Премини към съдържание

Помощ!


Saby Saby

Препоръчано мнение

Кога??? Къса ми сърцето! :mitsu-smiley: Опасявам се, че съм влюбена в кола :icon_blush:

Ами..............не знам точно, ти живееше някъде горе към Хладилника, може нещо примерно в събота да я видя сутринта, а от там нататък ще ви кажа какво е, къде, какво , що и т.н. :D :good:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На такова заприличва, но не е забавно. :icon_box:

Не я бий .да не вземе да ти се расърди :D ,просто я остави в ръчичките на Пламен и ще стане тиха и кротка като сърничка :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако искаш ми напиши точния адрес, защото не помня улицата. В Събота в колко часа ти е удобно да се видим там?

 

Тя вече ми е много сърдита. И така ми се пада, като я поверявам на некомпетентни люде.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ще пиша тука за да не правя подобна нова тема.

Момчета и аз не съм доволен от майстора си в моя град..

Това ми е първата кола и не съм обикалял до сега сервизи а и никои не ми препоръчва майстор..

Всеки казва че в Бургас истински майстори няма

Имам познати ходят до Пловдив и София за да си оправят колите..

Ако това е нужно и аз така ще направя, защото тука разни немски марки немогат да оправят както трябва а камоли японска кола

Та главно въпроса ми е към ДЖ-я

Има ли смисъл да доида до София за да ми види колата..

Искам да я погледне наистина човек които разбира от тези коли!

Проблем с количеството бензин и дългия път нямам..

Просто искам колата ми да е ок!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ще пиша тука за да не правя подобна нова тема.

Момчета и аз не съм доволен от майстора си в моя град..

Това ми е първата кола и не съм обикалял до сега сервизи а и никои не ми препоръчва майстор..

Всеки казва че в Бургас истински майстори няма

Имам познати ходят до Пловдив и София за да си оправят колите..

Ако това е нужно и аз така ще направя, защото тука разни немски марки немогат да оправят както трябва а камоли японска кола

Та главно въпроса ми е към ДЖ-я

Има ли смисъл да доида до София за да ми види колата..

Искам да я погледне наистина човек които разбира от тези коли!

Проблем с количеството бензин и дългия път нямам..

Просто искам колата ми да е ок!

Здравей..... :D

Като начало защо не напишеш каъв и е проблема на :mitsu-smiley: ти.Най лесно е да доидеш до тук или да отидеш В Пловдив,но все ако можем ще ти помогнеме и от разтояние стига да кажеш болките и :good:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей..... :D

Като начало защо не напишеш каъв и е проблема на :mitsu-smiley: ти.Най лесно е да доидеш до тук или да отидеш В Пловдив,но все ако можем ще ти помогнеме и от разтояние стига да кажеш болките и :good:

Ами отдолу тропа нещо.

Парното хич го няма.

Сутрин когато я запаля и ръчната постоянно свети все едно е вдигната, но след малко каране спира да свети и пак до следващия път.

Понякога оборотомера ми показва 0 оборота когато я оставя на обороти(когато и подам гас се покачва)

Един път когато подадох контакт не ми светна лампичката за маслото, пробвах отново и 2рия път светна.

Онзи ден забелязах че стрелката на бензина ми е почти до средата а в колата имаше малко бензин и същевременно лампичката на бензина ту светваше ту спираше да свети.

Вентилатора ми е на копчето което е за халогенни фарове а не е на датчик.Възможно ли е да се направи едновременно да включва датчик когато е нужно и ако искам и аз да си го пускам през копчето.Примерно лятото тръгвам и да си го включа а ако случайно забравя да го вкл. датчика да го направи.

И все такива дребни работи които искам да се пооправят.

Предполагам тези проблеми са някакви стандартни за мицубиши.

Баща ми кара Plymouth Laser които е с двигател на мицу еклипс от 94-та година и при него ръчната също така свети но постоянно и тои изкючи лампичката отзаде.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ще пиша тука за да не правя подобна нова тема.

Момчета и аз не съм доволен от майстора си в моя град..

Това ми е първата кола и не съм обикалял до сега сервизи а и никои не ми препоръчва майстор..

