Премини към съдържание

Задръствания


Препоръчано мнение

За, да стигна сега от центъра до Цариградско 7ми км ми отне 1.5 часа :mad: За по-кратко през Мадрид, Ботевградско, Ситняково...

 

Затворено е Цариградско шосе от Плиска към Центъра в обратната посока май не е, но няма от къде да се излезе на него. Затворено е на Орлов Мост, Васил Левски.... около Народно събрание е затворено, а околните са непроходими. Затворен е Цар Освободител. По Дондуков може да се минава... По Евлоги Георгиев на практика не може да се мине.

 

Ето информация от новините също:

 

Протести на таксиметровите шофьори

Заради протестите на шофьорите е спряно движението между булевардите “Васил Левски”, “Раковски” и “Дондуков”. Градският транспорт се движи навсякъде. Не може да се влиза на пл. “Батенберг”, пл. “Народно събрание”, бул “Цар Освободител”. Протестиращите са блокирали Орлов мост. Автомобилите се отклоняват по бул. “Евлоги Георгиев”.

Според таксиметрови шофьори, изходите на столицата са блокирани от полицията. Петдесет коли, които идват от Перник например, не могат да влязат в столицата за протеста.

 

Шествие за медиците в Либия

Шествието в София ще започне от пилоните на НДК в 17:30 часа. То ще стигне до храм-паметника "Свети Александър Невски". В 19:00 часа на площада пред катедралата ще бъде отслужена молитва.

От пилоните на НДК шествието ще премине по булевардите "Витоша", "Мария Луиза", "Цар Освободител" и улица "Раковски" до храм-паметника "Свети Александър Невски".

 

Ще бъдат закрити част от служебните паркинги и "синята зона" на София. Утре от 7:00 часа до 22:00 часа няма да се паркира на площад "Александър Невски". Булевард "Витоша" и булевард "Фритьоф Нансен" ще бъдат затворени за движение. Там ще могат да паркират автобусите, които ще превозват участниците в шествието.

 

От днес са забранени: влизането, престоят и паркирането на коли на площад "Александър Невски" между улиците "Раковски" и "11-и август".

Също от днес, до 21:30 часа утре се забранява влизането на коли в двете посоки по улица "Оборище" в участъка между улиците "Раковски" и "11-и август".

 

Утре от 18:00 часа до 21:30 часа ще бъдат затворени: улица "Оборище" в участъка между "Раковски" и булевард "Васил Левски" и отсечките от улиците "11-и август" и "15-и ноември", които завършват на площад "Александър Невски".

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Лудница :icon_censored:

Добре, че нямам път през центъра. Сутринта минах без проблеми по периферията.

Иначе гледам, че някои колеги от работата закъсняват вече с повече от 1ч.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За, да стигна сега от центъра до Цариградско 7ми км ми отне 1.5 часа :mad: За по-кратко през Мадрид, Ботевградско, Ситняково...

 

Затворено е Цариградско шосе от Плиска към Центъра в обратната посока май не е, но няма от къде да се излезе на него. Затворено е на Орлов Мост, Васил Левски.... около Народно събрание е затворено, а околните са непроходими. Затворен е Цар Освободител. По Дондуков може да се минава... По Евлоги Георгиев на практика не може да се мине.

 

Ето информация от новините също:

 

Протести на таксиметровите шофьори

Шествие за медиците в Либия

Питаш ли ме мен............ :icon_censored: :icon_censored:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Питаш ли ме мен............ :icon_censored: :icon_censored:

:mitsu-smiley: И мен ме питайте как ще стигна до летището и след това следобяд ще имам около 6-7 поръчки, които да разнеса на различни адреси из центъра :icon_censored: . :mitsu-smiley:
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Лудница :icon_censored:

Добре, че нямам път през центъра. Сутринта минах без проблеми по периферията.

Иначе гледам, че някои колеги от работата закъсняват вече с повече от 1ч.

