Премини към съдържание

Българската коледа


Препоръчано мнение

  • Admin

Колеги, нека и тази година да дарим част от нас на благотворителната инициатива “Българската Коледа”.

 

http://www.bgkoleda.bg/

 

Моля всеки в темата да прояви активност и да засвидетелства своя глас:

 

ПОДАРЕТЕ ИМ НАДЕЖДА! ДАРЕТЕ СЕГА!

изпратете SMS на номер 1117 за М-Тел, vivatel и Глобул

С всеки SMS дарявате 1 лев на дете в беда. Без такса за дарителя.

обадете се на номер 1117 за М-Тел, vivatel и Глобул

или

0900 1117 от телефон на БТК

С всяко обаждане помагате с 1 лев на дете в беда. Без такса за дарителя.

направете банков превод към ОББ, клон "Централен"

За "Българската Коледа - 2006"

IBAN: BG20UBBS80021045397416

BIС: UBBSBGSF

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Както и миналата година така и тази ще подпомогна каузата!

 

Искаше ми се да направим клуба някакво дарение от членовете за някой дом със сираци... , но остава само като идея за сега!

 

Все пак не е нужно само по Коледа да се сещаме за децата в трудност!

 

Можем да го направим и през годината! :)

 

Живи и здрави, а за сега СМС-че на 1117! :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Един небезизвестен вам клуб направи дарение на дом за сираци в Благоевград чак, организацията беше доста добра и дори тапети им лепиха на децата! Идеята за такова дарение е прекрасна, не е важно по кое време на годината! :mitsu-smiley: Можем и ние да организираме нещо такова!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Има вече SMS.

P.S. ...Между впрочем - на 2 години като претръскваме гардеробите в къщи, всичко здраво като дрехи и обувки ги пращам на един дом във Враца. Така направих и преди един месец.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Има вече SMS.

P.S. ...Между впрочем - на 2 години като претръскваме гардеробите в къщи, всичко здраво като дрехи и обувки ги пращам на един дом във Враца. Така направих и преди един месец.

Аз се обаждам редовно. Особено от фирмения :icon_blush:

 

Колкото за старите дрехи от къщи изчистихме няколко големи плика с почти нови дрехи и ги занесохме до църквата Св. Георги, където преди една жена ги събираше. Оказа се, че вече не събира, защото зимата не й дават да стои в предверието, а отделно църквата е отказала вече и да извозва дрехите до домовете или раздава на нуждаещите се. Честно казано, не ми е това представата за църква, но пък много добре се вписва в разказите на Елин Пелин и Йовков.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Инициативата "Българската коледа" (не омаловажавам другите подобни начинания :) ), която съм убедена, че всички горещо приветстваме и подкрепяме, се превърна в традиция във времето около коледните и новогодишни празници.

Най-често благотворителността си изразяваме чрез изпращането на смс-и (всеки според възможностите си). Тук точно се сблъсках с една неуредица на (може би) :(. От старта на кампанията, за 2006г., до сега така и не мога да изпратя нито един смс :icon_crying: Да поясня не се намирам на територията на България, но съм абонат на български мобилен оператор с активен роуминг :icon_confused: Обадих се да разбера къде е проблема, но ми отговориха, че би трябвало да мога. Е, до момента опитите ми си остават без успех :(

Аналогичен е случая и с набирането на средства (чрез смс-и) за посрадалите от ужасяващата катастрофа край Бяла :icon_crying:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Както миналата година, така и тази изпратихме по един СМС цялото семейство :good:

 

Надявам се че наистина даваме тези пари на нуждаещи се , а не пълним гушите на някои ....... да не споменавам :D

 

Напълно подкрепям и идеята да съберем нещо за някой детски дом :good:

 

Все пак християни сме и е хубаво да видиш щастливи детски усмивки на Коледа :rulez:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

 

 

Надявам се че наистина даваме тези пари на нуждаещи се , а не пълним гушите на някои ....... да не споменавам :D

 

За разлика от разни други фондации, БГ Коледа в това отношение е прозрачна. Миналата година 80 деца бяха пратени в чужбина на лечение и беше купена апаратура за много детски болници в страната. Но трябва още.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз мисля че почти всеки човек изпраща по някой SMS което е много хубаво.Жалко обаче ,че управляващите са слепи и глухи за тези деца, недоумявам защо от ЕС не правят проверки и не им се търси сметка ?За тях коледни и 13-та заплата има а за децата няма. :mad:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Вчера "на място" попитах за проблема, който бях посочила /не мога да изпращам смс-и от чужбина за благотворителни каузи/. Поне отговора, който ми дадоха звучи логично, а именно, че цялото "ценно левче" отива за тази кампания, без мобилния оператор да има печелба от това.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, нека и тази година да дарим част от нас на благотворителната инициатива “Българската Коледа”.

 

http://www.bgkoleda.bg/

 

Моля всеки в темата да прояви активност и да засвидетелства своя глас:

 

ПОДАРЕТЕ ИМ НАДЕЖДА! ДАРЕТЕ СЕГА!

изпратете SMS на номер 1117 за М-Тел, vivatel и Глобул

С всеки SMS дарявате 1 лев на дете в беда. Без такса за дарителя.

обадете се на номер 1117 за М-Тел, vivatel и Глобул

или

0900 1117 от телефон на БТК

С всяко обаждане помагате с 1 лев на дете в беда. Без такса за дарителя.