Всеки казва че в Бургас истински майстори няма

Имам познати ходят до Пловдив и София за да си оправят колите..

Ако това е нужно и аз така ще направя, защото тука разни немски марки немогат да оправят както трябва а камоли японска кола

Та главно въпроса ми е към ДЖ-я

Има ли смисъл да доида до София за да ми види колата..

Искам да я погледне наистина човек които разбира от тези коли!

Проблем с количеството бензин и дългия път нямам..

Просто искам колата ми да е ок!

Ами не знам колега,това е много "мъглив" момент.......... :icon_blush: По принцип тук в София има по голям шанс колата ти да бъде направена както трябва, но никой не може да ти даде гаранция за това, нито пък може да ти гарантира че еди кой си ще може да я оправи........... :icon_blush: дори и аз.........

Но като за начало не е лошо да споделиш какво и има на колата, какви проблеми или какво нередно има по нея , и тогава че се помъчим да ти дадем отговор някакъв ............ :icon_blush:

Аз до вчера бях по морето (Бургас, Несебър и Поморие) ако знаех по рано, щях на място да я видя, макар и за много малко, тъй като всеки ме дърпа за нещо и аз за два дни се видях с половин град там.... :D

Мислех си и по този въпрос , дори и с роднини там обсъждахме вариант там да се направи един сервиз.............нооо.............софиянци не ме пускат нещо я........ :D :D :D

 

Ами отдолу тропа нещо.

Парното хич го няма.

Сутрин когато я запаля и ръчната постоянно свети все едно е вдигната, но след малко каране спира да свети и пак до следващия път.

Понякога оборотомера ми показва 0 оборота когато я оставя на обороти(когато и подам гас се покачва)

Един път когато подадох контакт не ми светна лампичката за маслото, пробвах отново и 2рия път светна.

Онзи ден забелязах че стрелката на бензина ми е почти до средата а в колата имаше малко бензин и същевременно лампичката на бензина ту светваше ту спираше да свети.

Вентилатора ми е на копчето което е за халогенни фарове а не е на датчик.Възможно ли е да се направи едновременно да включва датчик когато е нужно и ако искам и аз да си го пускам през копчето.Примерно лятото тръгвам и да си го включа а ако случайно забравя да го вкл. датчика да го направи.

И все такива дребни работи които искам да се пооправят.

Предполагам тези проблеми са някакви стандартни за мицубиши.

Баща ми кара Plymouth Laser които е с двигател на мицу еклипс от 94-та година и при него ръчната също така свети но постоянно и тои изкючи лампичката отзаде.

Това не са стандартни проблеми за Мицубиши, а по скоро някой си е правил ТНТМ с твоята кола, особено по ел.инсталацията,моя съвет е да се обърне много сериозно внимание точно там...........

Всичките ти проблеми които изброи са 95% електрически и може да се каже вече че тук в София може да ти се помогне........... :good: :good:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А за лампичката за ръчната спирачка,Да те питам скоро накладки сменял ли си?!

Питам те защото обикновено когато светне това означава че течността в казанчето за спирачната течност ти е намаляла,но недеи да доливаш а просто отиди и си смени накладките :good: И при галанта ми и при паджерото освен че имам ламаринки които свирят като се изтъркат накладките,винаги ми е светкала и лампичкта и в самото начало като първия левак ходих и доливах течност, а то се оказа че нетрябва да го правя:)

 

А за електрониката и за подлопването,щом Пламен казва че ше ти помогне то със сигурност ще го направи :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Значи ,няма да обяснявам подробно нещата как седят при теб, щото много време ще отнеме, но .......

Полопването отдолу може да е шарнир , накрайник, тампон на носача, тампони на ст. щанга иили биалетки............може да е рейката, или вътр. накрайници, или луфт м/у гребена и червяка.........

най малко вероятно е да ти тропат амортесиорите или тампонита на макферсона, там има лагерчета............

