Премини към съдържание

Динамо


mladen.bg

Препоръчано мнение

Здравейте колеги светна ми лампата на динамото. Мерих го зарежда нормално но тя си продалжава да свети. Каква може да е причината бихте ли ми казали ???? На някой дали се е случвало такова нещо.Колата е спей стар 1.3

Редактирано от Hristo
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Най-вероятната причина е изгорял изправителен диод на генератора. И не е динамо а е генератор.

Обикновено когато изгори само един диод разликата не може да се хване с мултицет , но лампата светва.

В този случай по-добре да се смени цялата плочка. Не се знае другите диоди в какво състояние са.

Смяната е лесна. Кушията е сваляне на генератора.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги светна ми лампата на динамото. Мерих го зарежда нормално но тя си продалжава да свети. Каква може да е причината бихте ли ми казали ???? На някой дали се е случвало такова нещо.Колата е спей стар 1.3

Какво значи зарежда нормално колега, дай някакви цифри ..

И не бързай да сменяш плочки, както ти е писал колегата, няма как да имаш изгорял диод и да не ти падне напрежението ..

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И

Какво значи зарежда нормално колега, дай някакви цифри ..

И не бързай да сменяш плочки, както ти е писал колегата, няма как да имаш изгорял диод и да не ти падне напрежението ..

Здравей колега значи като казвам нормално зареждането се движи в границите от 14.2 до 14.5 с мой приятел замервахме диодите и те са здрави четките не са износени много това е което успяхме да видим и затова се обръщам за помощ от ПРИЯТЕЛ.И да питам може ли да я карам така докато намеря проблема и да го оправя.Благодаря предварително. Редактирано от mladen.bg
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Така както описваш проблема не е в генератора. Търсете другаде... А постоянно ли ти свети сигналната лампа? Проблема най-вероятно няма да може да се разреши така от разстояние. Ще ти трябва специалист!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И Здравей колега значи като казвам нормално зареждането се движи в границите от 14.2 до 14.5

Така вече като има цифри, можем да говорим . Проблема не ти е в генератора, а най вероятно в калпави връзки на кабелите или клемите ..

Вземи един волтметър и премери колко напрежение ти дава между минуса на акумулатора и плюсовите кабели на генератора и стартера, после мери между плюса на акумулатора и масата на купето . Ако има разлика в двете замерени напрежения, проблема ти е по трасето с по ниско напрежение ..

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Така вече като има цифри, можем да говорим . Проблема не ти е в генератора, а най вероятно в калпави връзки на кабелите или клемите ..

Вземи един волтметър и премери колко напрежение ти дава между минуса на акумулатора и плюсовите кабели на генератора и стартера, после мери между плюса на акумулатора и масата на купето . Ако има разлика в двете замерени напрежения, проблема ти е по трасето с по ниско напрежение ..

 

А може ли проблема да е в реле регулатора където са и четките и някакви други електроники вече там се съмнявам друго от какво може да е незнам.Този регулатор е капсулован и май няма как да се замери.

Редактирано от mladen.bg
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...

А може ли проблема да е в реле регулатора където са и четките и някакви други електроники вече там се съмнявам друго от какво може да е незнам.Този регулатор е капсулован и май няма как да се замери.

 

Колеги смених реле регулатора но проблема си остана лампата продължава да си свети вече не знам какво да правя и къде да търся причината .Проверил съм всички връзки маса към купе и т.н.вече се съмнявам да е нещо в таблото но не му разбирам толкова възможно ли е да има нещо там което да кара тази лампа да свети???

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги смених реле регулатора но проблема си остана лампата продължава да си свети вече не знам какво да правя и къде да търся причината .Проверил съм всички връзки маса към купе и т.н.вече се съмнявам да е нещо в таблото но не му разбирам толкова възможно ли е да има нещо там което да кара тази лампа да свети???

Трябва да се сложи външна лампа и ако тя работи нормално проблема се търси в табло/кабели. Ако не знаеш как да закачиш лампата отиди при някой който знае.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...