направете банков превод към ОББ, клон "Централен"

За "Българската Коледа - 2006"

IBAN: BG20UBBS80021045397416

BIС: UBBSBGSF

Идеята е супер, фирмата в която работя също направи дарение, сега и аз пускам SMS. :icon_thumbup: :mitsu-smiley: :good:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Както и миналата година така и тази ще подпомогна каузата!

 

Искаше ми се да направим клуба някакво дарение от членовете за някой дом със сираци... , но остава само като идея за сега!

 

Все пак не е нужно само по Коледа да се сещаме за децата в трудност!

 

Можем да го направим и през годината! :)

 

Живи и здрави, а за сега СМС-че на 1117! :)

 

 

Аз съм "ЗА"!!!С каквото мога ще помогна!!! :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Това дете не е включено към Българската Коледа, но спешно се нуждае от операция:

вижте тук или директно тук http://www.city.bg/dari/

 

Нека всеки който иска да помогне на банковите сметки с колкото може.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти jamano, че ме подсети да пусна пак SMS за Дарина! :good:

Радвам се, че се отзоваваш - и сега и преди !

 

sms-ът е най-лесният начин, но аз лично преведох пари по банков път. Операторите в случай събират някаква част от смс-ите, което не е честно от тяхна страна. :no2:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Радвам се, че се отзоваваш - и сега и преди !

Операторите в случай събират някаква част от смс-ите, което не е честно от тяхна страна. :no2:

 

 

Това ще го погледна като си получа фактурата... но мисля че не трабва да взимат нито ДДС нито част от парите, поне за БГ Коледата е така... предполагам и тук...

 

Преди бяха гръмнали медиите, че даряваме СМС на стойност 1 лв. и плащаме данък 20% върху това дарение... което разбира се е глупаво ама какво ли се очудвам... в БГ сме...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това ще го погледна като си получа фактурата... но мисля че не трабва да взимат нито ДДС нито част от парите, поне за БГ Коледата е така... предполагам и тук...

 

Преди бяха гръмнали медиите, че даряваме СМС на стойност 1 лв. и плащаме данък 20% върху това дарение... което разбира се е глупаво ама какво ли се очудвам... в БГ сме...

За БГ коледата не беше така, но тук нещата са други. Всъщност сгреших, парите не ги прибират операторите, а това е ДДС:

 

"Мобилтел взе решение да открие веднага кратък номер 1365, на който всички техни абонати, изпращайки SMS на стойност 1.20лв (с ДДС) даряват 1 лев за операцията. ГЛОБУЛ също откри кратък номер 1365, на който всички техни абонати, изпращайки SMS на стойност 1.80лв (с ДДС) даряват 1.50лв за Дари. Приходите ще се събират от мобилните оператори и ще се преведат по сметката на детето."

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря и за тази информация, аз изпратих на двата оператора, така ще имам яснота накрая! :good:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 11 месеца ...
  • Admin

Колеги, нека и тази година проявим благотворителност за децата!

Нека всички направим нещо добро!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги днес гледах филма на ББС "Изоставините деца на България"...Меко казано съм потресен и ужасен. Би било хубаво да се направи нещо за Могилино :( :( :( Сега ще пратя своя смс и аз...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

Ако искате ме псувайте и ме мразете, но не вярвам на такива sms - и. Не отидеш ли лично да оставиш нещо, не можеш да бъде сигурен къде отиват парите. Ако виждам някой да проси, по - склонна съм да му дам хляб, отколко пари.

Разказвам накратко една история: мой познат искаше да купи в една детска болница апаратура за 50 000лв., но му казали, че не ставало така - искали само парите. Но той понеже е бил наясно, че тези пари няма да отидат за апаратура така и тази болница не се сдобила с нея. Все пак човека е бил решил, че иска да помогне и отишъл в един детски дом и взел размерите за дрехите и обувките на всички. Дошъл с цял камион да ги зарадва. Поводът е бил, че чакал дете и от радост искал да направи и други деца щастливи. Именно по този повод ви казвам, че не вярвам на тия глупости. По - добре както казахте, да отидете в дома и да оставите материалното там, защото парите отиват ... някъде си и най - малко при дечицата.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако искате ме псувайте и ме мразете, но не вярвам на такива sms - и. Не отидеш ли лично да оставиш нещо, не можеш да бъде сигурен къде отиват парите. Ако виждам някой да проси, по - склонна съм да му дам хляб, отколко пари.

Разказвам накратко една история: мой познат искаше да купи в една детска болница апаратура за 50 000лв., но му казали, че не ставало така - искали само парите. Но той понеже е бил наясно, че тези пари няма да отидат за апаратура така и тази болница не се сдобила с нея. Все пак човека е бил решил, че иска да помогне и отишъл в един детски дом и взел размерите за дрехите и обувките на всички. Дошъл с цял камион да ги зарадва. Поводът е бил, че чакал дете и от радост искал да направи и други деца щастливи. Именно по този повод ви казвам, че не вярвам на тия глупости. По - добре както казахте, да отидете в дома и да оставите материалното там, защото парите отиват ... някъде си и най - малко при дечицата.

 

Колега точно за това става реч във една друга тема на форума :icon_angel:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Я, че интересна тема се е спретнала тук...

Искате ли да помагаме на деца в дом за сираци? Имам предвид нещо...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...