За лампичката на спирачките - може да е просто малко спир. течност, и както каза Любенти , може да се окаже съвсем безобидно нещо, просто трябва да си видиш накладките предни и задни дали не са си заминали, в този случай просто като ги смениш лампата Ще изгасне, тъй като при новите накладки цилиндърчетата се прибират до края и връщат маслото в казанчето....... :D

Може да имаш проблем в ключето нещо, то се намира около ръчната спирачка лоста му , то дава на маса когато вдигнеш лоста и лампата светва, проблем може да имаш и с откачена букса на ключето или нарушена изолация на кабелчето което води до това ключе, така ще дава на корпус някъде и лампата ще свети кога си поиска ,тъй като общата маса е на шасито на колата.

За перката и дадчика на радиатора за охлаждане, може да се сложи дадчик подходящ , не е казано че трябва да е от точно тази кола, стига да имаш цокъл на радиатора, кадето да го сложим, ак онямаш или не става, тогава имаш два варианта, или да ползваш дадчика на температурата на главата ,който служи само за ЕКУ-то, защото ЕКУ-то трябва да знае мотора на какви температури работи в момента, или пък да се направи една електроника , която да се командва от ЕКУ-то ( стига да има такава възможност де) и тя от своя страна да управлява перката на радиатора......варианти има всякакви.... :D И не е необходимо да вкл. ти ръчно вентилатора .............. :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колата съм я взел преди 2 месеца и половина и не съм сменял по нея накладки.Минал съм близо 3000 км с нея от тогава

Ще им хвърля по едно око но скоро ги гледахме че има още живот в тях.

Благодаря ви за тези съвети. Никога няма да доливам течност преди да проверя накладките :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ще пиша тука за да не правя подобна нова тема.

Момчета и аз не съм доволен от майстора си в моя град..

Това ми е първата кола и не съм обикалял до сега сервизи а и никои не ми препоръчва майстор..

Всеки казва че в Бургас истински майстори няма

Имам познати ходят до Пловдив и София за да си оправят колите..

Ако това е нужно и аз така ще направя, защото тука разни немски марки немогат да оправят както трябва а камоли японска кола

Та главно въпроса ми е към ДЖ-я

Има ли смисъл да доида до София за да ми види колата..

Искам да я погледне наистина човек които разбира от тези коли!

Проблем с количеството бензин и дългия път нямам..

Просто искам колата ми да е ок!

Здрасти, приятелю, много поздрави на Бургас! За проблема ти незнам къде си ходил, но Миро от "МироКар" ми е личен приятел. В случай, че не си недоволен и от него, ти препоръчвам да го посетиш. Като отидеш, ако решиш, кажи му ,че отиваш от мое име, аз съм Йонко, а аз така или иначе ще се чуя с него и ще го предупредя , че евентуално ще го посетиш :) Сервиза се намира до ХЕИ, мисля, че наблизо беше и Съюза на слепите, на главното шосе има табела. Преди да завиеш вдясно има група магазини за авточасти. Мои коли, които имат проблеми в Бургас, ги пращам там. :) Успех

 

Кога??? Къса ми сърцето! :mitsu-smiley: Опасявам се, че съм влюбена в кола :icon_blush:

О! Май се заформя любовен триъгълник! А съпруга на какво мнение е ? :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти, приятелю, много поздрави на Бургас! За проблема ти незнам къде си ходил, но Миро от "МироКар" ми е личен приятел. В случай, че не си недоволен и от него, ти препоръчвам да го посетиш. Като отидеш, ако решиш, кажи му ,че отиваш от мое име, аз съм Йонко, а аз така или иначе ще се чуя с него и ще го предупредя , че евентуално ще го посетиш :) Сервиза се намира до ХЕИ, мисля, че наблизо беше и Съюза на слепите, на главното шосе има табела. Преди да завиеш вдясно има група магазини за авточасти. Мои коли, които имат проблеми в Бургас, ги пращам там. :) Успех

О! Май се заформя любовен триъгълник! А съпруга на какво мнение е ? :)

Ок приятел ..още сега ще отида да приказвам с човека да се разбереме за някои ден да я прегледа :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За да не отварям и аз нова тема искам да попитам знаещите нормално ли е да ми свирят спирачките и ако не, защо правят така?

