Премини към съдържание

Централно заключване


max_

Препоръчано мнение

Здравейте,

Имам следният проблем,

Днес си закарах колата на автомивка и когато отидох да я взема разбрах, че не ми работи централното заклчване. Проверих бушоните-ок са. Някой имал ли е подобен проблем?

Благодаря!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега,

Дай малко повече детайли, например колата с аларма ли е. Централното от алармата ли се опитваш да го накараш да работи или през ключа директно във вратата. Това се случва само на една врата или на всичките ? Пробва ли да отключиш и заключиш колата от и от двете врати?

Редактирано от rafaelo
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Наистина май има нужда от повече разясняване . Значи :

проблема не е с централното а с дистанционното на централното . То е оригинално с два бутона LOCK и UNLOCK. (правоъгълно). Иначе с ключа всичко си работи .

 

 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

мдааа и аз го имам същия проблем и захвърлих дистанционното , сега ше слагам аларма и ше се реши проблема :icon_rock:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Значи дистанционното не праща. Как са му батериите ? Не виждам причина просто да спре да работи освен ако не се счупи, или батерията му е свърши. Единственото друго е разсинхронизация на каналите което рядко се случва при оригинални системи.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мокрено ли е дистанционното,имало ли е механични напрежения-натискане,сядане върху него,усукване?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Човекът си каза, ходил е на автомивка. А там всичко се случва. :icon_hmm:

Колега, прегледай батерията в дистанционното. Може да е изхабена, макар че това изведнъж не става, а може и да е разместена. Аз зимата изпуснах ключа /с дистанционното/ и неможах да отворя с централното. От падането се беше разместила някаква клема и не правеше контакт.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Вчера цял ден с това се занимавам . Първо смених батерията. После едно приятелче замери дистанционното дали излачва сигнал - до тук всичко е ок . Ровихме в нета и намерихме около 3-4 вариянта за запознаване на дистанционното, но уви нито един не стана. Не ми се ще да стигам до вариянта на колегата с нова аларма, но в краен случай май така ще стане.Днес продължаваме да го мъчиме . Ако го оправя ще пиша веднага.

 

 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 месеца ...

За да не пускам нова тема ще използвам на колегата така или иначе става дума за Централно заключване та така карам Galant 98-ма седан 2.0 централното ми е заводското поне така си мисля на дистанционното има 2 копчета lock и unlock та въпросите ми е следните има ли такова нещо сама да се заключва колата защото имам случай ключовете са ми в джоба не я заключвам след 20 мин хоп заключена а друг път седи си тя вгаража ключовете до нея на масичката и не се заключва някакви идеи:? а другия е някой да знае къде точно е модула и по какъв начин се управлява по + или по - по точно какъв е импулса който получава от дистанционното?. :) благодаря предварително на отзовалите се :):)

Редактирано от Hristo
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега, по гореописаните симптоми които изброи, се сещам единствено за едно стандартно

feature, което го има в почти всички аларми и това е пасивно заключване! То работи по следния начин.

Колата ти е заключена с дистанционното или с ключ, ти я отключваш с дистанционното и не

отваряш нито една врата. След 30-40 сек колата ще се самозаключи и алармата се активира автоматично.

По същия начин, заключваш колата и отключваш с дистанционното. Този път отваряш врата и я затваряш

(по този начин имитираш че някой е влязъл след като е октлючил). Колата няма да се самозаключи повече.

 

Това е начина по който работят класическите аларми. Предполагам твоя случай не се различава много.

Пробвай гореописаните от мен сценарии за да се увериш дали е така или не. Ако ли не, ще го измислим ;)

 

Поздрави

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега, по гореописаните симптоми които изброи, се сещам единствено за едно стандартно

feature, което го има в почти всички аларми и това е пасивно заключване! То работи по следния начин.

Колата ти е заключена с дистанционното или с ключ, ти я отключваш с дистанционното и не

отваряш нито една врата. След 30-40 сек колата ще се самозаключи и алармата се активира автоматично.

По същия начин, заключваш колата и отключваш с дистанционното. Този път отваряш врата и я затваряш

(по този начин имитираш че някой е влязъл след като е октлючил). Колата няма да се самозаключи повече.

 

Това е начина по който работят класическите аларми. Предполагам твоя случай не се различава много.

Пробвай гореописаните от мен сценарии за да се увериш дали е така или не. Ако ли не, ще го измислим ;)

 

Поздрави

 

Точно така и при галанта. Ако отключиш, но не отвориш нито една врата до 20-25 сек., то колата отново се заключва. Тази функция е направена с цел, ако неволно натиснеш дистанционното и колата се отключи без твоето знание, то тя отново да се заключи, но веднъж с отворена врата, тя няма да се самозаключи.

 

Но при някои галанти се случва така, че да не им работят добре бутоните за отворена/затворена врата. Тогава вече е лошо, защото може след като си отлючил колата да отвориш някоя врата, колкото само да си оставиш ключовете и след малко тя да се заключи, защото не е детекнала отворената врата.

 

 

 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Имам следният проблем,

Днес си закарах колата на автомивка и когато отидох да я взема разбрах, че не ми работи централното заклчване. Проверих бушоните-ок са. Някой имал ли е подобен проблем?

Благодаря!

Първото, което се сещам - случвало ми се е централното да не сработва от дистанционното, а да работи с ключа когато някоя врата не е затворена добре! Включително багажника. Помисли върху това и провери всичко дали е затворено добре. Друго - вътрешно почистване имало ли е на въпросната мивка? Виж да не са бутнали някой от бутоните за заключване на вратите, и той да стои в несвойствено положение!

:mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...