Кофти работа, но не мога да им съчувствам на таксиметрите. Преди дни попаднах на такъв индивид, който за 5 км щеше да сгази поне 2 жени на пешеходна пътека (при това валеше дъжд), напсува нецензурно 5-има други водачи, отне предимството поне на 3 коли, оплака се от всичко и всички и това без нито една дума от моя страна. Сметнах, че словестна намеса от мен в случая би била повече от неуместна и не би довела до никакъв резултат. Накрая сумтя 15 минути недоволно, защото невъзмутимо си изчаках рестото от 30 стотинки.

Сигурен съм, че всеки има подобни преживявания. Такива са само за .... :icon_box:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:mitsu-smiley: И мен ме питайте как ще стигна до летището ...

 

Има ли някакъв проблем с летището, че към 12 ще ходя...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Кофти работа, но не мога да им съчувствам на таксиметрите. Преди дни попаднах на такъв индивид, който за 5 км щеше да сгази поне 2 жени на пешеходна пътека (при това валеше дъжд), напсува нецензурно 5-има други водачи, отне предимството поне на 3 коли, оплака се от всичко и всички и това без нито една дума от моя страна. Сметнах, че словестна намеса от мен в случая би била повече от неуместна и не би довела до никакъв резултат. Накрая сумтя 15 минути недоволно, защото невъзмутимо си изчаках рестото от 30 стотинки.

Сигурен съм, че всеки има подобни преживявания. Такива са само за .... :icon_box:

 

Мани, до преди година се прибирах всяка вечер с такси от работа, защото свършвахме в 2ч. през нощта. На всякакви индивиди съм попадал, докато не намерихме един свестен да ни вози винаги.

Тяхната професия си е рискова, всеки го знае. Имат си проблеми, да си ги решават по нормален начин.

Защо трябва да занимават със себе си половината град?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Защо трябва да занимават със себе си половината град?

Именно. В крайна сметка никой не може да гарантира безопасност на всички жители в която и да е страна. Сега слушам радио и се оказва, че можело да се монтират пластмаси между седалките, но те стрували 500 лева и не им се давало пари. Явно приоритет им е мангал тунинга и аудио уредбите пред безопасността им.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

 

Има ли някакъв проблем с летището, че към 12 ще ходя...

:mitsu-smiley: За теб не би трябвало да има, защото ти си съвсем близо, но аз от Борово трябва да стигна, а и по-големите ми притеснения са след това с поръчките, които са за определени часове...не се виждам изобщо как ще ги разнеса. :mitsu-smiley:
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

По Цариградско шосе в посока Орлов мост преди малко минаха сума ти таксита от Пловдив.

Друго почти нищо не се движи по Цариградско шосе в района на алея Яворов.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Никой не е в безопасност,нито аз нито Вие,но не сме тръгнали да правим безредици,все нак сме цивилизовани хора и не това е начина.Нека който го е страх от мечки да не ходи в гората,и без това знаем какви капацитети са голяма част от таксиджиите.Пък и таксиджиите са много лесни за манипулации и лесно недоброжелатели могат да им въздействат и да насочат недоволството им в грешна посока.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Все повече недоумявам какви точно са исканията на таксиметрите. Изглежда те самите нямат реални такива. Извинявам се, но може ли някой да ми обясни за какво се борят пред парламента?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:mitsu-smiley: За теб не би трябвало да има, защото ти си съвсем близо, но аз от Борово трябва да стигна, а и по-големите ми притеснения са след това с поръчките, които са за определени часове...не се виждам изобщо как ще ги разнеса. :mitsu-smiley:

Нямаше проблем до летището почти нямаше коли...помня че имаше някъде камера в края на надлеза...дано да е била там, а не другаде, защото тествахме до колко е верен километража с gps - при 100 реално беше 95, при 130 реално 124, при 160 реално 150..... Дано да не са ме засекли и по друг метод :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Все повече недоумявам какви точно са исканията на таксиметрите. Изглежда те самите нямат реални такива. Извинявам се, но може ли някой да ми обясни за какво се борят пред парламента?

