Премини към съдържание

Проблем с ниските


Balistik92

Препоръчано мнение

Здравейте колеги.Отдавна не бях имал проблеми с японката..Колт Cj 1.3 '97. Но от скоро има много нестабилни обороти на празен ход.. Ту ниски-ту високи. Преди няма и година сменях TPS поради друга причина.Сега при диагностика не ми вади никаква грешка.Мислех,че е от стъпковото моторче(ел. клапана за ниските) - смених го.Свалих дросела и колектора-изчистих ги,смених гарнитурите.И прогрес никакъв! Не мисля,чи влиза въздух от някъде.. Моля ако някой има идея да сподели. Също така ме интересува ако реша мога ли да сменя целия колектор с такъв от 1.6? Имат ли дебитомер 1.6-иците? Възможна ли е изобщо подобна интервенция?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Можеш да вземеш един спрей, carburetor cleaner например, и да пръскаш там, където те съмнява че влиза въздух и да следиш дали се променят оборотите.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами именно,че никъде не ме съмнява да влиза въздух.. Не знам и аз вече какво да правя.. Дали не е от бензина.. Горе-долу се появи проблема откакто Лукойл смениха Е98 с 98 ecto.. А винаги съм я карал на 98.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами именно,че никъде не ме съмнява да влиза въздух.. Не знам и аз вече какво да правя.. Дали не е от бензина.. Горе-долу се появи проблема откакто Лукойл смениха Е98 с 98 ecto.. А винаги съм я карал на 98.

Колектор не знам дали можеш да сложиш, но има един клега от Кюстендил с дросел от 1.6.Ако имаш такъв пробвай, въпреки, че ме съмнява от това да е проблема.По скоро ми клони на МПХ.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами да ама първо почистих моето моторче,после го смених и същата работа.. Дросела също изчистих доста старателно.. И гарнитурата му смених.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Провери си някой от запалителните кабели да не е,при мен имаше такъв момент,беше прегоряла графитната жилка към лулата на от 2 кабелите :callgsm: ,и от там менеше оборотите!Ако ти се занимава трябва да извадиш самите лули,и тогава ше имаш поглед в/у нещата,играчка е малко но при мен се получи.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ок,още в събота ще ги прегледам.. Благодаря за идеята. Има смисъл,защото снощи й бутнах малко центровката като за 95 и опънах жилото на газта и малко се промени..Не върви хубаво,но сякаш по-ги държи тея обороти.. Или бензина е кофти или нещо по искрата не е на ред..

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

... Има смисъл,защото снощи й бутнах малко центровката като за 95 и опънах жилото на газта и малко се промени..

 

?? Kолега тия двигатели имат детонационен датчик, на базата на чиито данни сами си местят ъгъла на подаване на искрата според различния октан на бензина.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ок,още в събота ще ги прегледам.. Благодаря за идеята. Има смисъл,защото снощи й бутнах малко центровката като за 95 и опънах жилото на газта и малко се промени..Не върви хубаво,но сякаш по-ги държи тея обороти.. Или бензина е кофти или нещо по искрата не е на ред..

 

Ем шашнал си му напълно компа....http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/icon_blush.gif

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Как да си измени ъгъла на предварение,като не е с комутатор,а е с делко..?А относно компа-не ми показва грешка :) И все пак ще му разкача акомулатора за 2 мин да "изтрезнее" компа..

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ъгъла на предварение на тези двигатели не е предвидено да се променя....Делкото се центрова и не се бара повече. За предварението има само един октан коректор за гориво с нисък и висок октан.....Поради факта че в делкото са датчиците за колянов и разпределителен вал, въртенето му общо взето осира целия пеизаж, а това не е редно.

И последно със светодиодче работите нестават, загуба на време........ Грешка се записва ако има проблем и той се задържи постоянен в течение на 6сек, но пък щеше да светне Чека, т.е. дори и да има дерт не е задължително да се запише като грешка.

Май диагностиката остава най-адекватната проверка.....но неговоря за това да се закачи на компютър и да се четат грешките........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за експертното мнение..До тук добре,но в този малък град няма кой да има MUI.. Трудна работа за диагностиката.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...