Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Алтернатор - Space star


lyubo1964

Препоръчано мнение

Здравейте колеги.Купих си нов акомулатор от метро и за да ми върви гаранцията трябваше да отида в сервиз да ме замерят.Та резултатите са следните:

напрежение в покой-12.5волта

напрежение на празен ход и пуснати фарове-14.4 валта.

напрежение при обороти над средните 14.7 волта./оборотите ми бяха 2100 някъде/.

Та оня ми вика ще те пусна ,ама ще маркирам че зареждаш повечко и си оправи колата за да върви гаранцията.

Колата е мицубиши спеис стар 1.9 дизел 102 коня.

Според мен си е в норми ама не съм много сигурен.Та някой ако знае колко трябва да бъдат тези показатели или си е мерил неговите ще му бъда благодаре.

И ако евентуално се наложи да правя ремонт някой от варна да ме светне къде има читав майстор.

Предварително благодаря за отговорите и весели празници.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги.Купих си нов акомулатор от метро и за да ми върви гаранцията трябваше да отида в сервиз да ме замерят.Та резултатите са следните:

напрежение в покой-12.5волта

напрежение на празен ход и пуснати фарове-14.4 валта.

напрежение при обороти над средните 14.7 волта./оборотите ми бяха 2100 някъде/.

Та оня ми вика ще те пусна ,ама ще маркирам че зареждаш повечко и си оправи колата за да върви гаранцията.

Колата е мицубиши спеис стар 1.9 дизел 102 коня.

Според мен си е в норми ама не съм много сигурен.Та някой ако знае колко трябва да бъдат тези показатели или си е мерил неговите ще му бъда благодаре.

И ако евентуално се наложи да правя ремонт някой от варна да ме светне къде има читав майстор.

Предварително благодаря за отговорите и весели празници.

 

Привет колега, по принцип минимума при пуснати къси светлини на празен ход е 13,8 (а ти си 14,4 предполагам нормално) по таблица. Само това мога да ти дам аз като информация. За презареждане не знам колко е горната граница.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Точно тук пише че може и 15V да стигне :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

верно че си пише за влияние от температурата днес беше около нулата така це 14.7 и 14.4 ми се види добре май.

Поне с моя английски така го разбрах.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Звъннах на официалния вносител на варта и ми каза ,че няма проблем с така измерените параметри и гаранцията си важи .Ще звънне на оня отворко да му каже като мина да ми пише ок на гаранционната карта.мерси на колегите за отговорите.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...