Ами то и аз не съм наясно много, но доколкото разбрах искат от Парламента да приеме закон с който да се задължат фирмите или ЕТ-тата да се поставят предпазни стъкла между шофьорите и пътниците. Освен това имали проблеми с осигуровките и застраховките "Живот". Това е което успях да чуя напът за работа по радиото.

:rulez:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами то и аз не съм наясно много, но доколкото разбрах искат от Парламента да приеме закон с който да се задължат фирмите или ЕТ-тата да се поставят предпазни стъкла между шофьорите и пътниците. Освен това имали проблеми с осигуровките и застраховките "Живот". Това е което успях да чуя напът за работа по радиото.

:rulez:

Гаранция давам, че ако приемат такъв закон ще настане същия хаос, само че с тезата Защо са приели такъв закон, който да ни задължава да даваме пари за еди какво си и т.н. Недоумявам защо им трябва закон за това? Таксифирмите да си въведат вътрешни разпоредби или да е по желание.

Но последното, което чух по радиото от протестиращите е следното: "Стъклата и gps-ите няма да ни защитят, затова искаме таксиметрите да получат статут на полицаи." Аз предлагам да им дадем и по една синя лампа, а защо не и директно и по една Астра, без това карат подобни и така да направим пасмината доволна.

Точно влязохме в ЕС и почнахме да си показваме простотийките на света. :icon_censored:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз не ги разбирам тея протести...за голямо съжаление всеки ден има по някоя новина за черната хроника и трябва да се направи нещо не само за таксиметровите шофьори, а за хората въобще...Но законите се пишат безобразно, а и няма кой да ги спазва :icon_censored:

Днес, за да се придвижа от Будапеща до Патриарха, минах по Христо Ботев и движението беше ОК до подлеза на НДК, но после...

А можеше и пеша да дойда, но пък довечера имам работа към кв. Гоце Делчев и не ми се мисли като затръгвам след малко натам, как ще мина покрай НДК заради другите протести...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Имате ли идея дали са проходими вече Цариградско шосе, Евлоги Георгиев или Васил Левски, Патриарх Евтимий... или по околовръстното да си ходя :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Протестират и с право! Целта май беше сваляне на правителството! Ами вчера пенсионерите- пак се подиграха с тях! Евала на таксиджиите, но имаше и много които негодуваха срещу тях- явно им допада да гледат селския пуешки театър в парламента как се гаври с хората!

А си правят каквото си искат, защото ние както виждате въобще не сме задружни! Както видяхте- искат не искат ги изслушаха таксиджиите! Я си представете такъв блокаж 1 седмица, но не само от таксита ами от всички, дали няма да се замислят тези МАРИОНЕТКИ в парламента!

 

А за НЕ СТЕ САМИ- след дъжд качулка, колко ли по-лесно щеше да е, ако си ги бяхме прибрали овреме медиците!? Сега мястото на протеста не е пред храма, а отново пред парламента, защото тези от вътре не ги е еня за нищо друго освен за собствения им мазен и егоистичен живот! Чрез протеста за свободата на медиците се правят политически кампании и се размиват същинските проблеми на обществото!

P.S. Дано ги освободят не заслужават такъв живот! Въпреки че ако се приберат тук няма да открият разлика голяма!

 

Но стига толкова, че се отплеснах доста, а и темата е на малко по различна тематика!!! :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Таксиметровите шофьори протестираха без право, без разрешение, без организация и без идея защо - като сбор от безделници. Накрая успяха да формулират някакви мъгляви искания, замазаха им очите и те - доволни! А убиеца го хванаха вече...

 

Тъй като преградата и GPS-а нямало да ги спасят искали статут на полицай! /не мога да намеря статията в момента/

Ето и някой други моменти, от които си личи простотията им.

 

Хората замалко да набият Берон, който се опитваше да обясни, че в момента нищо не може да направи.

Шофьор му предложи екзотичната идея да се сменят за един ден - депутатът да "върти геврека" и да изкарва прехрана за семейството, а той да се чуди какво да прави по цял ден и да се вози на мерцедес.

