определено е по-добре да е на 40MHz.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Нов проблем, когато работи на 20MHz iPhone и Galaxy s3 нямат проблеми с връзването, но когато го сложа на 40MHz и двете не могат да се вържат, а определено е по-добре да е на 40MHz.

 

Проблема да не е в телефоните, да не го поддържат това. Ако имаш възможност пробвай ги с друг рутер, който е пуснат на 40MHz.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

"Most devices that support 2.4 ghz aren't capable of handling 40mhz chanels... because that's the entire 2.4 band.

 

Most 5ghz devices support 20/40."

 

Това е проблема, но в работата имаме Линксис и като го сетна на 40MHz, нямам проблеми с iPhone-a, така че се чакат идеи.

iPhone 4 - 802.11b/g/n Wi-Fi (802.11n 2.4GHz only)

 

Същото обсъждам и във форума на мегалан, за това копи/пейст.

 

Демек, в работата на Линксиса на 40МHz нямам проблем.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 месеца ...

Я да ъпна тая стара тема. Бих искал да чуя препоръки за рутер. За вкъщи, ще ползва максимум през две стени, тоест не е най-важният въпрос да има 10 антени, по-важно е да работи добре и да не крашва при 150 мегабита интернет. То кой ги знае колко са мегабитите, ма поне по договор за толкова ми ги продават. Иска ми се да си купя нещо качествено, макар и скъпо и да не го пипам хич. Не знам дали има значение, интернетът се ползва на ПС, таблет и два смартфона плюс смарт телевизор. Какво ще кажете?

 

 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В дадения момент препоръчвам това: http://routerboard.com/RB951G-2HnD

 

ЛС с координати от къде може да го поръчаш.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Я да ъпна тая стара тема. Бих искал да чуя препоръки за рутер. За вкъщи, ще ползва максимум през две стени, тоест не е най-важният въпрос да има 10 антени, по-важно е да работи добре и да не крашва при 150 мегабита интернет. То кой ги знае колко са мегабитите, ма поне по договор за толкова ми ги продават. Иска ми се да си купя нещо качествено, макар и скъпо и да не го пипам хич. Не знам дали има значение, интернетът се ползва на ПС, таблет и два смартфона плюс смарт телевизор. Какво ще кажете?

 

Колега,

 

Ето тази машина ти препоръчвам: http://www.dlink.com/us/en/home-solutions/connect/routers/dir-826l-cloud-gigabit-router-n600

Имам го от няколко няколко месеца, работи на 2.4 и 5Ghz, гигабитов е - 1Gbps по кабел, cloud базиран - т.е. можеш да си го гледаш, настройваш и управляваш по Интернет, работи на 2 х 300Mbps скорост в WiFi режим. Супер стабилен, не "крашва". Не е и скъп. Повече инфо ще намериш в нета за него.

 

Бих ти го препоръчал горещо. На ubiquiti нещата не са лоши, но им липсва Гигабитова скорост. поне в този ценови клас.

 

Поздрави и дано съм бил полезен.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Нищо лично, ама тия неща дето си ги купувате по техномаркетите и подобни, са просто смешни в сравнение в Микротика от линка по-горе. Сравнението е между професионален туул и кънсъмър ориентед сапунерка, без да искам да обиждам никой разбира се :icon_bye: .

Редактирано от Lyubo Dimitrov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Нищо лично, ама тия неща дето си ги купувате по техномаркетите и подобни, са просто смешни в сравнение в Микротика от линка по-горе. Сравнението е между професионален туул и кънсъмър ориентед сапунерка, без да искам да обиждам никой разбира се :icon_bye: .

 

Благодаря за помощта на всички, поръчах рутера, препоръчан от Любо. Утре ще дойде.

Честно казано, половината от техническите характеристики изобщо не ми говорят нищо, камо ли да мога да ги сравнявам. Утре вечер ще го конфигурирам и ще видя колко хубав е интернетът :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм напълно съгласен с Любо, само че тея ПРО рутери, освен базовите настр, които има всеки рутер, имат и една качара други неща, които е необходимо да се настроиват, аз съм сигурен, че Роската щом не знае, какви са тея неща в характеристиките, няма да де оправи и с настройването, аз поне бях така, за това го метнах в работата, а за вкъщи по-обикновен линксис. Просто трябва да дадеш и 100лв на някой разбиращ да ти го конфигурира, иначе какъв е смисъла на професионалната техник, ако не и използваш професионалните характеристики?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм напълно съгласен с Любо, само че тея ПРО рутери, освен базовите настр, които има всеки рутер, имат и една качара други неща, които е необходимо да се настроиват, аз съм сигурен, че Роската щом не знае, какви са тея неща в характеристиките, няма да де оправи и с настройването, аз поне бях така, за това го метнах в работата, а за вкъщи по-обикновен линксис. Просто трябва да дадеш и 100лв на някой разбиращ да ти го конфигурира, иначе какъв е смисъла на професионалната техник, ако не и използваш професионалните характеристики?

Любчо ще приеме 3 бири и 3 мезета, ще ми излезе по-тънко от 100 лв. :drinks:

Я да питам относно влиянието върху здравето на тези рутери. Проблем ли е рутерът да е в стая, в която някой спи, да кажем на два метра от рутера. Параноично ли е да се изключва рутера през нощта, за да се избегне облъчването?

Разликата в честотите на излъчване има ли някакво значение за бързодействието?

Редактирано от SLX
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Разликата в честотите, води до разлика в безжичната скорост. Колкото до вредните "емисии", аз сиг 10г. спя в стая с рутер и за сега нямам трето око :)))

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Разликата в честотите, води до разлика в безжичната скорост. Колкото до вредните "емисии", аз сиг 10г. спя в стая с рутер и за сега нямам трето око :)))

Интернетът лети! Не съм виждал такова нещо като тая скорост. Жив да си, Любчо.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...