Премини към съдържание

Въпрос за COLT 1.1 2007г.


dragorip

Препоръчано мнение

Момчета я кажете защо 1ва и задна скорост на колата ми не влизат както трябва.До колкото разбрах колата е с хидравличен съединител.Възможно ли е да се настройва нещо или не.Проблема е там ,че като реша да включа задна скорост в 99% от случаите тя хърка.Хванах и чалъма да не хърка като сложа първа ,натисна спирачката и отпусна леко съединителя ,оборотите падат и тогава не хърка.Също така ,понякога не иска да влиза и първа.Като дам 2ра скорост ,след това първа си влиза лесно.Дали е заминал съединителя или какво?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти колега, това е хронична болест на тези колтове, даже и нов от дилъра да вземеш може трудно да включва първа, а за задна хъркането е признак за износен съединител. Ако колата е над 80000км и е карана предимно градско много вероятно е да си е заминал съединителя или да е доста поизносен. Педалът му не се регулира и ако твърдо се натиска и отделя супер високо + хъркането на задна вече се знае че предстои съединител, въпреки че и така може още дълго да изкара. За включването на първа един трик: като си натиснал съединителя и се мъчиш с лоста да вкараш първа отпусни спирачката за да може колата да помръдне 5см напред или назад и първа влиза веднага, нямат синхронизатори на първа и задна ако не се бъркам и това е причината за трудното избиране. Интересното, е че колко е стара колата или на колко км е няма значение, просто при едни коли първа влиза по-лесно при други малко по-трудно. Опитай този трик и ползвай трикът който вече знаеш с 2 ра предавка. Успех :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговора колега.колата е на 95000 и е карана предимно градско.И педала наистина е твърд за хидравличен.Поне имам късмет представителството на мицубиши да ми е през оградата.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Браво, бързо открихме проблема. Аз съм сменял на колт на 80000км и казвам ти педалът стана мек като перце и супер лесно и приятно за каране. Само си пресметни къде ще бъде по-изгодно за смяна в официален сервиз или при доверен майстор. Успех :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Момчета я кажете защо 1ва и задна скорост на колата ми не влизат както трябва.До колкото разбрах колата е с хидравличен съединител.Възможно ли е да се настройва нещо или не.Проблема е там ,че като реша да включа задна скорост в 99% от случаите тя хърка.Хванах и чалъма да не хърка като сложа първа ,натисна спирачката и отпусна леко съединителя ,оборотите падат и тогава не хърка.Също така ,понякога не иска да влиза и първа.Като дам 2ра скорост ,след това първа си влиза лесно.Дали е заминал съединителя или какво?

 

Прилича на заминал. :-)

 

http://www.mitsubishibg.com/forum/index.php?showtopic=24403

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Още един въпрос ,който не ме притеснява ,но все пак .При закупуването на колата в обявата пишеше ,че има анти блокираща система или там някаква си система против поднасяне(второто май е по вярно).Като дам на контакт на таблото си светва някакъв чек на тази система, но при каране и като я карам да буксува(в снега най вече)нищо не светва , нищо не се включва и колата си буксува яко.Дали е изключено от някъде или го няма като екстра.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти колега, АБС има със сигурност, но за програма за стабилност или против поднасяне не съм сигурен, най-добре вземай книжката на колата и гледай за символите и какво означават за всяка лампа по таблото, аз лично много рядко съм срещал и то на Смарт за 4 лампата беше знак за внимание по средата на таблото и при боксуване мигаше и се опитваше да не боксува. То 1.1 моделите мисля нямат стандартно тази екстра. :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...

Със закъснение,но все пак....Това,което светва не е система за стабилност,а жълта лампа с надпис EPS или просто казано,колата си чеква електрическият усилвател на волана.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 седмици ...

Здрасти колега, АБС има със сигурност, но за програма за стабилност или против поднасяне не съм сигурен, най-добре вземай книжката на колата и гледай за символите и какво означават за всяка лампа по таблото, аз лично много рядко съм срещал и то на Смарт за 4 лампата беше знак за внимание по средата на таблото и при боксуване мигаше и се опитваше да не боксува. То 1.1 моделите мисля нямат стандартно тази екстра. :mitsu-smiley:

 

Имат, моят е 1.1 и има ESP (уж...).

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

Моя няма ESP, а е 1,5 Di-D. Мисля че наличието и зависи от нивото на оборудване.

Иначе относно скоростите и моята е така. Също така , ако колата е в движение (колкото и бавно да се движи)пак задната отказва да влезе и стърже.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...