 

Лидерът на "Атака" размахваше лист хартия и, опитвайки се да надвика освиркванията, с които го засипаха, обясни, че протестът е незаконен, както "каза Пирински".

Той даде на шофьорите декларация и им обясни да отидат да я внесат при кмета Борисов, за да се узакони протестът.

Някои от шофьорите питаха какво прави той при тях, други пък му припомниха инцидента при магистрала "Тракия". Имаше и такива, които го потупаха по рамото.

Волен не трепна, дори когато го замериха с хартийки. Насред викове "Оставка" самият той поиска оставката на вътрешния министър.

 

"Това не е протестен митинг. Тук няма "Атака", сини или червени. Ние не искаме да бутаме властта", каза един от таксиджиите.

Към 11,40 ч. Петков и Пирински отидоха при тях.

Таксиметровите шофьори поискаха по-късно облекчение при покупка на автомобили и връщането на патентния данък за този вид дейност.

Те са недоволни от въвеждането на корпоративен данък от тази година за такситата.

Шофьорите започнаха да замерват стъклата на Народното събрание с яйца и надуваха клаксоните на колите, защото искаха някой от управляващите да говори с тях.

Те дори опитаха да разкъсат кордона от полицаи. Всичко това се случи, докато министри преговаряха с представителите на таксиметровите шофьори.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Информативно само,вчера имаше интервю със собственик на такси компания в Берлин който каза,че там такситата са 7000 !!!,а в София около 25000,еми то при такава конкуренция кога ще са доволни таксиджиите-никога,просто общината трябва да уреди това с наредба.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Явно не са достатъчно, защото като завали дъжд такси е изключено да намериш - чакал съм по 1 час да ми отговорят че не могат да ми изпратят от няколко таксиметрови компании. Или са малко, или не са качествени и не покриват потребностите. Пазарът ще си регулира всичко :icon_bye:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Пазех го като изненада, защото очаквах да ме дават по новините в 8, но тъй като това не стана, защото Волен Сидеров изкопира от мене, нека ви разкажа кой поведе протестното шествие на такситата..

 

Значи сънувах че нямям спирачна течност. И станах в 7 да проверя. Не можах да видя отвън, реших че верно е празно, не можах да отворя резервоарчето, вдигнах по тревога баща ми да идва да го отваря, оказа се че има, но след кратко бъркане по дупките на колата се оказа че антифризът е малко спаднал. Отправих се бодро рано-рано към най-близкото OMV до работа, което се пада в Люлин. Отивам, почна се мотаенето, говорих си с младежите, после в магазинчето се бавих 100 часа, накрая платих и си тръгнах. Още като излязох ми направи впечатление, че нещо няма други коли.. ама още не знаех какво ме чака. Наредих си се, а там ми е адски трудно, защото трябва да се изстрелям от самата бензиностанция директно за обратен. И трябва да няма съвсем никакви коли отникъде и обикновено чакам по няколко минути. Сега си се изсулвам, гледам - я, никой няма, гааааз.. с адски рев изхвърчам.. бре, ама то съвсем целия булевард празен.. викам си има тука нещо нередно. И като погледнах в огледалото.. Леееееле! На хоризонта полицейски кордон, отзад жълта тълпа таксита, телевизионни коли, оле-мале. Викам си е те сега я втасах.. И се почва едно криволичене по лентите - ха наляво, ха надясно, като подплашено животно търся да се шмугна някъде. А кордона ме застига, ченгетата ми на задната броня. Вдясно се опитвам да се притая до бордюра, ама тя колоната се разтеглила открай-докрай, не мога. Както и да е, влача се аз най-отпред, стигам си до офиса. А напред вече е ги де - жълтите павета. Няма къде да ходя. И гледам аз тротоара пред работа празен. Викам си сега или никога! И почвам да се катеря по бордюра. Ама той висок - една борба! И ме застигна колоната .. и спряха. И ме изчакаха да си паркирам. И продължиха. И никой нищо не ми каза. А аз бях се вцепенила от ужас..

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...