Премини към съдържание

Проблем със скоростна кутия


kbmkirilbm

Препоръчано мнение

Здравейте на всички от клуба!Искам да кажа, че сам нов в форума и от скоро карам Mitsubishi Galant 2.0 tdi.Колата е прекрасна и немога да и се нарадвам!Винаги сам харесвал този модел и най после успях да се сдобия с един!А сега на темата имам проблем с скоростната кутия или по точно сега в момента не мога да включа 5 и задна скорост!Предварително искам да кажа, чеизвестно време имах трудности с задната скорост влизше когато си пожелае но от вчера изобщо не мога да бутна лоста в една от двете посоки за които споменах!Моля за помощ!Искам да си оправя колицата и да карам с желанието с което я взех!Благодаря ви предварително!

Редактирано от kbmkirilbm
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега,

 

за София, бих ти препоръчал да отидеш при DJ Tymbi да ти погледне скоростите! Предполагам синхронизаторите са ти заминали или трябва ремонтен комплект или някоя от помпите има нужда да се ревизира, поне като съм чел теми на други колеги, най-често това са проблемите.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колега току що му пратих съобщение и се надявам скоро да има време да погледне колата!

Ако проблема е само с пета и задна скорост, проблема най-вероятно идва от жилата. Имат нужда от регулиране.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако проблема е само с пета и задна скорост, проблема най-вероятно идва от жилата. Имат нужда от регулиране.

:good: Освен това, проблема не може да е от синхронизатори, както се спомена по горе, по простата причина, че задната няма синхронизатор ..:) Нито пък от помпите може да прави проблем само с 2 от скоростите .. Ако е от помпи, проблема трябва да е глобален, с всичките скорости ..
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

При мен беше същия проблем,нещо ти се е случило на сепаратора.При мен заяждаше,но с само с една пила се размина всичко.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 месеца ...

здравейте колеги при мен провлема със скоростите е следния при потегляне все едно си в трамвая но до 3 та после 4,5 та има виене ама по малко почти не се чува някои имал ли е такъв проблем ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

здравейте колеги при мен провлема със скоростите е следния при потегляне все едно си в трамвая но до 3 та после 4,5 та има виене ама по малко почти не се чува някои имал ли е такъв проблем ?

Лагер на първичния вал на скоростите.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

.......... и/или нищо чудно да е лагер на пиниона.......

 

Ако е лагер на диф-а, при по-висока предавка ще се усилва шума, а то е обратното.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Според мен са и двете работи - и лагер на първичен, и лагери на диференциала. Той казва че вие, а това трамвайното намалявало. Самото виене си го има. Аз така го разбирам. Дано гнездата си здрави.

При човека през едно мнение над мен, кутията долу и така по каналния ред. Не боли много.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако е лагер на диф-а, при по-висока предавка ще се усилва шума, а то е обратното.

Цт, грешиш...........чува се само при ускоряване......

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Нов проблем със скоростна кутия на Galant 97-ма 2.0 136 hp днес изгубих 2-ра 4-та и задна скорост като натисна съединителя докрай и дам лоста към втора само се чува хъркане на зъбни колела и толкова и на 4-та и задна пак така изобщо не може да зацепи на която и да е от тях скорости. 1-ва 3-та и 5-та си влизат както на чистак нова кола без никакъв проблем има си мощност колата както преди само тези три скорости липсват. Някой ако се е сблъсквал с такъв проблем с радост ще го изслушам :)

Даже ако някой знае горе долу ориентировъчно какви пари струва една кутия че да се подготвя психически за най лошото.

 

Благодаря предварително !!!

Редактирано от Getmaster
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

От жилата е. Щом няма скоростите в една посока, значи е от тях. Например: І, ІІІ и V предавка. Респективно ІІ, ІV и задна.

Когато отваряхме кутията на моята кола при сглобяването майстора нещо бшее разменил и нямах първа, трета и пета. Сваляне наново, цепене, ръчна нещо докато ме нямаше за няколко минути и като се върнах не ми каза какво е бил объркал.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Нов проблем със скоростна кутия на Galant 97-ма 2.0 136 hp днес изгубих 2-ра 4-та и задна скорост като натисна съединителя докрай и дам лоста към втора само се чува хъркане на зъбни колела и толкова и на 4-та и задна пак така изобщо не може да зацепи на която и да е от тях скорости. 1-ва 3-та и 5-та си влизат както на чистак нова кола без никакъв проблем има си мощност колата както преди само тези три скорости липсват. Някой ако се е сблъсквал с такъв проблем с радост ще го изслушам :)

Даже ако някой знае горе долу ориентировъчно какви пари струва една кутия че да се подготвя психически за най лошото.

 

Благодаря предварително !!!

Здравей колега,

Това е проблем на стойките на жилата откъм пеперудата, т.е. откъм ск. кутия......на самата ск. кутия има една планка на която са закрепени жилата на лоста посредством скоби( подобно на скобите за спир. маркучи) .....На самата планка се състои от две П-образни планки, които са захванати едно за друго с тампонче, или гума......на едната П-образна планка се захваща кожуха на жилото да го държи фиксирано, но като се скъса гумата, и кожуха ходи напред назад заедно с жилото и за това не може да вкл. скорост........

Махнете филтърната кутия цялата ,тази ,която е за възд. филтър и се вгледайте там в пеперудата ,ако някой размърда лоста за скоросттите , ще видите за какво ви обяснявам......виксирайте ги както са си били и ги заварете един на друг.........това е .....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

От жилата е. Щом няма скоростите в една посока, значи е от тях. Например: І, ІІІ и V предавка. Респективно ІІ, ІV и задна.

Когато отваряхме кутията на моята кола при сглобяването майстора нещо бшее разменил и нямах първа, трета и пета. Сваляне наново, цепене, ръчна нещо докато ме нямаше за няколко минути и като се върнах не ми каза какво е бил объркал.

Хех, баси майсторите............. :lol:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мерси много колеги като идвам към софия имате една каса бира от мене :D спестихте ми доста главоболия. Проблема беше точно както казахте на едната П-образна планка тампончетата гумените си бяха заминали точно 10 мин след това на тяхно място имаше по една шайба и с електрожена всичко се оправи. :D Багодаря ви много!!! :icon_thumbup: :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мерси много колеги като идвам към софия имате една каса бира от мене :D спестихте ми доста главоболия. Проблема беше точно както казахте на едната П-образна планка тампончетата гумените си бяха заминали точно 10 мин след това на тяхно място имаше по една шайба и с електрожена всичко се оправи. :D Багодаря ви много!!! :icon_thumbup: :icon_thumbup:

........еее, ма ние не пиеме бира........виж, каса Джони няма да откажеме........ :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...