Премини към съдържание

Colt 1.6 бобина


Препоръчано мнение

Здравейте.Имам едно питане.Колата започна да гърми много на газ,оказа се че лулата на дясната бобина е пукната и трябва нова лула.

Та ходих е един магазин в Бургас за японски части и продавача ми каза,че само лула не се продавала като резервна част.Вярно ли е това?

Продавало се двата кабела от бобините за 60-70лв ,а бобините се продавали заедно с лулата за около 80-90лв.Така или иначе вече съм оставил капаро в магазина и в понеделник трябва да си я взема.Въпросът е дали ме лъжат.

Благодаря на всички.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Продава се само лула, като резервна част. ОЕМ лула, беше 51 лв. миналата година, когато си смених двете на моя колт. Оригиналните бобини, няма да ти казвам колко струват, за да не ти прилошее :) Старите ми лули ги подарих обаче, и няма как да ти помогна...казвам го, понеже бях ги сменил профилактично.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Продават се само кабели и само лули.Цена за кабели 38лв. комплект марка СЕЙВА.Лули оригинални ОЕМ цената мосля им беше около 50 лв бройката.Минали я месец сменях.Провери в Ратола - Бургас.Аз ги взех от Ратола - Варна.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Гадове неземни са тия.И аз останах учуден,че не се продава само лула,та за това пуснах темата тука.

Бобината е тайванска.Този ми каза 500лв за оригинална бобина,което ми се струва също нереално.

Оставил съм 20лв капаро на тия,сега се чудя какво да правя.Да я купувам ли тази бобина или да си търся лула?

То като ударя чертата пак ще е едно и също,ама....

Колта е 1.6 97г. забравих да кажа.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Продават се само кабели и само лули.Цена за кабели 38лв. комплект марка СЕЙВА.Лули оригинални ОЕМ цената мосля им беше около 50 лв бройката.Минали я месец сменях.Провери в Ратола - Бургас.Аз ги взех от Ратола - Варна.

 

Ратола в Бургас няма...там има Дарс Ауто...

Ако си сменял лулите, прати му едната, да се убеди дали в нея е проблема...

 

Гадове неземни са тия.И аз останах учуден,че не се продава само лула,та за това пуснах темата тука.

Бобината е тайванска.Този ми каза 500лв за оригинална бобина,което ми се струва също нереално.

Оставил съм 20лв капаро на тия,сега се чудя какво да правя.Да я купувам ли тази бобина или да си търся лула?

То като ударя чертата пак ще е едно и също,ама....

Колта е 1.6 97г. забравих да кажа.

 

Ако решиш и си сигурен, че проблема ти е в лула на бобина, можем да ти я пратим от тук.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички отзовали се.

Значи сигурен съм,че има проблем в лулата защото съм я виждал,че е малко пукната,но напоследък взе да прави малко проблеми на газ и голям разход около 12,и пратих жената да я закара на диагностика.Съответно човека видял бобината и лулата и каза да се смени и тогава да се прави диагностика и настройка на газовото.

Утре отивам да си взема бобината с лулата,защото така или иначе съм оставил капаро и ще си имам резервна бобина.

А не мога да се бавя с куриери,защото жената си върши работата с колата .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти, колега,

Може да ти е полезна следната тема , която бях пуснал за една Каризма със същия двигател.

http://www.mitsubishibg.com/forum/index.php?showtopic=25646

Имам аналогичен проблем и съм описал процедура как да си измериш читава ли ти е бобината. Не е сложно. Иначе втора употреба оригинална бобина е за предпочитане пред някакви съмнителни марки. На мен ми излезе около 50 лв. от една морга. Ако си намериш, проверяваш я, както съм описал преди да я купиш. Мога и да ти пратя на лични разни линкове с Каризми на части с този двигател. (Доста се бях разровил).

Успех :icon_bye:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Пичове да използвам темата да кажете мнение за мойта лула на 3-та свещ , гледам я по ръба се е цепнала яко, може ли заради нея да се спъва колата в ниските обороти - http://media.snimka.bg/s1/0798/027839150.jpg?r=0

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Абе моята жена какво е гледала,че и аз се подведох.Оказа се,че бобината е строшена точно където влиза лулата.

За сега сагата приключи.А тия от магазина ауто франс или нещо подобно са на ДЖо бързия втори братовчеди.Поръчах бобината в петък,оставих капаро и казвам "Идвам за бобината за колта" и тоя ми казва "Каква бобина бре :icon_doh: "

Редактирано от MB200ce
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Пичове да използвам темата да кажете мнение за мойта лула на 3-та свещ , гледам я по ръба се е цепнала яко, може ли заради нея да се спъва колата в ниските обороти - http://media.snimka.bg/s1/0798/027839150.jpg?r=0

 

Ми разбира се, че може...аз не мога да разбера защо не ги сменяте тия консумативи на време, ами карате докато се поцепят....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...