 

Друго, което ме притеснява е, че като карам и сляза от колата и пипна вратата ме хаща ток. Нали знаете, както когато влачиш чехли по килима и после пипнеш парното. Явно има някакво статично електричество и това проблем ли е? Хич не ми се ще да влача отзад антистатична лентичка като на Московците едно време.

 

Благодаря!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За да не отварям и аз нова тема искам да попитам знаещите нормално ли е да ми свирят спирачките и ако не, защо правят така?

 

Друго, което ме притеснява е, че като карам и сляза от колата и пипна вратата ме хаща ток. Нали знаете, както когато влачиш чехли по килима и после пипнеш парното. Явно има някакво статично електричество и това проблем ли е? Хич не ми се ще да влача отзад антистатична лентичка като на Московците едно време.

 

Благодаря!

 

А мислил ли си, да не би от дрехите и дамаската на колата да се получава същия ефект като с чехлите и парното? :D

А с какви накладки караш и откога свирят?Няма да те питам дали си проверявал износването им,защото това е сигурно първото нещо,за което навярно и ти си се сетил.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти, приятелю, много поздрави на Бургас! За проблема ти незнам къде си ходил, но Миро от "МироКар" ми е личен приятел. В случай, че не си недоволен и от него, ти препоръчвам да го посетиш. Като отидеш, ако решиш, кажи му ,че отиваш от мое име, аз съм Йонко, а аз така или иначе ще се чуя с него и ще го предупредя , че евентуално ще го посетиш :) Сервиза се намира до ХЕИ, мисля, че наблизо беше и Съюза на слепите, на главното шосе има табела. Преди да завиеш вдясно има група магазини за авточасти. Мои коли, които имат проблеми в Бургас, ги пращам там. :) Успех

О! Май се заформя любовен триъгълник! А съпруга на какво мнение е ? :)

Приятел до одеве обикалях и неможах да го намеря този сервиз..

То дори близо до ХЕИ няма автосервиз

Да не се бъркаш нещо с адреса

Ако можеш да ми покажеш на картата точно къде се намира ще ти бъда благодарен

ето и картата ,отбелазал съм точно кадето е хеи-то ;)

http://www.bgmaps.com/map.asp?sid=32d89cd1...;Map27_23.y=170

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А мислил ли си, да не би от дрехите и дамаската на колата да се получава същия ефект като с чехлите и парното? :D

А с какви накладки караш и откога свирят?Няма да те питам дали си проверявал износването им,защото това е сигурно първото нещо,за което навярно и ти си се сетил.

Ами невярвам да е от дамаската, пък и подът е покрит с гума. Ама знам ли.

 

Иначе накладките са оригинални, на ок. 5000 км са и си свирят откакто са нови, но само при ниска скорост. Като настъпя повече и спират.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Приятел до одеве обикалях и неможах да го намеря този сервиз..

То дори близо до ХЕИ няма автосервиз

Да не се бъркаш нещо с адреса

Ако можеш да ми покажеш на картата точно къде се намира ще ти бъда благодарен

ето и картата ,отбелазал съм точно кадето е хеи-то ;)

http://www.bgmaps.com/map.asp?sid=32d89cd1...;Map27_23.y=170

Не бъркам. Той е в двора на ХЕИ , до ИНДИКАР таксита, така ми обясни току- що. Казва се Миро. Предупредил съм го , само че иди на 3-ти Януари, защото вече почиват. Весело посрещане! Мисля че няма как да се объркаш.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не бъркам. Той е в двора на ХЕИ , до ИНДИКАР таксита, така ми обясни току- що. Казва се Миро. Предупредил съм го , само че иди на 3-ти Януари, защото вече почиват. Весело посрещане! Мисля че няма как да се объркаш.

 

Сервиза на Миро се намира след "Хемусмарк" и преди "Тих труд", там се завива надясно и навътре около 50-60 м. Тел. на Миро е 0888 249560.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Сервиза на Миро се намира след "Хемусмарк" и преди "Тих труд", там се завива надясно и навътре около 50-60 м. Тел. на Миро е 0888 249560.

Благодаря, че ме допълни! Мога да стигна до него, но виж, като не живея в Бургас, как ми е трудно да обясня :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 месеца ...

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...